Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Організація і економіка будівництва та охорона природи при будівництві

Організація і економіка будівництва та охорона природи при будівництві

Назва:
Організація і економіка будівництва та охорона природи при будівництві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,32 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат
на тему:
Організація і економіка будівництва та охорона природи при будівництві


ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ОРГАНІЗАЦІЇ І УПРАВЛІННЯ БУДІВНИЦТВОМ
ПЛАНУВАННЯ І ГОСПОДАРСЬКИЙ РОЗРАХУНОК У БУДІВНИЦТВІ
ОРГАНІЗАЦІЯ ПРАЦІ
ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОЧОГО МІСЦЯ
ТЕХНІЧНЕ НОРМУВАННЯ
СИСТЕМИ ОПЛАТИ ПРАЦІ
ОХОРОНА ПРИРОДИ ПРИ БУДІВНИЦТВІ
ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ОРГАНІЗАЦІЇ І УПРАВЛІННЯ БУДІВНИЦТВОМ
Будівництво — це одна з галузей матеріального виробниц-тва, від розвитку якої залежить розвиток інших галузей вироб-ництва, а також матеріальний добробут людей. На розвиток будівельного виробництва впливають його організація, система управління, технічне оснащення, кваліфікація і сталість кадрів, інші фактори.
Виконання будівельних робіт може бути організовано двома способами: господарським і підрядним.
При господарському способі їх виконують силами і засобами певного підприємства або організації, які будують для себе. Кож-не підприємство залежно від асигнувань, виділених на капітальне будівництво, організовує у себе невеличку будівельну організацію, купує необхідні машини, механізми і матеріали, наймає робітників будівельних спеціальностей. Тоб-то підприємство створює для себе необхідну будівельну базу. Після використання асигнувань, закінчення будівництва і у разі відсутності нових об'єктів будівництва створена будівельна база ліквідується. Таким чином, господарський спосіб не сприяє роз-виткові будівництва і його індустріалізації.
При підрядному способі будівельно-монтажні роботи викону-ють спеціальні будівельні організації. Постійно діюча будівельна організація, яка оснащена могутньою будівельною технікою, має висококваліфікованих працівників, здатна оперативно і швидко будувати. У даному випадку для виконання певних обсягів будівельних робіт підприємство (замовник) укладає договір з будівельною організацією, котра виступає як підрядчик. Підрядчик, що має досвід організації будівельних робіт, значно швидше виконує роботи, ніж організація, що'працює господарсь-ким способом.
Житлові, культурно-побутові і виробничі будівлі споруджу-ють різні будівельні організації. Планування, фінансування будівництва, контроль за діяльністю будівельних організацій здійснюється через Державний комітет України у справах містобудування і архітектури (Держкоммістобудування Ук-раїни) та територіальні управління будівництва при обласних і міських держадміністраціях.
Рис. 1. Спрощена схема структури міських будівельних організацій
Найвищим будівельним координаційним органом є Держ-коммістобудування України, який координує і спрямовує робо-ту будівельних організацій. Він здійснює контроль за виконан-ням рішень уряду країни з питань будівництва, розробляє нау-кові проблеми, нормативні документи і технічні умови, конт-ролює роботу проектних організацій, розглядає і затверджує ти-пові проекти, спрямовує роботу на розвиток технічного прогре-су в будівництві.
Виконання планів будівництва і строки ведення будівельних робіт багато в чому залежить від правильної організації уп-равління, гнучкості й оперативності керування будівельними організаціями.
Останнім часом дрібні будівельні організації об'єднуються в укрупнені спеціалізовані будівельні трести й управління з од-ночасним скороченням адміністративно-управлінського персо-налу. У великих містах країни організовані і працюють домо-будівельні комбінати, які об'єднують функції заводу будівельної індустрії і будівельно-монтажної організації. Це да-ло змогу широко застосовувати у будівництві механізацію, ско-ротити витрати на утримання адміністративно-управлінського апарату, підвищити продуктивність праці і знизити вартість будівельних робіт.
Рис. 2. орієнтована схема організаційної структури будівельно-монтажного управління (БМУ)
У великих містах будівництво ведуть головні будівельні уп-равління, корпорації або холдінгові компанії, що створюються при міській адміністрації, які керують будівництвом через те-риторіальні загальнобудівельні і спеціальні будівельні трести та управління. На Рис. 1 подано спрощену схему Державної ко-мунальної будівельної холдінгової компанії «Київміськбуд», яка дає уявлення про підпорядкованість різних будівельних ор-ганізацій у великих містах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Організація і економіка будівництва та охорона природи при будівництві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок