Головна Головна -> Реферати українською -> Сільське господарство -> ОСОБЛИВОСТІ ВПЛИВУ ДОБРИВ НА ФОСФАТНИЙ СТАН ҐРУНТОВОГО ПОКРИВУ ОРНИХ ЗЕМЕЛЬ ЛІСОСТЕПОВОЇ ЧАСТИНИ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ОСОБЛИВОСТІ ВПЛИВУ ДОБРИВ НА ФОСФАТНИЙ СТАН ҐРУНТОВОГО ПОКРИВУ ОРНИХ ЗЕМЕЛЬ ЛІСОСТЕПОВОЇ ЧАСТИНИ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ВПЛИВУ ДОБРИВ НА ФОСФАТНИЙ СТАН ҐРУНТОВОГО ПОКРИВУ ОРНИХ ЗЕМЕЛЬ ЛІСОСТЕПОВОЇ ЧАСТИНИ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,07 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ВИШНЕВСЬКИЙ Ф.О.
Житомирський обласний державний проектно-технологічний центр охорони родючості та якості продукції
ОСОБЛИВОСТІ ВПЛИВУ ДОБРИВ НА ФОСФАТНИЙ СТАН ҐРУНТОВОГО ПОКРИВУ ОРНИХ ЗЕМЕЛЬ ЛІСОСТЕПОВОЇ ЧАСТИНИ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Наведено динаміку застосування фосфорних добрив і закономірності змін вмісту рухомих форм фосфатів у ґрунтовому покриві орних земель регіону Лісостепу Житомирської області за 40-річний період. Виявлено, що зменшення внесення фосфорних добрив до 7,9 кг/га в період 2001 - 2005 рр. зумовило зниження вмісту рухомого фосфору в орному шарі на 11,8 %. У цей період фактичний показник інтенсивності балансу фосфору становив 40,4 %.
The dynamics of application of phosphatic fertilizers and conformity to the law of changes a maintenance of mobile forms the phosphates is resulted in the ground cover of arable earths of forest-steppe zone of the Zhytomyr region after 40 is annual period. It is discovered that diminishing of phosphatization to 7,9 per hectar in the period of 2001 - 2005 stipulated the decline of maintenance the mobile phosphorus in an arable layer on 11,8 %. In this period the actual index of intensity the balance of phosphorus was 40,4 %.
Постановка проблеми
Головною причиною несталого розвитку землеробства є посилення комплексу деградаційних явищ, особливо збіднення ґрунтів на поживні речовини [6, 8]. Тому ефективне ведення агропромислового виробництва в сучасних еколого- економічних умовах потребує здійснення моніторингу поживного режиму ґрунтів орних земель, складовою частиною якого є їх фосфатний фонд та рівень застосування фосфорних добрив. У зв'язку із цим виникає необхідність провести оцінку дії застосування фосфорних добрив щодо їх впливу на фосфатний режим орних земель конкретної природно-кліматичної зони, а також розрахувати баланс рухомого фосфору в землеробстві та встановити динаміку його вмісту в орному шарі ґрунтового покриву земель.
Об'єктом наших досліджень слугували закономірності змін вмісту рухомого фосфору в орних ґрунтах лісостепової частини Житомирської області в залежності від довготривалого (1966 - 2007 рр.) сільськогосподарського їх використання і обсягів застосування фосфорних добрив.
Відбір ґрунтових зразків проводили за приписами спеціальних інструкцій [2, 10, 11].
Вміст рухомого фосфору та групування площ грунтового покриву орних земель за його вмістом здійснювали за Кірсановим [3].
На основі даних статистичної звітності, форми 9б с.-г. та 29 с.-г., проведено аналіз виробничих даних за 1966 - 2007 рр. щодо застосування фосфорних добрив та обсягах посівних площ, валового збору, врожайності сільськогосподарських культур.
Розрахунок балансу рухомого фосфору здійснювали за методикою, розробленою Національним аграрним університетом [4].
Аналіз останніх досліджень
Оптимізація фосфорного режиму грунтів і дотепер є однією із першочергових проблем у землеробстві України. Адже досягнення оптимального вмісту рухомого фосфору у грунтовому покриві земель сільськогосподарського призначення зумовлює одержання високих і сталих урожаїв сільськогосподарських культур [5, 9]. Разом із тим встановлено, що фосфорні сполуки відіграють важливу роль у процесах обміну речовин у рослинах, є стимуляторами енергетичного балансу, впливають на передачу спадкових ознак, регулюють ріст і розвиток рослин [13]. Встановлено також і те, що в ґрунтах сільськогосподарських угідь вміст фосфору варіює в межах 0,04 - 0,22 % [1]. Вміст форм і режим його сполук визначається мінералогічним складом ґрунтоутво- рюючих порід, їх гранулометричним складом, а також характером землекористування. Вміст фосфору у вигляді мінеральних сполук переважає над його вмістом у органічних сполуках. В органічній формі фосфор перебуває переважно в складі гумусу.
Головним джерелом фосфору для рослин є солі ортофосфорної кислоти, тому основна маса фосфатів стає доступною для рослин лише після того, як відбудеться перетворення важкорозчинних їх запасів у доступні рухомі форми [7, 12].
У даний час ситуація дещо поліпшилась.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ВПЛИВУ ДОБРИВ НА ФОСФАТНИЙ СТАН ҐРУНТОВОГО ПОКРИВУ ОРНИХ ЗЕМЕЛЬ ЛІСОСТЕПОВОЇ ЧАСТИНИ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок