Головна Головна -> Реферати українською -> Сільське господарство -> РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ LAVANDULA ANGUSTIFOLIA MILL. В АГРОЦЕНОЗАХ КРИМУ ТА БІОТЕХНОЛОГІЧНІ СПОСОБИ ОДЕРЖАННЯ ОЗДОРОВЛЕНОГО ПОСАДКОВОГО МАТЕРІАЛУ

РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ LAVANDULA ANGUSTIFOLIA MILL. В АГРОЦЕНОЗАХ КРИМУ ТА БІОТЕХНОЛОГІЧНІ СПОСОБИ ОДЕРЖАННЯ ОЗДОРОВЛЕНОГО ПОСАДКОВОГО МАТЕРІАЛУ

Назва:
РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ LAVANDULA ANGUSTIFOLIA MILL. В АГРОЦЕНОЗАХ КРИМУ ТА БІОТЕХНОЛОГІЧНІ СПОСОБИ ОДЕРЖАННЯ ОЗДОРОВЛЕНОГО ПОСАДКОВОГО МАТЕРІАЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,67 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 633.812.754: 578.083
Манушкіна Т.М., Манушкін М.М.
РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ LAVANDULA ANGUSTIFOLIA MILL. В АГРОЦЕНОЗАХ КРИМУ ТА БІОТЕХНОЛОГІЧНІ СПОСОБИ ОДЕРЖАННЯ ОЗДОРОВЛЕНОГО ПОСАДКОВОГО МАТЕРІАЛУ
Підібрані режими та проведене порівняльне вивчення ефективності прийомів оздоровлення культури апікальних меристем, термотерапії in vitro і хемотерапії для звільнення рослин лаванди від вірусу некротичної плямистості бальзаміну (INSV). Розроблено біотехнологічну схему одержання оздоровленого посадкового матеріалу лаванди.
Ключові слова: агроценози, апікальні меристеми, рослини лаванди, вірус плямистості бальзаміну (INSV).
Подобраны режимы и проведено сравнительное изучение эффективности приемов оздоровления культуры апикальных меристем, термотерапии in vitro и хемотерапии для освобождения растений лаванды от вируса некротической пятнистости бальзамина (INSV). Разработана биотехнологическая схема получения оздоровленного посадочного материала лаванды.
Ключевые слова: агроценозы, апикальные меристемы, растения лаванды, вирус некротической пятнистости бальзамина (INSV).
The comparative study of efficiency of techniques of improvement of apical meristems culture, thermotherapy in vitro and chemotherapy for clearing plants of lavender of the Impatiens necrotic spot virus (INSV) is conducted. The biotechnological scheme of getting of the improved sowing material of lavender is developed.
Key words: agrocoenosis, apical meristems, plants of lavender, the Impatiens necrotic spot virus (INSV).
Вступ та аналіз літератури. Лаванда є пріоритетною ефіроолійною культурою в Україні. При створенні агроекосистем має важливе екологічне значення як найбільш ефективна протиерозійна рослина та краща культура для вирощування на рекультивованих землях і недостатньо родючих, щебенистих ґрунтах, де інші культури дають низькі урожаї [1].
Перші фітопатологи, які працювали з лавандою, вважали, що ця культура є стійкою до ураження хворобами [2]. Сучасний стан вивченності цього питання показує, що рослини лаванди уражуються інфекційними агентами різної етіології: грибної, мікоплазменної, вірусної.
На початку 70-х років ХХ століття відмічено ураження лаванди септоріозом (плямистістю) у країнах Західної Європи, на Кавказі, у Молдавії та Криму [3]. Збудником септоріозу є гриб Septoria lavandulae Desm. (клас Fungi imperfecti) [4]. Симптоми захворювання проявляються восени на верхній стороні старих листків у вигляді округлих білих плям. Пізніше плями засихають, оточені червоною каймою, на поверхні якої розвиваються чорно- коричневі пікніди, заповнені конідіями. Рослини лаванди, уражені септоріозом, відстають у рості, передчасно скидають листя, що призводить до зниження урожаю, а також вмісту і якості ефірної олії. Так, в результаті ураження септоріозом сортів Степова і Рекорд урожай суцвіть знижувався на 26 %, а в ефірній олії містилося менше складних ефірів і більше вуглеводнів, ніж в олії зі здорових рослин, що погіршувало її якість. Інтенсивність розвитку септоріозу неоднакова по районах вирощування: у Білогірському і Сімферопольському районах вона складає 24-30 %, у Алуштинському і Бахчисарайському близько 18 % [5].
Фомоз стебел (збудник Phoma lavandulae) проявляється в пожовтінні молодих пагонів, що згодом всихають і приймають коричнево-сірий колір. Епідерміс на стеблах в місцях ураження розтріскується, під епідермісом виявляються пікніди. Кущі пригнічуються, часто гинуть повністю [6].
Кореневі гнилі зусрічаються на лаванді повсюдно [6]. Збудниками кореневих гнилей лаванди є гриби родів Fusarium, Pythium, Phytophthora, Armillaria [7]. Значних економічних збитків розсадництву лаванди завдає гриб Fusarium oxysporum Schlecht (клас Fungi imperfecti) - збудник фузаріозної гнилі, що уражує живці та саджанці. Звичайно збудник грибної хвороби виявляється одночасно з галовими нематодами Meloidogyne hapla Chitwood і Meloidogyne arenaria (Neal). Нематоди утворюють на коренях гали від 0,5 до 3-5 мм, які ускладнюють рух води і надходження поживних речовин до рослини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ LAVANDULA ANGUSTIFOLIA MILL. В АГРОЦЕНОЗАХ КРИМУ ТА БІОТЕХНОЛОГІЧНІ СПОСОБИ ОДЕРЖАННЯ ОЗДОРОВЛЕНОГО ПОСАДКОВОГО МАТЕРІАЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок