Головна Головна -> Реферати українською -> Сільське господарство -> ВПЛИВ СЕРЕДОВИЩА ТА ТЕХНОЛОГІЇ УТРИМАННЯ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ СВИНЕЙ

ВПЛИВ СЕРЕДОВИЩА ТА ТЕХНОЛОГІЇ УТРИМАННЯ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ СВИНЕЙ

Назва:
ВПЛИВ СЕРЕДОВИЩА ТА ТЕХНОЛОГІЇ УТРИМАННЯ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ СВИНЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,13 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 636.4.084
Бугаєвський В.М., Остапенко О.М., Данильчук М.І.
ВПЛИВ СЕРЕДОВИЩА ТА ТЕХНОЛОГІЇ
УТРИМАННЯ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ СВИНЕЙ
Наведено результати роботи з розробки та впровадження в господарствах Миколаївської області науково обґрунтованих систем інтенсивного ведення свинарства шляхом впровадження оптимальних ресурсозберігаючих і маловитратних технологій виробництва свинини.
Ключові слова: мікроклімат, ресурсозберігаюча, традиційна, технологія, вентиляція, глибока підстилка.
Приведены результаты работы по разработке и внедрению в хозяйствах Николаевской области научно обоснованных систем интенсивного ведения свиноводства путем внедрения оптимальных ресурсосохраняющих и малозатратных технологий производства свинины.
Ключевые слова: микроклимат, ресорсосохраняющая, традиционная, технология, вентиляция, глубокая подстилка.
The results work on the development and implementation in the Mykolaiv region farms Science-based systems of intensive pig production through the introduction of optimal saving and low-cost technologies pork.
Key words: microclimate, resource, traditional technology, ventilation, deep litter.
Свинарство є однією з найбільш важливих галузей тваринництва, яка забезпечує населення повноцінними продуктами харчування. Розробка та впровадження науково обґрунтованої системи інтенсивного ведення свинарства у великій мірі сприяє вирішенню проблеми швидкого забезпечення населення м'ясом та дає можливість в короткий термін наростити рентабельну та конкурентоспроможну свинину. Питання ж швидкого нарощування свинини в даний період для України являється надзвичайно актуальним. Про це свідчить стан справ у галузі свинарства, який за останні роки в Україні погіршився. Якщо поголів'я свиней у 1990 році становило 19,4 млн, а виробництво свинини у забійній масі 1576 тис. тонн, то у 2008 році ці показники відповідно становили лише 6,5 млн тварин та 605 тис. тонн. У Миколаївській області поголів'я свиней на 1.01.2009 р. складало 152,4 тис. гол. проти 767,6 тис. гол. в 1990 році, а виробництво свинини зменшилося більш як в 7 разів.
За такої ситуації необхідно терміново наростити поголів' я свиней при мінімальних витратах ресурсів, особливо кормів, паливно-мастильних матеріалів, праці, енергоносіїв.
Це можна здійснити при повноцінній годівлі та створенні оптимальних умов утримання, у яких мікроклімат має надзвичайно важливе значення. Без додержання оптимального мікроклімату в приміщеннях - температури, освітлення, вологості, загазованості, забрудненості повітря - неможливо одержати дешеву і якісну продукцію в короткий термін.
Результати численних досліджень свідчать, що господарства, де утримують тварин в приміщеннях із забрудненим аміаком, сірководнем, вуглекислим газом повітрям, зазнають значних втрат від зниження продуктивності тварин, підвищення рівня смертності (особливо поросят після народження та відлучення), а також від перевитрат кормів на одиницю продукції. Слід підкреслити, що в умовах незадовільного мікроклімату, як правило, у свиней знижується природна резистентність та імунологічна реактивність до захворювань. Крім того, незадовільні умови мікроклімату суттєво впливають на стан здоров'я обслуговуючого персоналу, значно скорочують термін експлуатації приміщень, механізмів та обладнання.
Проведені на молодняку свиней дослідження стверджують, що належний мікроклімат в приміщенні позитивно впливає на обмінні процеси в організмі свиней, це дає змогу при аналогічній кількості кормів одержувати прирости до 25 % більше, ніж в контролі. За спостереженнями, проведеними у кліматичних камерах, визначено, що оптимальна температура для молодняку свиней різного віку становить 15-23 °С, температури за межею теплової байдужості (27-35 °С і вище) негативно впливає на життєздатність організму. У тварин спостерігається теплове перенапруження, яке супроводжується зниженням рівня окисних процесів, втрачається апетит, менше споживають кормів. Знизити негативний вплив високих температур на організм свиней можна шляхом підвищення повітрообміну і швидкості руху повітря, а також дотримування зоогігієнічних норм розміщення тварин у приміщеннях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ВПЛИВ СЕРЕДОВИЩА ТА ТЕХНОЛОГІЇ УТРИМАННЯ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ СВИНЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок