Головна Головна -> Реферати українською -> Сільське господарство -> СУТЬ_АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛИКСА

СУТЬ_АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛИКСА

Назва:
СУТЬ_АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛИКСА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,60 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
План

1. Суть АПК.

2. Агропромисловий цикл.

3. Потреби населення.

4. Зернопромисловий комплекс.

5. Бурякоцукровий комплекс.

6. Плодоовочевоконсервний комплекс.

7. Виноградарсько-виноробний комплекс.

8. Олійножировий комплекс.

9. Льонопромисловий комплекс.

10. Ефіроолійний комплекс.

11. Тваринницько-промислові комплекси.

12. Молокопромисловий комплекс.

13. Птахопромисловий комплекс.

14. Територіальна організація АПК.

15. Агропромислові зони.

АГРОПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС

Агропромисловий комплекс (АПК) — це сукупність взаємопов'язаних галузей породного господарства, об'єднаних своєрідною цільовою функцією (забезпечення населення продуктами харчування і предметами народного спо-живання сільськогосподарського походження), що розвиваються відповідно до конкретних природно- і суспільно-географічних особливостей території.

АПК як складна система має три головні аспекти: компонентний, територіальний і організаційний. Компонентний аспект структури АПК полягає у наявності і зв'язаності окремих галузей, функціональних сфер (блоків) галузей і агропромислових циклів (ланцюгів).

До складу АПК входить понад 100 галузей і підгалузeй народного господарства, та ще багато галузей частково або повністю з ними пов'язані.

Галузі, що входять до складу АПК, можна згрупувати в окремі функціональні сфери (блоки):

а) виробництво сільськогосподарської продукції (рослинництво, тваринництво);

б) промислова переробка сільськогосподарської продукції (харчосмакова, м'ясна, молочна, мукомельно-круп'яна промисловість, легка промисловість по переробці сільськогосподарської сировини);

в) виробництво засобів виробництва для всіх галузей АПК (тракторне і сільськогосподарське машинобудування, продовольче машинобудування; виробництво мінеральних добрив та інших хімічних засобів для інтенсифікації сільськогосподарського виробництва; мікробіологічна промисловість, ком-бікормова промисловість; сільське будівництво);

г) виробнича та соціальна інфраструктура (заготівля, зберігання, транспортування і реалізація продукції, науково-дослідні організації і підготовка кадрів).

Агропромисловий цикл (ланцюг) як одна з форм компонентної структури АПК — це поєднання взаємопов'язаних стадій одного виробничого процесу, що охоплює виробництво, переробку і реалізацію сільськогосподарської продукції. Агропромислові цикли є основою формування спеціалізованих АПК (м'ясопромислового, молокопромислового, плодоовочевоконсервного тощо).

Аналіз компонентної структури АПК України наприкінці 80 — на початку 90-х років, (див.таблиця) засвідчує значне переважання у вартості основних виробничих фондів і чисельності зайнятих робітників (більше 70%) сільського господарства, що не відповідає прогресивним світовим тенденціям щодо структури агробізнесу. Для розвинутих країн світу характерне переважання галузей, що здійснюють виробниче і невиробниче обслуговування сільського господарства, займаються переробкою і реалізацією сільськогосподарської сировини (наприклад, на сільське господарство США припадає лише 10% зайнятих).

Таким чином, компонентна структура АПК України вимагає подальшого вдосконалення на основі зміни пріоритетів розвитку, а також організаційно-правових основ господарювання.

Україна — давня землеробська держава, на яку припадає третина чорноземів світу, тому відродження її сільського господарства, насамперед зернового — основа відродження держави.

2

Розподіл обсягу продукції, основних виробничих фондів і середньорічної чисельності зайнятих по галузях АПК України, 1989 р., %*

Зміна пріоритетів у розвитку сільського господарства вбачається у встановленні раціональних пропорцій між зерновим господарством і тваринництвом.

У найбільш урожайні роки в Україні вирощують понад 50 млн т зерна, однак навіть тоді держава має від'ємний зовнішньоторговельний баланс цього продукту. Причина — переважаюче використання зерна для фуражних цілей (більше 60%), переробка пшениці на комбікормі, замість кукурудзи і ячменю, значні втрати зерна під час заготівлі і зберігання, недостатньо раціональна територіальна концентрація посівів зернових в окремих природних зонах зокрема, в Поліссі необхідно збільшити площі озимого жита, ячменю, вики і жовтого люпину, а посіви пшениці — скоротити. У Лісостепу можна сконцентрувати посіви пшениці, кукурудзи, гречки, гороху, проса і ячменю. Степ — зона для вирощування сильних сортів пшениці, проса, кукурудзи, сої на зрошувальних землях, ячменю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СУТЬ_АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛИКСА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок