Головна Головна -> Реферати українською -> Сільське господарство -> ФОРМУВАННЯ ВРОЖАЮ РІПАКУ ЯРОГО В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД СОРТУ, НОРМИ ВИСІВУ, СПОСОБІВ СІВБИ ТА ДОБРИВ ЗА УМОВ НЕСТІЙКОГО ЗВОЛОЖЕННЯ

ФОРМУВАННЯ ВРОЖАЮ РІПАКУ ЯРОГО В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД СОРТУ, НОРМИ ВИСІВУ, СПОСОБІВ СІВБИ ТА ДОБРИВ ЗА УМОВ НЕСТІЙКОГО ЗВОЛОЖЕННЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ВРОЖАЮ РІПАКУ ЯРОГО В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД СОРТУ, НОРМИ ВИСІВУ, СПОСОБІВ СІВБИ ТА ДОБРИВ ЗА УМОВ НЕСТІЙКОГО ЗВОЛОЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,10 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ФОРМУВАННЯ ВРОЖАЮ РІПАКУ ЯРОГО В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД СОРТУ, НОРМИ ВИСІВУ, СПОСОБІВ СІВБИ ТА ДОБРИВ ЗА УМОВ НЕСТІЙКОГО ЗВОЛОЖЕННЯ
Подається короткий аналіз результатів досліджень залежності продуктивності посівів ріпаку ярого від сорту, способів сівби і норм висіву, а також змін якості насіння за умов нестійкого зволоження під впливом добрив.
It Is Stated short analysis result studies to dependencies to productivity sowing rape spring from sort, methods of the transplantation and quotes of soving, as well as change quality of sowing seeds in condition of the unstable moistening under influence of the fertilizers.
Постановка проблеми. Важливою проблемою технології вирощування ріпаку ярого є розробка чітких підходів до важливих її елементів, а саме: вибір сорту, норми висіву і способів сівби, особливо застосування добрив. При цьому необхідно визначити зміни умов виживання рослин ріпаку ярого під впливом вказаних чинників, побудувати цілісну логічну їх структуру, яка найбільш повно відповідає їх біологічним потребам, дати оцінку ефективності різних норм добрив.
Аналіз останніх публікацій. У сучасному землеробстві важливе місце у структурі посівних площ займають перспективні культури з родини капустяних [1, 2, 3, 4, 5]. Ріпак відноситься до культур, які добре реагують на внесення добрив. Тому одним із головних елементів технології вирощування ріпаку ярого є системи удобрення. Досить важливими є способи сівби та норми висіву [6, 7].
Матеріали і методи досліджень. Дослідження з вивчення технологій вирощування ріпаку ярого проводилось за умов нестійкого зволоження як у роки досліджень, так за вегетацію ріпаку, які складалися в південній провінції центральної частини правобережного Придніпров'я.
Клімат зони досліджень помірно-континентальний з періодично промивним зволоженням. Середня багаторічна норма опадів за рік у зоні досліджень становила 571 мм, за квітень- вересень - 338 мм. Середньодобова річна температура становила +7,7оС, за квітень- вересень - +16оС. Гідротермічний коефіцієнт (ГТК) Селянинова вегетаційного періоду 2000 року складав 1,2-1,4 одиниць. Агрометеоумови 2001 і 2002 років були сприятливими для ріпаку ярого.
Характерною особливістю весни є інтенсивне зростання температури, що дозволяє виконати сівбу ріпаку в оптимально-ранні строки.
Ґрунт, на якому виконувались дослідження, - чорнозем реградований з умістом гумусу 3,153,30 %, рН-КСІ 5,6-6,8 одиниць; уміст рухомих форм фосфору та калію його орного шару - середній.
Попередником ріпаку в усі роки досліджень була пшениця озима, висіяна після сої. Ріпак ярий вирощували за відомою у зоні Лісостепу технологією за винятком елементів, передбачених схемою досліду (див. табл. 1).
Вивчали зміни запасів продуктивної вологи під впливом, передбачених схемою досліду, факторів термо-ваговим методом. У сирій олії, вміст якої визначали за ГОСТ 8988-77, визначали уміст ерукової кислоти методом хроматографії на "Цвіт 500М", глюкозинолатів Палладієвим реактивом (МВІ) № 001 (2003). ГДК ерукової кислоти взято 5 %, глюкозинолатів - 3 %.
Площа посівної ділянки 43,2 м2, облікової - 30 м2. Повторність варіантів - чотириразова.
Облік урожаю - поділяночний, комбайном "Сампо-130". Урожай приводили до стандартної вологості - 10 % та 100 % чистоти.
Аналіз результатів досліджень проводили за Б.О. Доспеховим (1985).
Результати досліджень та їх обговорення. Аналіз результатів досліджень показав позитивний вплив мінеральних добрив на формування врожаю та якості насіння ріпаку ярого (табл. 1). Застосування мінімальної норми добрив (Мб0Рб0Кб0) під оранку на зяб за норм висіву 1,5; 2,0 і 2,5 млн. шт. схожих насінин на гектар при ширині міжрядь 15, 45 і 60 см сприяло підвищенню врожайності ріпаку ярого сорту Аріон на 16,9-36,0 % відносно неудобрених ділянок, де врожайність насіння становила 15,016,5 ц/га; по сорту Отаман 14,7-27,2 % і 15,617,3 ц/га, відповідно (табл. 1).
Підвищення дози азоту до 90 кг/га за досліджуваних норм висіву і способів сівби сприяло зростанню врожайності насіння ріпаку до 22,6-26,6 ц/га.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ВРОЖАЮ РІПАКУ ЯРОГО В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД СОРТУ, НОРМИ ВИСІВУ, СПОСОБІВ СІВБИ ТА ДОБРИВ ЗА УМОВ НЕСТІЙКОГО ЗВОЛОЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок