Головна Головна -> Реферати українською -> Сільське господарство -> ОБРОБІТОК ҐРУНТУ ПРИ ВИРОЩУВАННІ ВІВСА В ПІВДЕННОМУ СТЕПУ УКРАЇНИ

ОБРОБІТОК ҐРУНТУ ПРИ ВИРОЩУВАННІ ВІВСА В ПІВДЕННОМУ СТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ОБРОБІТОК ҐРУНТУ ПРИ ВИРОЩУВАННІ ВІВСА В ПІВДЕННОМУ СТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,95 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 631.5:633.13
Павленко Т.В., Миколаївський державний аграрний університет, м. Миколаїв, Україна
Павленко Тетяна Володимирівна - аспірант Миколаївського державного аграрного університету. Коло наукових інтересів - відродження культури вівса у зоні південного Степу України.
ОБРОБІТОК ҐРУНТУ ПРИ ВИРОЩУВАННІ ВІВСА В ПІВДЕННОМУ
СТЕПУ УКРАЇНИ
У статті розглянуто вплив основного обробітку ґрунту при вирощуванні вівса в умовах південного Степу України.
in the article considers influence of basic tillage under growing oats in condition of southern Steppe of Ukraine.
Вступ. В Україні овес займає приблизно 3 % у структурі зернових культур, що становить 500600 тис. га. Валовий збір зерна вівса коливається в межах 800-900 тис. т. Він широко використовується для годівлі тварин і харчування населення. Якість зерна вівса є в багатьох відношеннях вищою за інші зернові культури, і спостерігається значне зростання зацікавлення ним як здоровою їжею [7, 8]. За калорійністю та засвоюваністю організмом вівсяна крупа не має собі рівних. Овес поєднує у своєму складі максимально збалансовані за вмістом критичних амінокислот білки та велику кількість цінних в поживному відношенні жирів [4]. В зерні вівса високим є вміст вітамінів Вь В2, В6, нікотинової і пантотенової кислот. Це чудова сировина для виготовлення дієтичних продуктів та дитячого харчування: крупи, пластівців "Геркулес", борошна, толокна, печива [6].
Але останніми роками сільськогосподарські культури і, зокрема, овес вирощують за інтенсивними технологіями, що вимагає широкого використання пестицидів та мінеральних добрив. Такий овес непридатний для дитячого та дієтичного харчування. Технологія вирощування екологічно чистого зерна вівса передбачає відмову від засобів хімізації, внаслідок чого врожайність культури знижується [6]. У зв'язку з цим велика роль належить обробітку грунту, це головний засіб регулювання водного режиму ґрунту і фітосанітарного стану посівів - факторів, що в значній мірі визначають можливість отримання високих та стабільних врожаїв цієї культури [3].
В умовах південного Степу України вплив основного обробітку ґрунту на врожайність вівса практично не вивчався, окрім М.М. Попова у 1971-1974 рр. [5]. За його даними, найбільший урожай вівса відмічено при застосуванні пізньої оранки на глибину 28-30 см із попередніми культиваціями. Поверхневий обробіток ґрунту забезпечував підвищення врожаю зерна лише в посушливі роки. В той же час в умовах півдня України виробничники часто відмовляються від оранки через велику грудкуватість ріллі, засміченість полів внаслідок вивертання на поверхню неочищеного від бур'янів шару ґрунту та сильне висушування його глибоким розпушенням. А тому питання вибору основного обробітку ґрунту під овес у цій зоні залишається відкритим.
У зв'язку з цим протягом 2006-2007 рр. у СТОВ "Україна" Очаківського району Миколаївської області вивчався вплив способів основного обробітку ґрунту на врожайність сортів вівса.
Матеріали та методика досліджень. Об'єктом досліджень були сорти Чернігівський 27 та Скакун, що рекомендовані для вирощування в степовій та лісостеповій зонах. Ґрунт дослідної ділянки - чорнозем південний слабозмитий важкосуглинковий на лесах. Потужність гумусового горизонту - ЗО см, гумусово-перехідного - 60 см. Агрохімічна характеристика орного шару ґрунту наступна: гумус (за Тюріним) - 2,4 %, нітратний азот (за Кравковим) - 14,0, рухомий фосфор (за Чіріковим) - 82,0, обмінний калій (за Чіріковим) - 210,0 мг на 1 кг ґрунту, рН 6,8.
Площа посівної ділянки 240 м2, облікової - 25 м2, повторність триразова. Агротехніка в досліді була загальноприйнятою для південного Степу України. Попередник - цукровий буряк, під який вносили гній нормою 20 т/га. Основний обробіток ґрунту проводили одразу після збирання попередника (кінець жовтня) у двох варіантах: 1 - оранка плугом ПЛН-5-35 на глибину 20-22 см (полицевий) та 2 - дискування важкою дисковою бороною БДТ-7 на глибину 1012 см (безполицевий). Через 14 днів на обох варіантах проводили культивацію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ОБРОБІТОК ҐРУНТУ ПРИ ВИРОЩУВАННІ ВІВСА В ПІВДЕННОМУ СТЕПУ УКРАЇНИ

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок