Головна Головна -> Реферати українською -> Сільське господарство -> СЕЛЕКЦІЯ НА ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СВИНЕЙ ЧЕРВОНОЇ БІЛОПОЯСОЇ ПОРОДИ ЗА ДОПОМОГОЮ ГЕНЕТИЧНИХ МАРКЕРІВ ПЛОДЮЧОСТІ

СЕЛЕКЦІЯ НА ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СВИНЕЙ ЧЕРВОНОЇ БІЛОПОЯСОЇ ПОРОДИ ЗА ДОПОМОГОЮ ГЕНЕТИЧНИХ МАРКЕРІВ ПЛОДЮЧОСТІ

Назва:
СЕЛЕКЦІЯ НА ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СВИНЕЙ ЧЕРВОНОЇ БІЛОПОЯСОЇ ПОРОДИ ЗА ДОПОМОГОЮ ГЕНЕТИЧНИХ МАРКЕРІВ ПЛОДЮЧОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,31 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 636.4.082
Бугаєвський В.М., Балацький В.М., Косой М.С., Онищенко Л.В.
СЕЛЕКЦІЯ НА ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СВИНЕЙ ЧЕРВОНОЇ БІЛОПОЯСОЇ ПОРОДИ ЗА ДОПОМОГОЮ ГЕНЕТИЧНИХ МАРКЕРІВ ПЛОДЮЧОСТІ
Висвітлено стан і направленість роботи з формування високопродуктивного генофонду свиней на Миколаївщині. Акцентовано увагу на вдосконалення продуктивних якостей нових порід м'ясного напряму продуктивності, особливо нової вітчизняної червоної білопоясої породи свиней.
Ключові слова: генетичні маркери, плодючість, селекція, стресостійкість, ДНК- діагностика.
Освещено состояние и направленность работы по формированию високопродуктивного генофонда свиней на Николаевщине. Акцентировано внимание на внедрение продуктивных качеств новых пород мясного направления продуктивности, особенно новой отечественной красной белопоясой породы свиней.
Ключевые слова: генетические маркеры, плодовитость, селекция, стрессо- устойчивость, ДНК-диагностика.
Established state and orientation of the gene for the formation of high-pigs in Mykolayiv. Focused on improving the productive qualities of the new species meats toward performance, especially the new national red bilopoyasoyi breed pigs.
Key words: genetic marker, fruitfulness, selection, stresresistance, DNK-diagnosis.
Аналіз вітчизняного і зарубіжного досвіду свідчить про те, що успішний розвиток свинарства багато в чому залежить від рівня селекції тварин, спрямованої на вирощування висококласного ремонтного молодняку та раннього прогнозування його продуктивних якостей, чіткої взаємодії господарств племінного та товарного призначення.
Період занепаду селекційної роботи в тваринництві в 90-х роках спричинив втрату генофонду вітчизняного племінного поголів'я. У результаті як племінні, так і товарні господарства відчувають гострий дефіцит племінних тварин з високим генетичним потенціалом.
У цей же час селекційна робота в Європі та США розвивалася надзвичайно активно в галузі племінного свинарства, оскільки виробляти свинину вигідніше, ніж яловичину. Це зумовлено тим, що свині:
мають короткий цикл відтворення;
велику плодовитість;
більш епідеміологічно благополучні, ніж птахи та велика рогата худоба;
м'ясо свиней має високі смакові якості.
Одним з найважливіших показників ефективності селекційної роботи є підвищення багатоплідності свиноматок. У свинарстві роботу зі збільшення розміру гнізда проводять з використанням селекційних програм з високопродуктивними лініями свиноматок методами відбору, добору, гібридизації та ввідного схрещування. Однак пряма селекція на плодючість малоефективна в силу низьких коефіцієнтів успадкування (іі = 0,1-0,3) і негативного впливу ознаки фенотипічних факторів.
З розвитком молекулярної біології в даний час з' явилася можливість виділяти гени, які визначають ознаки продуктивності, визначати їх поліморфізм і використовувати в селекційній роботі як маркери.
У якості маркерів плодючості свиней розглядаються наступні гени: естрогенового рецептора - Б8И, бета-субодиниці фолікулостимулюючого гормону (Р8ИБ); рецептора пролактину (РКЬЯ) та ін.
Найбільш широке поширення як генетичного маркера отримав ген Б8Я, у якого поліморфізм обумовлений наявністю двох алелей: А і В, серед яких алель В асоційована зі збільшенням кількості поросят, народжених живими.
Питання підвищення багатоплідності для Мико- лаївщини, де вона складає всього 7-8 поросят при нормі 10-11 голів, є надзвичайно актуальним. Навіть для нефахівців зрозуміло, що без підвищення показника кількості живих поросят при народженні неможливе нарощування поголів'я тварин, а звідси і валового виробництва м'яса, його рентабельності та конкурентоздатності. Високий ступінь кореляції між показниками багатоплідності, масою гнізда при народженні, при відлученні, виробництвом свинини на перехідну голову, інтенсивністю використання маток і багатьма іншими доказано численними науково-дослідними роботами та виробництвом. Тому дослідження в напрямі підвищення багатоплідності свиноматок та прискорення даного процесу є актуальними для виробників свинини в усіх країнах світу, а в таких, як Україна, де в останні роки має місце катастрофічний спад у виробництві свинини, - першочерговим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: СЕЛЕКЦІЯ НА ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СВИНЕЙ ЧЕРВОНОЇ БІЛОПОЯСОЇ ПОРОДИ ЗА ДОПОМОГОЮ ГЕНЕТИЧНИХ МАРКЕРІВ ПЛОДЮЧОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок