Головна Головна -> Реферати українською -> Сільське господарство -> МЕТОДИ ДОБОРУ У СТВОРЕНИХ СТАДАХ УКРАЇНСЬКИХ ЧОРНО-РЯБОЇ ТА ЧЕРВОНОЇ МОЛОЧНИХ ПОРІД ВРХ

МЕТОДИ ДОБОРУ У СТВОРЕНИХ СТАДАХ УКРАЇНСЬКИХ ЧОРНО-РЯБОЇ ТА ЧЕРВОНОЇ МОЛОЧНИХ ПОРІД ВРХ

Назва:
МЕТОДИ ДОБОРУ У СТВОРЕНИХ СТАДАХ УКРАЇНСЬКИХ ЧОРНО-РЯБОЇ ТА ЧЕРВОНОЇ МОЛОЧНИХ ПОРІД ВРХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,00 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
УДК: 636.2:636.085+636.082.11
Мащенко Р.І., Розмаріца Н.С., Левченко Л.О.,
Молдованова О.О.
МЕТОДИ ДОБОРУ У СТВОРЕНИХ СТАДАХ УКРАЇНСЬКИХ ЧОРНО-РЯБОЇ ТА ЧЕРВОНОЇ МОЛОЧНИХ ПОРІД ВРХ
Проаналізовано молочну продуктивність корів українських чорно-рябої та червоної молочних порід з урахуванням належності їх до певних ліній, а також способу добору батьківських пар у господарствах Миколаївської області.
Ключові слова: українська чорно-ряба, червона молочна, порода, лінія, внутрішньолінійний добір, крос ліній, продуктивність, поєднування.
Проанализировано молочную продуктивность коров украинских черно-рябой и красной молочных пород с учитыванием принадлежности их к некоторым линиям, а также способа добора родительских пар в хозяйствах Николаевской области.
Ключевые слова: украинская черно-рябая, красная молочная порода, линия, внутреннелинейный добор, кросс линий, продуктивность, соединение.
Analyzed the performance of dairy cows Ukrainian black-variegated manner and red dairy breeds in the light of their belonging to certain lines, and method of selection of parental pairs in farms, Mykolaiv region.
Key words: Ukrainian black and crisp, red dairy, breed, line, inside line selection, cross lines, performance, combination
У молочному скотарстві добір ведеться за ознаками, які найбільшою мірою обумовлюють рівень молочної продуктивності корів та інтенсивність їх використання. Основні з них - це надій, жирність та білковість молока, жива маса, плодючість та інші.
Попри практичне завершення виведення червоної та чорно-рябої молочних порід, залишається актуальним пошук оптимального співвідношення і поєднання генетичного матеріалу їх внутріпородних типів і груп у перспективі селекційного поліпшення порід.
Підбір тварин здійснюється з метою отримання нащадків бажаної якості. У практиці молочного скотарства застосовують однорідний (гомогенний) і неоднорідний (гетерогенний) підбір.
Завдяки однорідному підбору у нащадків закріплюються селекціоновані якості батьків, підвищується стійкість наслідування цінних ознак, іде накопичення бажаних адитивних генів і витіснення генів, які негативно впливають на розвиток ознак.
Для забезпечення прогресуючого розвитку селекційної групи за господарсько-корисними ознаками здійснюють добір кращих тварин з метою консолідації на вищому рівні якості. Для використання ефекту поєднуваності (гетерозису) доцільним є стабілізуючий добір (особин модального класу) серед тварин вихідних (батьківських і прабатьківських) ліній з постійним контролем ефекту їхнього поєднання у кросі.
В лінійному розведенні, як правило, й не прагнуть приблизитися до більш гомозиготних форм. У будь-якій породі з розвинутою ієрархічною структурою можна знайти родоначальників ліній, створених як шляхом спорідненого схрещування, так і за допомогою кросу (аутбридінга).
Робота виконувалася в племзаводах філіі № 24 МВ АПВ ДП «Агроспецсервіс» Арбузинського району Миколаївської області на поголів'ї корів української чорно-рябої молочної породи та в СЗАТ «Колос» Очаківського району Миколаївської області на поголів'ї української червоної молочної породи.
Оцінена продуктивність корів різних ліній та їх поєднань, тварин, одержаних при внутрішньо- лінійному доборі і кросі ліній за показниками І, ІІ, ІІІ, кращої лактації.
Були використані матеріали зоотехнічного та племінного обліку в господарствах, каталоги племінних бугаїв.
Результати досліджень опрацьовували методом математичної статистики.
За останні 12 років у племзаводах філіі № 24 МВ АПВ ДП «Агроспецсервіс» використовували бугаїв, які належать до шести ліній - Валіанта, Чіфа, Хановера, Старбака, Інгансера, Метта.
Більш чисельні і з високою продуктивністю в стаді залишилися нащадки від бугая Гріма 430, який належить до лінії Чіфа. В середньому по цій лінії продуктивність корів за І, ІІ, ІІІ, кращу лактації складала 5 328, 5 904, 6 194, 6 656 кг молока та 204, 225, 232, 257 кг молочного жиру відповідно.
Вірогідно, поступаються тваринам лінії Чіфа за надоєм і молочним жиром дочки ліній Старбака в І і ІІ лактації, Валіанта - в другу лактацію і
Примітка: ** - Р < 0,01; *** - Р < 0,001.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: МЕТОДИ ДОБОРУ У СТВОРЕНИХ СТАДАХ УКРАЇНСЬКИХ ЧОРНО-РЯБОЇ ТА ЧЕРВОНОЇ МОЛОЧНИХ ПОРІД ВРХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок