Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Основні правила оформлення креслень

Основні правила оформлення креслень

Назва:
Основні правила оформлення креслень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,61 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Основні правила оформлення креслень


Короткий історичний огляд. Історія розвитку креслення сягає далекого минулого. Ще на початку зародження писемності думки виражали малюнками предметів. З'явившись на світанку людської культури у вигляді первісного рисунка, картинне письмо розвинулося в письмо літерне. У процесі творчої діяльності людини воно стало фігурувати у вигляді зображального письма, яке використовується і тепер у технічних кресленнях.
Пам'ятки київського будівництва, кам'яні монументальні споруди Києва мали велике значення у розвитку всієї стародавньої архітектури на Русі.
Чудовими пам'ятками архітектури X ст. є Десятинна церква та залишки кам'яних воріт, відомі під назвою софійських. За часів правління князя Ярослава Мудрого були споруджені кам'яні кріпосні ворота, що дістали назву "Золоті ворота".
У наші часи створено значну кількість унікальних будівель і споруд у Києві: Палац піонерів і школярів (1965), Палац культури "Україна" (1970), а також будівля Верховної Ради України (1933), металургійні заводи "Запоріжсталь" (1930), "Криворіжсталь" (1934), Харківський тракторний завод (1931) та ін.
У XVIII-XIX ст. з'являються будівельні креслення із зображенням розрізів і планів споруд, виконаних у проекційному зв'язку один з одним, які нагадують сучасні креслення. Поступово формуються суворі правила складання креслень, креслярської документації.
З розвитком мореплавства й освоєнням земних просторів виникла необхідність у складанні карт, планів. Поява ремесел, а потім промислового виробництва потребувала створення строгої науки графічного зображення різних конструкцій.
Поняття про креслення. Креслення – це графічний конструкторський документ, що визначає конструкцію виробу, а також містить відомості, необхідні для розроблення, виготовлення, контролю, монтажу й експлуатації виробу, включаючи його ремонт. У технічному кресленні, об'єктами якого є прилади, устаткування, окремі електрорадіоелементи, використовують різні види креслень у вигляді окремих конструкторських документів.
Під час виконання та оформлення креслень й інших конструкторських документів слід керуватися правилами, встановленими міждержавними стандартами (державними стандартами колишнього СРСР).
Перший збірник стандартів "Чертежи в машиностроении" було видано в 1929 р. Стандарти систематично переглядалися, вдосконалювалися та доповнювалися. У 1965-1968 рр. чинні стандарти було переглянуто з метою створення єдиних правил виконання конструкторської документації всіх галузей промисловості. Назву "Чертежи в машиностроении" було замінено на "Єдину систему конструкторської документації" (ЄСКД). У 1980-1981 рр. було введено в дію нові стандарти на умовні графічні позначення в електричних схемах з урахуванням рекомендацій Міжнародної організації зі стандартизації (ІSО), Міжнародної електротехнічної комісії (ІЕС) та ін. ЄСКД – це комплекс стандартів, що встановлюють для всіх галузей промисловості, наукових установ та інших організацій єдині правила і положення щодо розроблення, оформлення та обігу конструкторської документації.
Креслярські приладдя. Якість виконання креслень залежить від креслярського приладдя та від того, як користуватися ним.
Для виконання графічних робіт як креслярське приладдя застосовуються:
а) креслярські дошки, виготовлені з м'яких порід деревини або із спеціальних пластмас розмірами 500х700, 700х1000, 1000х1300 мм та ін.;
б) лінійки і косинці , призначені для проведення коротких ліній та побудови кутів;
в) рейсшина – довга лінійка з короткою планкою, що прикріплюється під прямим кутом до одного кінця лінійки;
г) лекало – фігурна пластина з криволінійними окресленнями для креслення кривих ліній;
д) транспортир – півкруг, поділений на 180°, нижню частину якого з'єднано з лінійкою, на якій центр позначено рискою. Транспортир призначений для побудови та вимірювання кутів;
е) готовальня – набір креслярських інструментів, розміщених у спеціальному футлярі зі спеціальними гніздами.
є) креслярський прилад – пристрій, що складається зі стола з дошкою, на якому закріплено механічний пристрій для проведення паралельних ліній.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Основні правила оформлення креслень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок