Головна Головна -> Реферати українською -> Сільське господарство -> реферат на тему: СИСНІ ШКІДНИКИ В АГРОЦЕНОЗАХ З ОЗИМОЮ ПШЕНИЦЕЮ

Загрузка...

СИСНІ ШКІДНИКИ В АГРОЦЕНОЗАХ З ОЗИМОЮ ПШЕНИЦЕЮ / сторінка 3

Назва:
СИСНІ ШКІДНИКИ В АГРОЦЕНОЗАХ З ОЗИМОЮ ПШЕНИЦЕЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,96 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Цей показник дещо знижувався при обприскуванні пшениці окремими препаратами - 85,2 і 86,0 % відповідно. Така ж тенденція в дії інсектицидів відмічалася і відносно трипсів: найбільший ефект отримано від застосування суміші препаратів - 74, 9%.
2,0 %, а при використанні їх в суміші - на 3,4 % порівняно з необробленими посівами (25,5 % ).
Застосування інсектицидів позитивно впливало на величину врожаю озимої пшениці. За використання Бі-58 (в середньому за 3 роки) він підвищувався на 7,8 %, Фастаку - 6,6 %, а їх суміші - 10,2 % порівняно з контрольними посівами, де урожайність склала 3,33 т/га. За умов застосування суміші Бі-58 і Фастака, в середньому за три роки досліджень, отримано 110,5 грн/га умовно чистого прибутку, окупність витрат склала 1,10.
Таким чином, було вдосконалено технологію застосування хімічного захисту озимої пшениці від сисних шкідників, що ґрунтується на використанні суміші піретроїдних інсектицидів з фосфорорганічними за половинних від рекомендованих «Переліком...» норм їх витрат. При змішуванні цих препаратів суміш набувала таких властивостей, як підвищення ефективності дії, швидка початкова токсична дія; тривалий захисний ефект, зменшення появи стійких щодо інсектицидів популяцій сисних шкідників; зменшення витрат на хімічний захист пшениці.
Висновки. У роки масового розмноження сисних шкідників на Півдні України завжди спостерігається реальна загроза істотної втрати врожаю зерна озимої пшениці. Якщо хімічні заходи проти цих шкідників і, насамперед, шкідливої черепашки не проводять, то втрачається не тільки урожай, але і хлібопекарські властивості, погіршуються технологічні показники якості зерна.
В умовах південного Степу (Миколаївська область) застосування суміші піретроїдних та фосфорорганічних інсектицидів (Бі-58, 40 % к.е. - 0,75 л/га + Фастак, 10 % к.е. - 0,05 л/га) є ефективним заходом захисту озимої пшениці від сисних шкідників. Крім того, він є економічно вигідним, дає змогу одержати додатковий урожай зерна з покращеними хлібопекарськими якостями.
ЛІТЕРАТУРА
Секун М.П. Заходи з обмеження чисельності злакових мух на озимій пшениці / М.П. Секун, С.В. Кондратюк // Захист і карантин рослин. - 2008. - Вип. 54. - С. 344-350.
Секун М.П. Шкідлива черепашка / М.П. Секун - К.: Світ, 2002. - С. 9-11.
Довгань С.В. Клоп черепашка. Заходи захисту посівів від клопа черепашки / С.В. Довгань, Д.М. Фещин, О.Б. Сядриста // Захист і карантин рослин. - 2008. - № 6. - С. 7-11.
Довідник із захисту рослин / Л.І. Бублик, Г.І. Васечко, В.П. Васильєв та ін. / За ред. М.П. Лісового. - К.: Урожай, 1999. - 744 с.
Верещагин Л. Н. Вредители и болезни зерновых колосовых культур / Л.Н. Верещагин - К.: Юнивест Маркетинг, 2001. - 128 с.
Котков В.П. Шкідлива черепашка і якість зерна / В.П. Котков, В.А. Іщенко, Л.М. Верещагін, В.В. Дикий - Миколаїв, 2001. - 5 с.
Секун М.П. Фітофаги на пшениці. Шкодочинність домінуючих видів / М.П. Секун // Захист рослин. - 1998. - № 4. - С. 6-7.
Волинець Т.М. Шкодочинність злакових попелиць як переносників вірусних хвороб озимої пшениці / Т.М. Волинець // Захист і карантин рослин. - 2003. - Вип. 49. - С. 95.
Облік шкідників і хвороб сільськогосподарських культур // За ред. С.О. Трибеля. - К.: Урожай, 1986. - С. 71-78.
Методики випробування і застосування пестицидів // За ред. проф. С.О. Трибеля. - К.: Світ, 2001. - С. 127-129.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: СИСНІ ШКІДНИКИ В АГРОЦЕНОЗАХ З ОЗИМОЮ ПШЕНИЦЕЮ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок