Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Метрологічні характеристики засобів вимірювальної техніки. Метрологічні характеристики засобів вимірювальної техніки

Метрологічні характеристики засобів вимірювальної техніки. Метрологічні характеристики засобів вимірювальної техніки

Назва:
Метрологічні характеристики засобів вимірювальної техніки. Метрологічні характеристики засобів вимірювальної техніки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,69 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Метрологічні характеристики засобів вимірювальної техніки. Метрологічні характеристики засобів вимірювальної техніки


1. Метрологічні характеристики засобів вимірювальної техніки
Поряд з наведеними раніше характерними властивостями засобів вимірювальної техніки особливе значення мають їх нормовані метрологічні характеристики, які враховують види та типи засобів вимірювань, умови їх роботи, порядок визначення похибок та методи повірки.
Перелік нормованих метрологічних характеристик засобів вимірювальної техніки регламентується нормативно-технічною документацією на відповідні типи засобів вимірювальної техніки.
Метрологічні характеристики — характеристики засобів вимірювальної техніки, які нормуються для визначення результату вимірювання, їхніх основних та додаткових похибок за визначених умов проведення вимірювань (повірок).
У технічній документації на засоби вимірювань визначаються умови контролю метрологічних характеристик; об'єм вибірки, кількість точок вимірювань та їх розміщення у діапазоні вимірювань, допустимі похибки вимірювань, умови проведення експериментів. Метрологічні характеристики контролюються щодо відповідності регламентованих значень як експериментальними, так і розрахунковими методами.
До нормованих метрологічних характеристик відносять такі.
1. Розмах шкали засобу вимірювальної техніки вибирається зі стандартного ряду шкал для відповідних вимірюваних величин. Шкала засобу вимірювань може виражатися як в одиницях вимірюваної величини (відсотках), так і у нормованих одиницях (сигналах), які відповідають розмаху шкали і використовуються при імітаційних методах повірки (наприклад, розмах шкали потенціометра в одиницях температури 0—600 °С гр. ХК, а нормоване значення шкали 0—49,11 мВ).
2. Межі допустимої похибки засобу вимірювальної техніки нормуються приведеною похибкою, яка відповідає його класу точності.
3. Основні похибки засобу вимірювальної техніки відповідно до нормативно-технічної документації для відповідного засобу наводяться у вигляді сумарної похибки:
? — межа допустимої абсолютної похибки при довірчій імовірності не менше 0,95;
?в — межа допустимої випадкової складової похибки при довірчій імовірності не менше 0,95;
у(?в) — межа допустимого середнього квадратичного відхилення випадкової складової похибки;
?с — межа допустимої систематичної складової похибки при р — 0,95;
М(?С) — математичне сподівання систематичної складової похибки.
В інтервал, обмежений допустимими основними похибками ?, ?в, та ?с, мають вкладатися не менше 90 % усіх можливих значень основних похибок.
4. Додаткові похибки визначаються для кожної з величин, що впливають на вимірювання, відповідно до нормативно-технічної документації, а також регламентуються межі цих похибок. Додаткові похибки регламентуються зазвичай для нових або закордонних засобів вимірювань, які використовуються у промисловості.
5. Час проведення вимірювання фізичної величини чи технологічного параметра.
6. Термін експлуатації засобів вимірювальної техніки.
2. Класифікація засобів вимірювальної техніки
Залежно від призначення, будови, принципу дії та інших характерних ознак засоби вимірювальної техніки застосовуються для технологічних та теплотехнічних вимірювань і поділяються на групи.
Основна класифікація передбачає розподіл засобів вимірювань за родом вимірюваних величин. Для найбільш поширених засобів вимірювання умовно прийняті такі назви:
для засобів вимірювання температури — термометри і пірометри;
тиску — манометри, вакуумметри, мановакуумметри, тягоміри, напороміри, барометри;
витрати та кількості — витратоміри, лічильники та витратоміри з лічильниками;
рівня — рівнеміри та показчики рівня;
складу димових та інших газів — газоаналізатори, киснеміри та ін.;
аналізу та складу рідини — аналізатори рідини, кондуктометри, рН-метри, густиноміри, рефрактометри та ін.;
вологості — вологоміри, психрометри, гігрометри тощо.
Додатково засоби вимірювань поділяються на групи за такими ознаками:
за принципом дії та використанням енергії — механічні, електричні, рідинні, пневматичні, гідравлічні, хімічні, ультразвукові, інфрачервоні, радіоізотопні та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Метрологічні характеристики засобів вимірювальної техніки. Метрологічні характеристики засобів вимірювальної техніки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок