Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Характеристика доліт та їх використання

Характеристика доліт та їх використання

Назва:
Характеристика доліт та їх використання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,08 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Характеристика доліт та їх використання


Вступ
До найактуальніших проблем сьогодення, що торкається кожного життя, кожної планети й від яких залежить майбутнє людства, слід віднести проблеми екології. Викликані недалекоглядним, нерозумним, необгрунтованим ставленням людини до природи, вони виникли не сьогодні й не вчора, як свідчать стародавні літописи. Ще близько 4 тис. років тому вавілонський цар Хаммурапі, а пізніше китайський та монгольський імператори та європейські монархи вже дбали про збереження природи й видавши накази про охорону лісів, степів та водних джерел.
В епоху науково-технічного процесу антропогенні діяння оточує середовище стає все більш інтенсивним і масштабним.
Серйозною небезпекою є посилене забруднення природніх середовищ - атмосфера, гідросфера, біосфера. В зв’язку з цим найбільшу важливість набувають проблеми контроля якості й регулювання, стану оточуючого середовища, в рішені яких спеціалісти-екологи зобов’язані безпосередньо брати участь.
Головна задача - це охорона оточуючого середовища полягає в тому, щоб сприяти розробці у студентів екологічного світогляду в основі якого повинно бути представлення об’єдності й взаємозв’язку всіх природніх процесів, їх зміни під впливом антропогенних факторів.
В переплетенні соц-економічних політичних суперечностей наших умів особливу увагу займають суперечності глобального масштабу. Тут досить гострі такі проблеми, як забруднення оточуючого середовища, також океанів та виснаження природніх ресурсів.
Екологічна проблема (як сукупність питань з охорони оточуючого середовища й використання природніх ресурсів), в будуще проблема торкається глобальних інтересів всього населення нашої планети, інтереси всіх без винятку сучасних держав і нарешті інтереси кожної людини, яка живе на землі.
Таким чином, вже сьогодні, а тим більше в майбутньому будь-яке політичне рішення, яке порушує науково обгрунтовані медицинські, екологічні та інші вимоги до оточуючого середовища, є в принципі неприпустимі.
Відступити від цього - це означає принести долю суспільства, життя не тільки сучасного, але й слідуючих поколінь в жертву сучасних егоїстичних інтересам тих, хто живе тепер.
В останні 15-20 років екологічна проблема викликає не тільки серйозний інтерес, але й глибоку занепокоєність багатьох спеціалістів, вчених, політичних діячів, світового суспільства. Уявне?? давно постановка проблеми “охорони природи” ,”охорона оточуючого середовища” стоїть перед людьми.
В епоху науково-технічної еволюції виникла пародоксальна ситуація: з одного боку, знання й технічні можливості людини стали основою створення потужніх виробних сил підкоряє оточуюче середовище інтересам суспільства, а з другої саме нестача знань, особливо в питаннях оточуючого середовища обмежує здатність повністю й правильно оцінити ступінь впливу виробничих сил суспільства на природу.
Економіка (господарський комплекс) й екологія (природній комплекс) зв’язані між собою так само міцно, як людина зв’язана з природою. Разом природні ресурси й природнє середовище складають еколого-економічну систему, включаючи в себе природу і виробництво. Серед всіх видів порушеної рівноваги, в результаті господарської діяльності найбільше забруднення природнього середовища.
Воно безпосередньо пов’язано з відходами, тобто з продуктами, які в умовах даного виробництва корисно не використовують, а викидається в оточуюче середовище.
Основою розвитку сучасної цивілізації є енергетика або паливно-енергетичний комплекс. Від стану енергетики залежить темп науково-технічного прогресу, інтенсифікації виробництва й життєвий рівень людей. Україна -одна з держав яка може повністю забезпечувати паливом і енергією за рахунок власних енергоресурсів й поставлений ще й на експорт.
Основним методом одержання енергії на сьогодні є вугілля, нафта, природній газ, горючих сланців та інших видів мінералів палива невелика кількість енергії надходить також за рахунок спалювання дров. Приблизно 70% енергії виробляється тепловими електростанціями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Характеристика доліт та їх використання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок