Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Технологічні аспекти виробництва біодизеля

Технологічні аспекти виробництва біодизеля

Назва:
Технологічні аспекти виробництва біодизеля
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,66 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Технологічні аспекти виробництва біодизеля


В сучасних умовах Україна використовує близько 50 млн. тонн нафтопродуктів у рік, з яких лише 10-12 % добувають із власних джерел. Ряд європейських держав, як і наша, мають дефіцит ресурсів нафти. Проте у світі вже стало загальноприйнятим використовувати альтернативні види палива, зокрема біодизель. Основною сировиною для цього пального є ріпак, його насіння містить від 38 до 50 % олії. Для вирощування ріпаку на площі 1 га витрачається 170 кг дизпалива, а з одержаного врожаю (насіння) можна виробляти 1,2-1,5 тонн біопалива, крім того, одержують ще й макуху – концентрований корм для годівлі тварин, а також солому.
Ріпакова олія як біопаливо може використовуватися у вигляді чистої олії холодного пресування та етерифікованої. У першому випадку паливо підходить для двигунів із вихровою камерою, дообладнаних додатково апаратурою для вприскування олії. На етерифікованій олії можуть працювати звичайні дизельні двигуни без переобладнання.
Технологія виробництва біодизеля доволі проста: одержану після пресування олію очищають від побічних продуктів, за допомогою метилового спирту в присутності каталізатора з олії видаляється гліцерин, який є досить дорогим, чим дозволяє знизити загальні витрати на виробництво основного продукту (речовина, що використовується в косметології та інших галузях), і на виході отримується пальне – РМЕ (ріпаковий метилефір) (рис. 1).
У ході додаткових заходів (очищення, дистиляції, кондиціонування) РМЕ звільняють від надлишків метанолу, каталізатора, додають присадки, що підвищують якісні показники біопалива (миючі присадки, антиоксиданти). Одержане біопаливо не тільки екологічно чисте, але й конкурентноспроможне та надійне в роботі. Побічний продукт – гліцерин можна використовувати як сировину в подальших хімічних перетвореннях, у тому числі разом із рослинною олією для одержання гліфталевих смол – сировини для отримання гліфталевих ґрунтів і емалей.
Рисунок 1 – Технологічна схема виробництва біодизеля
Якісні характеристики біодизеля (згідно вимог EN 14214) в порівнянні з характеристиками стандартного дизельного палива (згідно європейських вимог EN 590) наведені в табл. 1.
Таблиця 1. Норми фізико-хімічних показників для біодизеля та дизпалива
Показники якості | Вимоги до дизпалива (згідно EN 590:2004) | Вимоги до біодизеля (згідно вимог EN 14214)
Густина при 15 °С, кг/м3 | < 845 | 860-900
Температура спалаху,°С | > 55 | > 120
Фракційний склад, °С | Т 95 % < 360 | -
Метанове число | > 51 | > 51
Вміст сірки, ppm | < 50 | < 10
Вміст поліароматичних вуглеводнів, % мас. | < 11 | -
У промислових масштабах найбільш розповсюдженими у європейських країнах є дві технології одержання біодизеля: гомогенна та гетерогенна етерифікація ріпакової олії метанолом. Перевагами гомогенного технологічного процесу є: напівбезперервна технологія; легкість управління – повністю автоматизований процес; простота технології, яка не потребує центрифуг; можливість переробляти різні рослинні олії. Серед переваг гетерогенної етерифікації варто відзначити: безперервність технології, що базується на твердому каталізаторі (NaOMe), завантаженому у реактор; виняткова чистота одержуваного гліцерину (більше 98 %); дуже високий вихід біодизеля (99,9 % мас.); відсутність відходів виробництва малоцінних жирних кислот порівняно з гомогенною етерифікацією; відсутність відходів соляних потоків, що потребують утилізації; відсутність затрат на транспортування хімікатів, зокрема рідинного каталізатора і неорганічних кислот.
В умовах інтеграції України до ЄС тема біодизеля набуває особливої актуальності, адже згідно діючих директив ЄС по біодизелю (Biofuels Directive 2003/30/EC) з 2005 р. не менше 2 % всього об’єму дизельного палива повинні містити біодизель. Ця кількість буде збільшена до 5, 75 % мас. у 2010 р. Стимулюванням для впровадження технологій по виробництву біодизеля у Європі та в Україні є зниження податків, акцизних зборів та встановлення певних субсидій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Технологічні аспекти виробництва біодизеля

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок