Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> АПАРАТУРА КЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРОУСТАНОВКАМИ

АПАРАТУРА КЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРОУСТАНОВКАМИ

Назва:
АПАРАТУРА КЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРОУСТАНОВКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,55 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Л е к ц і я
на тему:
АПАРАТУРА КЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРОУСТАНОВКАМИ


Класифікація апаратури і вимоги до неї
Апаратура, що застосовується для керування (вмикання, перемикання і вимикання) електроустановками, має назву комутаційної апаратури. До неї належать вимикачі, рубиль-ники, перемикачі, контактори, магнітні пускачі, автоматичні вимикачі (автомати).
Апаратуру для вимикання електроустановок при струмових перевантаженнях і коротких замиканнях називають захисною апаратурою. До неї належать, наприклад, електричні запобіж-ники з плавкими вставками, захисні реле.
Деякі апарати, наприклад автоматичні вимикачі і магнітні пускачі, одночасно комутаційні і захисні.
Розрізняють неавтоматичні й автоматичні комутаційні апа-рати.
Неавтоматичні комутаційні апарати (апаратура ручного керування): кнопкові, важільні, поворотні, пакетні вимикачі, рубильники, перемикачі, реостати, контролери, пульти. На-приклад, пускові (призначені для тимчасового проходження по них струму) і регулювальні реостати (призначені для три-валого проходження по них струму) застосовують для пуску і регулювання частоти обертання електродвигунів. Контролери дають змогу запускати електродвигуни і регулювати частоту обертання їх у ширших межах, ніж реостати.
До автоматичних комутаційних апаратів належать реле, контактори і магнітні пускачі.
Будова і дія різних електричних апаратів залежать від їх призначення. (Про це йтиметься у наступних параграфах.) Проте можна виділити кілька частин, що є спільними для різ-них електричних апаратів. Це електричні контакти, магніто-проводи, котушки (обмотки), пружини, а також деякі деталі електроізоляційних матеріалів. Багато електричних апаратів мають пристрої, призначені для гасіння електричної дуги, яка виникає при розмиканні контактів. Такий пристрій най-частіше виготовляють у вигляді камери або шайб, зроблених з фібри. Фібра має властивість під дією електричної дуги ви-діляти гази, які сприяють її швидкому гасінню (див. § 17).
До апаратури керування електроустановками ставлять такі загальні вимоги: надійність дії, безпека обслуговування, тривалий строк служби, простота виготовлення, монтажу та експлуатації, невеликі габарити, мале споживання електричної енергії самими апаратами, невисока вартість.
Електричні контакти
Електричні контакти (рис. 26) — важлива частина комута-ційного апарата. Пальцьові, мостикові і врубні контакти за-стосовують у комутаційних апаратах, розрахованих на великі номінальні струми (десятки ампер і більше). У слабкострумових апаратах, наприклад у реле, використовують переважно кон-такти з плоскими пружинами.
Апарат може мати одну або кілька пар контактів. Один з пари контактів закріплено нерухомо.
Поверхні стикання нерухомих контактів з рухомими на-зивають контактуючими поверхнями; вони бувають точкові, лінійні, площинні.
Контакти розраховані на певну кількість (як правило, де-сятки тисяч) вмикань і вимикань кола. Контакти, призначені для роботи при великій силі струму, виготовляють з міді й срібла; решту — у вигляді накладок на контактуючі поверхні. Контакти, розраховані на роботу при невеликій силі струму, виготовляють із срібла, вольфраму або сплавів металів. Для економії дорогих металів виготовляють також біметалеві кон-такти, наприклад із міді й срібла. Крім того, виготовляють металокерамічні контакти — вони мають підвищену зносо-стійкість.
Контактуючі поверхні періодично очищають наждачним папером від бруду, пилу й нагару, після чого дуже обережно протирають змоченою спиртом або бензином ганчіркою. У про-цесі роботи контактуючі поверхні зношуються. Тому в міру потреби контакти регулюють. Для цього змінюють силу натягу з'єднань з контактом пружини або підгинають один з контактів. При цьому чітко додержують установлених для кож-ного типу апарата параметрів кон-тактів: розхил, провал, початковий і кінцевий тиск.
Розхил — це величина, що до-рівнює найкоротшій відстані між рухомим і нерухомим контактами при розімкненому положенні. Чим більші напруга і сила струму, при яких працює апарат, тим більшим має бути розхил.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: АПАРАТУРА КЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРОУСТАНОВКАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок