Головна Головна -> Реферати українською -> Сільське господарство -> ЧЕРВОНИЙ БІЛОПОЯСИЙ ГЕНОТИП СВИНЕЙ НА МИКОЛАЇВЩИНІ

ЧЕРВОНИЙ БІЛОПОЯСИЙ ГЕНОТИП СВИНЕЙ НА МИКОЛАЇВЩИНІ

Назва:
ЧЕРВОНИЙ БІЛОПОЯСИЙ ГЕНОТИП СВИНЕЙ НА МИКОЛАЇВЩИНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,78 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК: 636.4.082
Бугаєвський В.М., Онищенко Л.В., Данильчук М.І.
ЧЕРВОНИЙ БІЛОПОЯСИЙ ГЕНОТИП СВИНЕЙ НА МИКОЛАЇВЩИНІ
Висвітлено результати багатолітньої роботи, яка проводилася науковцями та виробничниками Миколаївщини зі створення та розповсюдження нової породи червоних білопоясих свиней.
Ключові слова: генофонд, відтворення, генетичний потенціал, поєднання, поліпшуючі, селекційна ознака, генетична структура.
Высветлены результаты многолетней работы, которая проводилась научными работниками и производителями Николаевщины по созданию и расспостранению новой породы красных белопоясых свиней.
Ключевые слова: генофонд, воссоздание, генетический потенциал, соединение, улучшающие, селекционная признака, генетическая структура.
Results highlighted the work of many held academic Nikolaevschiny and producers to create and distribute a new breed of red bilopoyasyh pigs.
Key words: genes, reproduction, genetic potential, combination, improving, selection token, genetic structure.
На Миколаївщині, як і на Україні в цілому, свинарство було і в перспективі довго ще залишиться пріоритетною галуззю сільськогосподарського виробництва.
Завдяки своїм біологічним особливостям свині посідають основне місце в забезпеченні людей м'ясом. На даний час в Україні, коли значно зменшилося виробництво м'яса, вирішення проблеми забезпечення харчування населення високоцінним білком у стислі терміни можливе лише за рахунок свинини.
Для підвищення рентабельності галузі свинарства необхідно інтенсивно вирощувати висококласний молодняк у племзаводах та племрепродукторах і використовувати його для відтворення в товарних господарствах. У комплексі зоотехнічних та організаційно-господарських заходів, направлених на збільшення виробництва свинини, покращення її якості і підвищення рентабельності важливе місце займає робота зі створення нових порід з високим генетичним потенціалом, селекційно- племінна робота з удосконалення наявних порід свиней різного напрямку продуктивності і пошук оптимальних варіантів поєднань порід, ліній та сімейств.
Науково-обґрунтована селекційно-племінна робота зі стадом обумовлює високий рівень його продуктивності, постійне удосконалення продуктивних якостей тварин та створення нових внутріпородних заводських ліній, родин, типів. Зростаючий попит товарного свинарства на швидкостиглих м'ясних кнурів-виробників для широкого використання їх в гібридизації обумовило поширення в Миколаївській області популяцій свиней м' ясного напрямку продуктивності як таких, що мають більш високу інтенсивність росту, меншу витрату кормів на одиницю приросту та кращі м'ясні якості.
Останнім часом особливого значення в Миколаївській області набула нова популяція свиней червоної білопоясої породи (ЧБІII І), які в умовах південного регіону при чистопородному розведенні та схрещуванні зі свинями розповсюджених тут порід мають досить високі показники продуктивності, чим вигідно відрізняються від інших. Робота зі створення нової породи червоних білопоясих свиней, яка завершилася в 2007 році, велася в декількох регіонах України. На Миколаївщині створення даної популяції свиней розпочалося науковцями Миколаївського інституту АПВ ще у 1985 році в господарствах Веселинівського, Жовтневого, Очаківського, Первомайського й інших районів. Про успішність проведеної роботи свідчить хоча б той факт, що з п'яти племзаводів даної породи на Україні два функціонують у нашому регіоні. Свині ЧБПП мають високий генетичний потенціал продуктивності, міцну конституцію, надзвичайну стійкість до стресів, м'ясо і сало доброї якості, а відгодівельний молодняк володіє високою енергією росту при низьких затратах корму (3,7-3,9 к.од. на 1 кг приросту).
Робота з поліпшення червоної білопоясої породи свиней у даний час на Миколаївщині ведеться у напрямку покращення м'ясних якостей тварин за рахунок зменшення товщини шпику, підвищення маси окосту, довжини тулуба та інтенсивності росту молодняку. Досягти цього передбачається шляхом відбору та прилиття крові свиней поліпшуючих порід ландрас, п'єтрен і інших, які за типом будови тіла, рівнем продуктивності та пристосованості до умов півдня близькі до тварин поліпшуючої породи, але відрізняються від них у кращу сторону: ландрас - довжиною тулуба, п'єтрен - більш вираженими окостами та вмістом м'яса в туші.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ЧЕРВОНИЙ БІЛОПОЯСИЙ ГЕНОТИП СВИНЕЙ НА МИКОЛАЇВЩИНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок