Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Технологія зведення оболонок позитивної гаусовської кривизни

Технологія зведення оболонок позитивної гаусовської кривизни

Назва:
Технологія зведення оболонок позитивної гаусовської кривизни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,88 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
на тему:
Технологія зведення оболонок позитивної гаусовської кривизни


Оболонки належать до числа споруд, у яких з найбільшою раціональністю поєднується їхня архітектурна форма й конструктивна сутність. У них найбільше повно використаються пластичні й міцнісні можливості залізобетону, що знижує в порівнянні з покриттями з лінійних і плоских конструкцій витрата бетону на 30-35% і стали на 20-25%.
У світовій будівельній практиці є багато прикладів зведення оригінальних залізобетонних оболонок, що перекривають аеропорти, виставочні зали, ринки, спортивні споруди й у ряді випадків промислові будівлі. Більшість із них мають складну конструктивну форму й тому виконані в монолітному залізобетоні (рис. 1).
Рисунок - Монолітні залізобетонні оболонки з складною криволінійною поверхнею.
У країнах колишнього Радянського Союзі для зведення просторових конструкцій, як правило, застосовували збірні елементи заводського виготовлення. Цьому сприяють розроблені в країні конструкції збірно-монолітних оболонок, у тому числі й уніфікованій серії оболонок двоякої позитивної кривизни, призначених для покриттів промислових будівель із сіткою колони від 18Ч18 до 36Ч36 м, які монтують із плоских однотипних елементів.
Зведення будівель, що перекривають оболонками, починається з підготовчих робіт, що є по своєму складі типовими для всіх одноповерхових промислових будівель. До моменту монтажу покриттів виконуються роботи нульового циклу. Першим потоком по монтажі надземної частини будівлі встановлюються й закріплюються колони, на які згодом опираються оболонки. Паралельно з монтажем колон виконують підготовчі роботи до монтажу покриттів. У їхній склад входять: устрій основи й шляхів для переміщення складального кондуктора; підготовка, а іноді й монтаж кондуктора; підготовка стендів укрупнювального складання контурних ферм і блоків оболонки; підготовка спеціальних стропів, траверс, монтажних сходів, інвентарних огороджень.
Розрізняють два основних принципи складання збірно-монолітних оболонок:
складання на рівні землі на спеціальному кондукторі з наступним підйомом цільно-збірної оболонки проектне положення за допомогою домкратів або кранів (рис. 2);
складання на проектних відмітках (рис. 3).
Рисунок - Схема монтажу цільно-збірної оболонки 18Ч18 м:
траверса;
оболонка;
крани СКГ-30;
кружала для складання оболонки;
ліси.
Складання на проектних відмітках здійснюють двома основними способами: на монтажних підтримуючих пристроях і з обпиранням укрупнених елементів оболонки на несучі конструкції будівлі.
Складання оболонок на монтажних підтримуючих пристроях застосовують при монтажі покриттів промислових будівель, установці окремих багатопролітних оболонок і деяких інші конструкції. При будівництві багатопрогонових промислових будинків, перекритих оболонками двоякої кривизни розміром 24Ч24 або 36Ч36 м, застосовують інвентарні кондуктори, що пересуваються з позиції на позицію по рейках. Роботи роблять у такій послідовності. У прольоті (або одночасно в декількох прольотах) установлюють, а потім піднімають на проектні відмітки кондуктори, які являють собою сітчасті кружальні конструкції, що повторюють обриси оболонки. На колони за допомогою монтажних кранів установлюють контурні ферми оболонки. Після укладання збірних плит, що роблять від контурів оболонки до центра й вивірки зварюють стикові з'єднання й замонолічують шви. Після того як бетон у стиках досяг 70% проектної міцності, оболонку раскружалюють, кондуктор опускають у транспортне положення й пересувають по рейках на суміжну позицію. На рис. 3 показаний монтаж багатопролітної оболонки розміром у плані 103Ч103, зібраної в Мінську зі збірних легкобетонних елементів. Збірні елементи оболонки укладалися краном на підтримуючі трубчасті ліси. Після зварювання заставних частин, замонолічування стиків, армування й бетонування кутових зон і досягнення бетоном 70% проектної міцності оболонка звільнялася від підтримуючих лісів, і починалися всі наступні роботи.
Складання з обпиранням на несучі конструкції будинку здійснюють при монтажі оболонок двоякої кривизни, циліндричних оболонок, складчастих покриттів і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Технологія зведення оболонок позитивної гаусовської кривизни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок