Головна Головна -> Реферати українською -> Сільське господарство -> ПРОДУКТИВНІСТЬ КОРІВ УКРАЇНСЬКИХ ЧОРНО-РЯБОЇ ТА ЧЕРВОНОЇ МОЛОЧНОЇ ПОРІД У ПЛЕМЗАВОДАХ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПРОДУКТИВНІСТЬ КОРІВ УКРАЇНСЬКИХ ЧОРНО-РЯБОЇ ТА ЧЕРВОНОЇ МОЛОЧНОЇ ПОРІД У ПЛЕМЗАВОДАХ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Назва:
ПРОДУКТИВНІСТЬ КОРІВ УКРАЇНСЬКИХ ЧОРНО-РЯБОЇ ТА ЧЕРВОНОЇ МОЛОЧНОЇ ПОРІД У ПЛЕМЗАВОДАХ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,53 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 636.2:636.085+636.082.11
ПРОДУКТИВНІСТЬ КОРІВ УКРАЇНСЬКИХ ЧОРНО-РЯБОЇ ТА ЧЕРВОНОЇ МОЛОЧНОЇ ПОРІД У ПЛЕМЗАВОДАХ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Наведено продуктивність українських чорно-рябої та червоної молочної порід у племзаводах Миколаївської області, а також ступінь фенотипової консолідації за основними господарсько-корисними ознаками.
The productivity of Ukrainian cherno-ryaboy and red milk breeds in plemzavodakh of the Mikolaivskoy area, and also degree of fenotipovoy consolidation after basic economic-useful signs is resulted.
У степовій зоні південного та східного регіонів тривала селекційна робота завершилась апробацією впродовж 2004 року нових конкурентоспроможних. адаптованих до екстремальних умов спекотного посушливого клімату української червоної молочної та південного внутріпорідного типу української чорно-рябої молочної порід. Для пошуку оптимальних методів подальшого селекційного поліпшення зазначених порід і типів вбачається актуальним порівняння продуктивності жирномолочного і голштинізованого внутріпорідних типів української червоної молочної породи, груп тварин чорно-рябої молочної породи різної умовної кровності за поліпшувальною голштинською породою, корів різних ліній за внутрілінійного підбору і кросу ліній та ступеня фенотипової консолідованості окремих селекційних груп, що і стало метою досліджень.
Аналіз здійснено за показниками надою і виходу молочного жиру за першу, другу, третю, вишу і останню закінчену лактацію 107 корів української червоної молочної породи племзаводу СЗАТ "Колос" Очаківського району та південного внутріпорідного типу української чорно-рябої молочної породи племзаводів TOB AK "Васильки" (81 корова) Снігурівського району і АФ "Полянка" (104 корови) Арбузинського району Миколаївської області.
Враховували також число корів, що роздоєні до високої продуктивності (5-6 тис. кг молока за кращу лактацію).
Результати досліджень опрацьовували методами математичної статистики.
Аналіз результатів досліджень засвідчив помітний ступінь міжстадної диференціації молочної продуктивності за всіма врахованими лактаціями.
Найвищою продуктивністю практично за усіма лактаціями відзначаються тварини української чорно-рябої молочної породи племзаводу АФ "Полянка". При цьому її підвищення супроводжується відносним звуженням фенотипової мінливості. З огляду на використання бугаїв тих самих ліній однієї породи, у племзаводах "Васильки"і "Полянка" виявлена вища молочна продуктивність корів останнього з порівнюваних стад зумовлена, ймовірно, кращим рівнем вирощування і годівлі тварин.
Відносно нижчий рівень надою і виходу молочного жиру корів української червоної молочної породи племзаводу "Колос" спричинений, на нашу думку, комплексом генетичних і паратипових чинників, серед яких нижчий рівень вирощування і годівлі тварин, порівняно менший генетичний потенціал продуктивності породи та розведення на значній частині поголів'я менш продуктивного жирномолочного внутріпорідного типу.
Продуктивність корів голштинізованого типу за першу, другу, третю, вищу і останню закінчену лактації становила відповідно 4023, 4619, 4801, 5155 і 4349 кг молока та 149, 174, 179, 196 і 161 кг молочного жиру, що перевищує середні показники тварин жирномолочного внутріпорідного типу на 200, 655, 249, 105 і 231 кг за надоєм і на 9, 30, 12, 11 і 9 кг - за виходом молочного жиру. З огляду на зазначене, у племзаводі "Колос" скориговано напрямок селекції у бік розширеного відтворення голштинізованого внутріпорідного типу.
Селекційне поліпшення української чорно- рябої молочної породи, у тому числі південного внутріпорідного типу, здійснюється як шляхом чистопорідного розведення, так і з подальшим залученням кращого генофонду поліпшувальної голштинської породи за принципом "відкритої популяції" [8]. З огляду на зазначене, вбачається актуальним дослідження ефективності використання корів за підвищення умовної кровності за голштинською породою у третьому (7/8 або 87,5 %) і четвертому (15/16 або 93,75 %) поколіннях від вбирного схрещування, зокрема в умовах степової зони Миколаївської області.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: ПРОДУКТИВНІСТЬ КОРІВ УКРАЇНСЬКИХ ЧОРНО-РЯБОЇ ТА ЧЕРВОНОЇ МОЛОЧНОЇ ПОРІД У ПЛЕМЗАВОДАХ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок