Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Поперечні сортувальні транспортери

Поперечні сортувальні транспортери

Назва:
Поперечні сортувальні транспортери
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,99 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Поперечні сортувальні транспортери


Поперечні лісотранспортери відносяться до підйомний-транспортних машин безперервної дії з гнучким тяговим органом і застосовуються для сортування лісоматеріалів, вивантаження їх з води, передачі від одного транспортного пристрою або верстата до іншого, а також як механізми насування круглопильних верстатів. Поперечні лісотранспортери, що переміщають вантаж під великим кутом підйому або вертикально, називають елеваторами.
Поперечні лісотранспортери переміщають вантаж (хлисти, колоди, шпали, дошки) в напрямі перпендикулярному його довжині, тому вони мають дві або декілька паралельних ланцюгів з робочими органами. Число ланцюгів приймається залежно від довжини переміщуваних лісоматеріалів. Якщо лісоматеріали мають однакову довжину, то для їх переміщення досить мати два паралельні ланцюги. Відстань між ланцюгами b=(0,6…0,8)/lб, де lб - довжина переміщуваних лісоматеріалів (рис. 1, а). При найбільшій довжині вантажу lmax і найменшою lmin за умовами стійкості для переміщення його двома ланцюгами необхідно, щоб b= (0,6…0,8)/lб, где lб.
Залежно від способу переміщення вантажу розрізняють три типи поперечних лесотранспортеров: несучі (рис. 1, а), скребкові з верхньою робочою гілкою (рис. 1, б) і скребкові з нижньою робочою гілкою (рис. 1, в). В перших з них вантаж лежить на тягових або робочих органах і разом з ними переміщається по загальній опорі, при цьому коефіцієнт опору руху буде однаковий як для робочого органу, так і для переміщуваного вантажу. У скребкових транспортерах вантаж лежить на нерухомій опорі і переміщається по ній робочими органами верхньої або нижньої гілки. Якщо робоча гілка верхня, то тяговий орган разом з робочими органами знаходиться під вантажем і переміщається по опорі, яка проходить під опорою вантажу. У разі, коли робочою гілкою є нижня, тяговий і робочий органи знаходяться над вантажем, при цьому, як видно з рис. 1, в, змінюється і положення опор для вантажу і тягового органу.
Рис. 1. Типи поперечних лісотранспортерів
Вибір типу поперечного транспортера надає вплив на опір руху вантажу і умови його експлуатації. Скребкові лісотранспортери з верхньою гілкою застосовують для подачі лісоматеріалів під пили. На відміну від несучих лісотранспортерів вони вирівнюють лісоматеріали, надаючи їм строге поперечне положення по відношенню до ланцюгів. У скребкових лісотранспортерах з нижньою робочою гілкою за наявності люків в нижній нерухомій опорі для вантажу можна проводити автоматичне розвантаження по всій довжині такого транспортера і застосовувати його для сортування лісоматеріалів.
Поперечні несучі лісотранспортери знаходять застосування при передачі лісоматеріалів від одного транспортного пристрою або верстата до іншого, а також для сортування пиломатеріалів (дощок). Поперечні елеватори застосовують при перевантаженні круглих лісоматеріалів з одного подовжнього лісотранспортера на іншій, розташований на іншому рівні, а також для вантаження лісоматеріалів і вивантаження їх з води. Елеватори, короткі несучі і скребкові лісотранспортери з верхньою робочою гілкою мають вільно провисаючу нижню гілку, а в довгих вона підтримується нерухомою опорою. Довжина поперечних лесотранспортеров L залежно від призначення і умов їх роботи коливається в межах від 2 до 20 м.
У поперечних лісотранспортерах як тяговий орган використовують зварні, шарнірні і комбіновані ланцюги, а для елеваторів застосовують в основному шарнірні пластинчасті ланцюги, оскільки вони володіють великою бічною жорсткістю і зручні для прикріплення до них робочих органів, які в цьому випадку є видозміненими ланками ланцюга. У горизонтальних поперечних несучих лісотранспортерах для шпал і дощок вантаж лежить безпосередньо на ланцюгах, а робочі органи відсутні.
Рис. 2. Типи робочих органів
Як робочі органи поперечних лісотранспортерів і елеваторів застосовуються різні крюки, пристрій яких залежить від форми вантажу і кута його підйому. Крюк (рис. 2, а) застосовують при переміщенні колод під великим кутом нахилу (до 80°), а для підйому під кутом до 70°, крюк, показаний на рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Поперечні сортувальні транспортери

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок