Головна Головна -> Реферати українською -> Сільське господарство -> СТВОРЕННЯ СУЧАСНОЇ СИСТЕМИ АГРОЕКОЛОГІЧНОГО МОНІТОРИНГУ ҐРУНТІВ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СТВОРЕННЯ СУЧАСНОЇ СИСТЕМИ АГРОЕКОЛОГІЧНОГО МОНІТОРИНГУ ҐРУНТІВ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Назва:
СТВОРЕННЯ СУЧАСНОЇ СИСТЕМИ АГРОЕКОЛОГІЧНОГО МОНІТОРИНГУ ҐРУНТІВ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,95 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
УДК: 631.111.3:631.416.8:631.438
Троїцький М.О., Макарова Г. А.
СТВОРЕННЯ СУЧАСНОЇ СИСТЕМИ АГРОЕКОЛОГІЧНОГО МОНІТОРИНГУ ҐРУНТІВ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У статті викладено концептуальні засади та шляхи адаптації системи моніторингу екологічного стану ґрунтів Миколаївської області до європейських вимог.
Ключові слова: моніторинг ґрунтів, геоінформаційні технології, геостатистичний аналіз, дистанційне зондування Землі.
В статье выложено концептуальные засады и пути адаптации системы мониторинга экологического состояния земли Николаевской области до европейских требований.
Ключевые слова: мониторинг земли, геоинформационные технологии, геостатический анализ, дистанционное зондирование Земли.
Key words: soil monitoring, geographic information techniques, geostatic analysis, remote sensing of the Earth.
Постановка проблеми
Із вступом України до СОТ та подальшою євроінтеграцією в ряд першочергових завдань постає адаптація системи моніторингу ґрунтів земель сільськогосподарського призначення до європейських принципів, стандартів і нормативів. Це створить умови для входження України до єдиної європейської мережі моніторингу ґрунтів, яка зараз створюється в рамках ЄС.
На відміну від концепції моніторингу ґрунтів, прийнятої в Україні, спостереження за їхнім станом з метою своєчасного виявлення змін, оцінки, відвернення та ліквідації наслідків негативних процесів [1], у Європейських країнах існує більш екологізоване уявлення про моніторинг ґрунтів. Отже, перехід України на європейські стандарти при виконанні моніторингу ґрунтів, перш за все, означає створення відповідної спостережної мережі та розширення показників, що визначаються, а також інтерпретацію отриманих даних, насамперед, з екологічних позицій [2].
Метою роботи був аналіз функціонуючої нині системи спостережень за станом ґрунтів Миколаївського проектно-технологічного центру охорони родючості ґрунтів і якості продукції.
ЗАВДАННЯ: - аналіз системи моніторингу на предмет інформативності та відповідності європейським концепціям та нормам моніторингу ґрунтів;
- оптимізація та структуризація системи моніторингу. Методи досліджень
Дослідження проводилися на матеріалах агрохімічної паспортизації та моніторингу в мережі стаціонарних майданчиків спостереження земель Миколаївської області (ґрунтово-кліматична зона Степу). Польова прив'язка та зйомка проводилися за допомогою GPS-приладу GARMIN. Обробка результатів здійснювалася за допомогою пакетів Statistica, Mapinfo, Surfer та залучення космічних знімків території.
Результати досліджень Система спостережень за агроекологічним станом ґрунтів Миколаївського регіону на сьогодні включає: еколого-агрохімічну паспортизацію ґрунтів на землях сільськогосподарського використання та довготермінові спостереження в мережі радіологічних стаціонарів.
Остання має деякі ознаки європейської системи моніторингу (географічну прив'язку, стаціонарні регулярні спостереження тощо), але, закладаючись як спеціалізована мережа радіологічних спостережень, не має потрібного масштабу охоплення.
Детальний аналіз результатів функціонування цієї системи проведено нами в роботі [3].
Концептуальною основою Європейської системи оцінювання стану ґрунтів (DPSIR) є поєднання аналізу рушійних сил, що призводять до негативних впливів на ґрунти, та аналіз відповідності реагування [2].
Саме тому першочерговим завданням адаптації існуючої системи ґрунтово-екологічного моніторингу було виявлення нових факторів та рушійних сил, що можуть спричиняти зміни агроекологічного стану ґрунтів.
Іншим фактором, який не враховується існуючою системою моніторингу, є поява нових землекористувачів - спілок власників худоби. Вони починають інтенсивну антропогенну експлуатацію земель схилів та днищ балок.
Насамперед, поява зазначених факторів землекористування, коректна оцінка впливу яких на родючість та забруднення ґрунтів не передбачена діючою методикою агрохімічної паспортизації, спонукує до пошуку і впровадження інноваційних технологій, серед яких перше місце належить методам геостатистичного аналізу, ГІС-технологіям, методам дистанційного зондування Землі (ДЗЗ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: СТВОРЕННЯ СУЧАСНОЇ СИСТЕМИ АГРОЕКОЛОГІЧНОГО МОНІТОРИНГУ ҐРУНТІВ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок