Головна Головна -> Реферати українською -> Сільське господарство -> реферат на тему: Сільські території регіону: проблеми розвитку соціальної інфраструктури

Загрузка...

Сільські території регіону: проблеми розвитку соціальної інфраструктури / сторінка 3

Назва:
Сільські території регіону: проблеми розвитку соціальної інфраструктури
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,88 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 

Щодо якості житлового фонду, то дві третини сільських будівель побудована з природних недовговічних матеріалів (дерево, саман тощо). Низький рівень забезпечення житла інженерним обладнанням (табл. 2).
Недостатній рівень забезпечення сільського населення й об'єктами побутового та культурного призначення. Так, в цілому по Україні, у відповідності до норм, необхідно додатково відкрити 3600 дитячих дошкільних закладів , 1072 школи, 1322 лікарняних заклади, 2832 торгівельних заклади, 1880 їдалень і кафе, 1500 відділень зв'язку. Аналогічне положення і в Кіровоградській області, де цих об'єктів не вистачає відповідно 47; 12; 26; 39; 38; 21 об'єктів. Мають місце дуже серйозні проблеми і в забезпеченні населення сіл і селищ питною водою, шляхами з твердим покриттям і іншими послугами і об'єктами.
В Кіровоградській області значні проблеми в сфері комунального і побутового обслуговування, що суттєво впливає на забезпечення ними населення, особливо в сільській місцевості. По даним статистики з 1019 сільських населених пунктів (СНП) водопровід мають лише 271 або 26 %, газ - 125 (12 %). З 214 тис. квартир (домів) водопровід мають 19 тис. квартир (9%), каналізацію 12 тис. квартир (5,7 %), центральне опалення 41 тис. квартир (19,4%). Рівень газифікації квартир природним газом всього 10 %, телефонізовані - 12 %. Рівень газифікації в області в 2 рази нижче, ніж в цілому по Україні. Рівень забезпеченням клубами в цілому по Україні складає 55%, бібліотеками - 52,6%, фельдшерсько- акушерськими закладами - 53%.
У порівнянні з промисловістю, в сільському господарстві значно нижчий рівень оплати праці. В порівнянні з промисловістю він вдвічі нижчий (табл. 3.).
Проблему скорочення сільського населення ускладнює високий рівень зовнішньої міграції. Так, в 2008 році сальдо зовнішньої міграції в цілому по області склало - 3979 чол. Практично у всіх районах області воно від'ємне. Проблему також поглиблює і висока смертність населення у порівнянні з народжуваністю. Так, в Кіровоградській області ці показники наступні (табл. 5) і значно вищі, ніж в цілому по Україні.
Особливо високі ці показники (вище середніх по області) у Вільшанському, Гайворонському, Голованівському, Долинському, Маловисківському, Олександрівському, Онуфріївському і деяких інших районах.
Не дивлячись на те, що кількість сільського населення постійно зменшується, збільшується кількість пенсіонерів. Рівень зайнятості сільського населення в працездатному віці низький і складає лише 67 %, а у молоді у віці до 24 років ще нижча - 41,5 %.
Безумовно, для сучасної молоді, особливо на етапі вибору спеціальності, вкрай важливим є показник престижності роботи. Щодо показника престижності сільськогосподарської праці, то дана оцінка показова, адже відображає загальносуспільну думку, яка негативно її оцінює. Зазначимо, що навіть ті молоді люди, які обрали свій фах, пов'язаний з аграрним виробництвом, не вважають її престижною (табл. 7).
Отже, позитивно оцінює рівень престижності сільськогосподарської праці лише 18,1 % респондентів. Найбільша частина респондентів (майже 50%) вказує на те, що при забезпеченні певних умов сільське господарство може стати за рівнем престижності на рівні з іншими галузями виробництва. Позитивним, на нашу думку, є те, що лише 10,7 % опитаних вважають працю на селі абсолютно не престижною. Тобто, можна стверджувати, що це ті студенти, які є цілком випадковими у навчальних аграрних закладах, а це, вважаємо, незначний відсоток.
Важливим резервом у підвищенні зайнятості населення, і, перш за все, молоді, є створення і функціонування малих підприємств у всіх галузях економіки, в тому числі і в сільському господарстві.
Розвиток малого підприємництва в Україні має велике значення для вирішення проблеми занятості населення, в т.ч. і сільській місцевості, скорочення рівня безробіття. Воно здатне створювати нові робочі місця, задіяти надлишкову робочу силу.
Тому, для розвитку малого підприємництва на селі, вирішення проблеми зайнятості сільського населення, і, перш за все молоді, необхідна більш активна державна підтримка цього сектору економіки, і, перш за все, у пільговому фінансуванні, оподаткуванні та інших напрямках.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Сільські території регіону: проблеми розвитку соціальної інфраструктури

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок