Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Кривошипно-шатунний механізм

Кривошипно-шатунний механізм

Назва:
Кривошипно-шатунний механізм
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,75 KB
Завантажень:
578
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Кривошипно-шатунний механізм


До кривошипно-шатунного механізму багатоциліндрових двигу-нів належать такі деталі: * картер (блок циліндрів) з головкою й ущільнювальними прокладками; * поршнева група (поршні, порш-неві кільця, поршневі пальці); * шатуни; * колінчастий вал; * ма-ховик; * піддон картера.
Картер (рис. 1) — це найбільша й найскладніша деталь двигуна, як правило, коробчастого перерізу, що править за опору для робочих деталей та механізмів і захищає їх від забруднення. Іноді циліндри виготовляються разом із картером, тоді ця деталь називається блок-картером.
Блок циліндрів відливають із чавуну або алюмінієвих сплавів. У блок уставляють гільзи, які безпосередньо обмиваються охолод-ною рідиною й тому називаються «мокрими». У верхню частину гільз, виготовлених із сірого чавуну, для підвищення корозійної стій-кості та зменшення спрацювання запресовують вставки зі спеціаль-ного антикорозійного чавуну. Ущільнення гільз циліндрів у верхній частині блока здійснюється сталеазбестовими прокладками головок блока, а в нижній частині — мідними прокладками. Верхні кромки гільз мають виступати над площиною блока циліндрів на 0,02... ...0,09 мм.
У середній частині блока є поперечні перегородки. Площину роз-няття картера опущено нижче від осі колінчастого вала для надання блоку потрібної жорсткості. По осі блока на стінці коробки штовхачів, а також у передній та задній стінках блока є отвори для підшип-ників розподільного вала.
Двигуни з У-подібним розташуванням циліндрів (ЗИЛ-130, ЗМЗ-53-12) мають дві головки з алюмінієвого сплаву на кожен ряд. У двигуні КамАЗ-740 кожний циліндр (із восьми) має свою головку. В карбюраторних двигунах у головках блоків, відлитих з алюмінієвих сплавів, розташовано камери згоряння, в яких зроблено різьбові отвори для свічки запалювання, а в дизелях — отвори для форсунок, впускні й випускні канали, а також запресовано сідла й напрямні втулки клапанів. Напрямні втулки виготовляють із спечених матеріа-лів.
Головки кріпляться до блока циліндрів шпильками через сталеазбестові прокладки. Момент затягування шпильок — 73...78 Н-м. Зверху головки закрито кришками, що кріпляться гайками й ущільнюються гумовими прокладками. В головках блока всередині вико-нано сорочку охолодження, яка каналами сполучається із сорочкою охолодження блока.
У розвалі блока встановлюється верхня кришка блока циліндрів, виготовлена з алюмінієвого сплаву. В кришці є впускні трубопроводи, що обмиваються охолодною рідиною для підігрівання пальної суміші. Зверху кришка має площадку з двома отворами для встанов-лення карбюратора.
Рис. 1.
Картер V-подібний восьмициліндрового двигуна ЗМЗ-53 з головкою правого ряду циліндра і деталі кривошипно-шатунного механізму:
1 – блок циліндрів; 2 – кришка розподільних шестерень; 3 – прокладка; 4 – головка блока циліндрів; 5,9,10 – отвори для охолодної рідини; 6,8 – впускні канали; 7 – камера згоряння; 11 – сідло клапана; 12 – гільза циліндра
До поршневої групи належать: поршні, поршневі кільця та порш-неві пальці.
Поршень — це металевий стакан, днищем повернутий догори, який сприймає тиск газів і передає його через поршневий палець і шатун на колінчастий вал. Верхня, підсилена частина поршня нази-вається головкою, а нижня, напрямна — юбкою. Приливки у стінках юбки, що призначаються для встановлення поршневого пальця, на-зивають бобишками.
Поршні відлито з алюмінієвого сплаву й по бічній поверхні по-крито тонким шаром олова для кращого припрацювання.
Юбки поршнів у поперечному перерізі мають форму еліпса (біль-ша частина цього еліпса розташовується в площині, перпендикуляр-ній до осі поршневого пальця), а в поздовжньому — форму зрізаного і конуса з більшою основою по нижній кромці поршня. В нижній частині юбки зроблено вирізи для противаг колінчастого вала.
Паралельно поздовжній осі двигуна в бобишках поршня зробле-но отвори для встановлення поршневого пальця. Отвір під нього змі-щено на 1,5 мм праворуч по ходу автомобіля.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Кривошипно-шатунний механізм

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок