Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Автоматичне включення резервного електроживлення (АВР)

Автоматичне включення резервного електроживлення (АВР)

Назва:
Автоматичне включення резервного електроживлення (АВР)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,63 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Автоматичне включення резервного електроживлення (АВР)


Забезпечення надійності і безперебійності електропостачання має першорядне значення. І, природно, одним з основних засобів рішення цієї задачі є автоматизація включення резервного електроживлення (АВР). Схеми АВР широко застосовуються в енергосистемах і розподільних електромережах усіх напруг.
Нижче даються описи трьох варіантів виконання АВР у простих електромережах напругою до 1000 В, з який найбільше часто приходиться мати справу електромонтерам.
Схема АВР у двопровідних мережах напругою до 220 В (мал.1) розрахована на наявність двох ліній, одна з яких є робочою, інша — резервною, і застосовується як в однофазних мережах перемінного струму, так і в двопровідних мережах постійного струму.
Практичне застосування системи двох ліній з АВР поширюється на відповідальні електромережі з невеликою підключеною потужністю струмоприймачів, як, наприклад, аварійне освітлення, ланцюги керування і сигналізації й ін. У випадках живлення винятково ламп накалювання при рівності напруг робочої і резервної ліній схема може бути використана спільно для перемінного і постійного струмів, наприклад з живленням робочої лінії від джерела перемінного, а резервного — від джерела постійного струму.
Найпростіша схема АВР здійснюється за допомогою реле контролю наявності напруги РКН, контакти якого безпосередньо включені в лінії робочого і резервного живлення. У двопровідних мережах перемінного струму 220 В у якості реле РКН може бути застосовано реле типу ЭП-41/33Б. Контакти цього реле розраховані на робочий струм до 20 А, що при 220 В відповідає потужності 4,4 кВт, достатньої для більшості невеликих однофазних установок перемінного струму. При постійному струмі необхідно вибрати відповідне реле іншого типу, маючи при цьому на увазі, що розмикати ланцюг при постійному струмі значно трудніше, ніж при перемінному. Отже, навіть при порівняно невеликих струмах прийдеться застосувати не реле, а контактор з дугогасильними камерами.
Дія схеми показана на мал.1. Реле РКН одержує живлення від робочої лінії і має замикаючі контакти в тій же лінії, що і розмикаючі лінії резервного живлення. Тому при наявності живлення на робочій лінії реле РКН використовується і живлення навантаження здійснюється від неї; резервна лінія (незалежно від того, є на ній напруга чи ні) від навантаження від’єднана. При відсутності напруги в робочій лінії відбувається переключення контактів реле РКН, тобто розмикаються контакти в ланцюзі живлення від робочої лінії і замикаються в ланцюзі живлення резервної.
Рис 1. Схема АВР у двопровідних мережах.
При відновленні напруги на робочій лінії відбувається зворотне переключення.
Схема АВР у трифазних мережах перемінного струму до 380/220В без контролю обриву фаз (мал. 2). Як і в попередньому випадку, схема розрахована на наявність двох ліній, з яких одна є робоча, інша — резервна.
Взагалі говорячи, схеми АВР у трифазних мережах перемінного струму з електросиловою або змішаною електросиловою й освітлювальним навантаженнями вимагають контролю обриву фаз. Це пояснюється тим, що трифазні електродвигуни не можуть працювати під навантаженням на двох фазах: вони зупиняться, і їхньої обмотки можуть згоріти (запобіжники в цьому випадку вчасно не перегорають). Однак у деяких, але досить розповсюджених випадках необхідність контролю відпадає. Це має місце при захисті ліній автоматичними вимикачами, що відключають усі три фази одночасно при будь-якому ушкодженні в електромережі, що захищається, без запобіжників, і виконанні ліній живлення трьохжильними або чотирьохжильними кабелями, у яких обрив однієї фази малоймовірний. Відсутність контролю обриву фаз дозволяє істотно спростити схему АВР.
На противагу описаній вище схемі для двопровідних мереж, де переключення в ланцюгах робочої і резервної ліній здійснювалися безпосередньо контактами реле, у схемі АВР для мереж трифазного перемінного струму як виконавчі органи використовуються магнітні чи пускачі трьохполюсні контактори.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Автоматичне включення резервного електроживлення (АВР)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок