Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Сертифікація в європейських країнах (ЄС)

Сертифікація в європейських країнах (ЄС)

Назва:
Сертифікація в європейських країнах (ЄС)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,96 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Сертифікація в європейських країнах (ЄС)


Політика в ЄС з оцінювання відповідності
У 1988 р. в Брюсселі відбувся симпозіум західноєвропейських країн з питань сертифікації і випробувань, на якому були розроблені рекомендації із створення єдиних для ЄС принципів сертифікації і випробувань. На основі матеріалів симпозіуму Комісія європейської співдружності (КЄС) підготувала резолюцію з питання комплексного підходу до технічних умов, випробувань і сертифікації. Положення цього документа підтверджують початок нового, вищого ступеня в розвитку підходів ЄС до питань, які стосуються сертифікації і випробувань продукції:
Пропонується підприємствам країн ЄС впровадити системи управління якістю на базі стандартів EN 29001, EN 29002 і EN 29003.
Затверджуються єдині для Співдружності критерії оцінки компетентності і незалежності випробувальних лабораторій, органів з акредитації і сертифікації.
У країнах ЄС існували значні розбіжності в процедурах підтвердження безпечності виробів: це могло бути як заява-декларація, так і сертифікація третьою стороною. Але в 1985 р. була прийнята директива Ради ЄС про технічну гармонізацію, в якій розмежовується роль основних вимог і стандартів. Основні вимоги обов’язкові на відмінність від вимог стандартів. Причому, якщо стандарт гармонізований, то продукція, виготовлена за цим стандартом, вважається відповідною основним вимогам. В цьому зв’язку процедура контролю для виготівника полегшується. Якщо про-дукція виготовлена не за гармонізованим стандартом, а відповідно до основних ви-мог, то необхідним є підтвердження відповідності третьою стороною.
Комплексний підхід до взаємного визнання результатів сертифікації
Комплексний підхід наближує перехід до взаємного визнання результатів сер-тифікації при умові компетентності, високого технічного оснащення і відкритості. Для створення режиму відкритості пропонується забезпечити доступ всіх зацікавлених сторін до інформації про вимоги стандартів, методи випробування, вимоги безпечності виробів. Створений Комісією ЄС банк даних “Сертифікат” містить інформацію про всі існуючі в Європі системи сертифікації, методики випробувань, лабораторії і випро-бу-вальні центри та ін.
Посилюється увага до акредитації випробувальних лабораторій в країнах-чле-нах ЄС. Підтримуються тенденції до розвитку національних систем акредитації на базі європейських стандартів EN 45000 і до співпраці в цій області.
Комплексний підхід передбачає нову законодавчу процедуру сертифікації і ви-пробувань, згідно з якою в законодавчі норми ЄС не допускається включення однієї обов’язкової методики сертифікації конкретного товару. Повинні бути визначені параметри безпечності, які вимагаються, декілька методів їх підтвердження, умови застосування цих методів. Обмежується також втручання державних органів в діяльність незалежних центрів, за винятком випадків крайньої необхідності.
Оцінюється на відповідність процес розробки продукції (проектування, дослід-ний зразок, виробництво); вид контролю (перевірка документації, випробування дослідного зразка, перевірка системи якості та ін.); контролюючий орган (виго-тівник, незалежна організація, третя сторона).
У 1989 р. в ЄС була прийнята Глобальна концепція гармонізації правил з оцінки відповідності.
Згідно з директивами відповідність може бути оцінена самим виробником, в результаті чого заявою-декларацією він підтверджує відповідність товару вимогам ди-рек-тиви і засвідчує це маркуванням товару знаком (рис 5.4.).
“Нові” директиви містять гармонізовані вимоги до безпечності, конкретизовані стосовно до певної стадії життєвого циклу продукції: проектуванню, виготовленню, реа-лізації, експлуатації. Для того, щоб директиви протягом довшого часу не потре-бували переробки, в них включають загальні вимоги, а більш докладні, окремі, вносять в стандарти.
“Нові” директиви відрізняються від “старих” і за структурою: в них є правова і технічна частини, наводяться принципи систем оцінки відповідності і посилання на стан-дарти. Таким чином, європейський стан-дарт, який не має обов’язкового характеру, будучи згаданим в “новій” директиві, забезпечує доступ на ринок продукції, що відповідає його вимогам, без будь-яких перешкод і обмежень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Сертифікація в європейських країнах (ЄС)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок