Головна Головна -> Реферати українською -> Сільське господарство -> Розвиток біржового товарного ринку сільськогосподарської продукції в умовах світової фінансово-економічної кризи

Розвиток біржового товарного ринку сільськогосподарської продукції в умовах світової фінансово-економічної кризи

Назва:
Розвиток біржового товарного ринку сільськогосподарської продукції в умовах світової фінансово-економічної кризи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,35 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
УДК 336.76 В.С. Чубань, асп.
Черкаський державний технологічний університет
Розвиток біржового товарного ринку сільськогосподарської продукції в умовах світової фінансово-економічної кризи
Глобальна фінансова криза проявляэться в зростанні цін на нерухомість і продовольство, в скороченні робочих місць як в комерційних, так і в державних організаціях, у відсутності стабільності і втраті віри в майбутнє. Причини змін, що відбуваються, різні в кожній з країн світу. У статті розглянутий сучасний стан і тенденції розвитку біржового ринку і впливу на нього світової фінансово-економічної кризи. Розроблені рекомендації щодо підвищення ефективності функціонування товарних бірж в умовах світової фінансово-економічної кризи.
біржа, біржова торгівля, біржовий ринок, товарний ринок, фінансово-економічна криза, антикризова стратегія, ринок сільськогосподарської продукції
Вступ. Короткий аналіз історії розвитку світового фінансового ринку дозволяє припустити, що в періоди стабільного розвитку переважає ліберальний підхід до організації механізмів функціонування економіки і фінансів, а в періоди криз і рецесій віддається перевага методам державного регулювання, зокрема, на основі теорій Дж. Мілля (19 ст.) і Дж. Кейнса (1930-40-і рр.), а також їх послідовників - неокласиків і неокейнсианців. Цей досвід підтверджує сучасна історія.
Таким чином, при аналізі сучасної глобальної фінансової кризи і розробці рекомендацій по антикризових програмах необхідно брати до уваги, що в історичній еволюції світового фінансового ринку завжди чергувалися концепції повного саморегулювання ринку (ліберальні і монетарські ідеї), його жорсткого державного і наднаціонального регулювання (кейнсианські і неокейнсианські теорії), а також теорії про поєднання самоналагоджувальних і регульованих ринків, зокрема теорію ринків з асиметричною інформацією (теорія, створена лауреатами Нобелівської премії по економіці 2001 р. Дж. Стігліцем, Дж. Акерлофом и М. Спенсом).
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є вивчення причин фінансових криз на світовому рівні, аналіз впливу і можливі наслідки світової фінансової кризи на діяльність міжнародних та вітчизняних товарних бірж. Завданнями статі є: систематизація досліджень щодо чинників фінансових криз на світовому рівні; характеристика особливостей розвитку криз та аналіз і оцінка проявів таких криз на біржову діяльність.
Аналіз досліджень та публікацій. Значний внесок у вирішення завдань організаційно-економічного розвитку аграрного та біржового сектора в умовах кризових явищ в різні періоди зробили Ф. Кене, К. Маркс, М. Туган-Барановський, М. Кондратьєв, Є. Слуцький, Дж. Хікс, Дж. Кітчін, Дж. Кейнс, Д.Періколі, Д.Сорос, М. Барклі. На жаль, роботи зазначених авторів в більшості своїй присвячені вивченню криз лише як окремих складових міжнародних економічних відносин зокрема, міжнародна торгівля, міжнародні валютні відносини, міжнародна міграція робочої сили, а також світові геополітичні процеси. Аналізом сучасних глобальних економічних та геополітичних процесів в світі займаються ряд науковців України та інших країн СНД. Серед них необхідно виділити: В.Іноземцев, М.Делягін, А. Нєкіпєлов, Л. Кондрашова, І. Шереметьєв, А. Лавут, В. Теперман, Л. Новоселова, О. Борох, П. Кулігін, Б. Хейфец.
Виклад основного матеріалу. Стосовно глобальної фінансової кризи 2008-2009 рр. повинна враховуватися не тільки специфіка сучасного етапу глобалізації світового фінансового ринку, але також і те, що в своїй еволюції міжнародний фінансовий ринок вже кілька разів проходив всі етапи циклічного розвитку: падіння (рецесія, спад), депресія, пожвавлення (розширення) і піднесення (пік, бум). У ХХ столітті можна виділити наступні світові фінансові кризи, які перепліталися зі світовими економічними кризами і були частиною економічного циклу: 1929-33 рр. (т.з. Велика депресія), 1971-76 рр. (валютно-фінансова криза співпала зі світовою енергетичною кризою), 1986-89 рр. Сучасна глобальна фінансова криза почалася ще восени 2005 рр., але швидко набирає обертів з вересня 2008 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Розвиток біржового товарного ринку сільськогосподарської продукції в умовах світової фінансово-економічної кризи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок