Головна Головна -> Реферати українською -> Сільське господарство -> МІНЕРАЛЬНІ ДОБРИВА - ВАГОМИЙ ФАКТОР ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СОНЯШНИКУ

МІНЕРАЛЬНІ ДОБРИВА - ВАГОМИЙ ФАКТОР ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СОНЯШНИКУ

Назва:
МІНЕРАЛЬНІ ДОБРИВА - ВАГОМИЙ ФАКТОР ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СОНЯШНИКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,95 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
МІНЕРАЛЬНІ ДОБРИВА - ВАГОМИЙ ФАКТОР ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СОНЯШНИКУ
У статті висвітлено вплив мінеральних добрив, що вносяться при посіві та в підживлення, на врожайність і якість насіння соняшнику в умовах південного Степу України.
In article influence of the fertilizers brought at crop and in top dressing, on productivity and quality of seeds of sunflower in conditions of southern Steppe of Ukraine is covered.
Соняшник має велике значення як головна олійна культура на півдні України. Його насіння містить до 52 % олії, яка характеризується високими смаковими якостями і належить до піввисихаючих. Соняшникова олія широко використовується в їжу, продукти переробки (макуха та шрот) є цінним концентрованим кормом для худоби [3].
Площа посіву соняшнику в Миколаївській області щороку перевищує 200 тисяч гектарів, що складає близько 20 % загальної посівної площі. Питання удобрення соняшнику вивчалося вченими. Встановлено, що основну кількість потрібних поживних речовин соняшник вбирає до цвітіння. Фосфор йому особливо потрібен на початку розвитку. Азоту і калію він найбільше потребує в час, коли утворюються кошики. Після того надходження в рослини калію, а особливо азоту, зменшується [2]. У перші 30 днів після появи сходів соняшник засвоює із ґрунту 16 % азоту, 10 % фосфору та 9 % калію від загальної кількості засвоюваних поживних речовин. У наступні 30 днів споживання елементів живлення становить відповідно 84, 57 і 75 [1].
Для отримання значного врожаю насіння соняшнику рекомендовано вносити в діючій речовині 50-60 кг/га азоту, 60 кг/га фосфору і 3040 калію. Враховуючи слабке фінансове становище більшості господарств, доцільно з'ясувати вплив помірних, економічно вигідних і екологічно безпечних доз мінеральних добрив на врожай і якість насіння соняшнику. Сьогодні відсутні рекомендації з застосування невеликих доз мінеральних добрив під соняшник, що вносяться при сівбі.
У польових дослідах, що проводяться на темно-каштанових ґрунтах ВАТ "Племзавод ім. Шмідта" Очаківського району, вивчається вплив помірних доз мінеральних добрив, що вносяться при сівбі як основне добриво, на врожайність і якість насіння соняшнику.
При проведенні досліджень вміст гумусу визначався за методом Тюріна, азоту - за методом Кравкова, рухомий фосфор та обмінний калій - за методом Чирікова. В орному шарі ґрунту на дослідних ділянках міститься в середньому 2,5 % гумусу. Вміст рухомого фосфору під час посіву соняшнику склав 8,8 (за методом Чирікова), обмінного калію - 18,4 мг / 100 г ґрунту (в одній витяжці з фосфором). Кількість рухомого азоту - 1,1 мг / 100 г ґрунту, рН водної витяжки - 6,8. Попередник соняшнику в досліді - ярий ячмінь. Застосовано загальноприйняту технологію вирощування соняшнику, посів здійснювався сівалкою СПЧ-6 в оптимальні строки з одночасним внесенням цією ж сівалкою мінеральних добрив відповідно до схеми досліду.
У польовому досліді вивчався вплив на врожайність і якість насіння соняшнику таких добрив: суперфосфат гранульований, аміачна селітра, нітроамофоска, амофос. В одному варіанті передбачалося, крім внесення при сівбі нітроамофоски (доза - 5Р15К15), проведення підживлення аміачною селітрою (доза - N30) при міжрядній обробці. Облік урожаю по варіантах досліду свідчить про ефективність застосування добрив. По всіх варіантах отримано достовірну прибавку урожаю. Застосування суперфосфату (1 і 2 ц/га) сприяло підвищенню врожайності на 1720 % порівняно з контролем. Близько 20 % прибавки отримано від внесення аміачної селітри 30). Також позитивно впливає на врожай застосування складних добрив - амофосу і нітроамофоски, прибавка врожаю значно перевищує 20 %. Внесення мінеральних добрив поряд з підвищенням урожаю сприяє підвищенню його якості, а саме - підвищується олійність.
Встановлено, що посів соняшнику з мінеральними добривами не тільки підвищує продуктивність цієї культури, а й сприяє збереженню родючості ґрунту. Баланс поживних речовин позитивний у варіантах досліду, на яких було внесено мінеральні добрива і негативний у варіантах контролю.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: МІНЕРАЛЬНІ ДОБРИВА - ВАГОМИЙ ФАКТОР ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СОНЯШНИКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок