Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Металургія сталі

Металургія сталі

Назва:
Металургія сталі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,01 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Металургія сталі


План
1 Загальні відомості
2 Конверторний спосіб отримання сталі
3 Виробництво сталі в мартенівських печах
4 Виробництво сталі в електропечах
5 Розливка сталі
6 Прокатка сталі
Література


1. Загальні відомості
При виплавці сталі використовують такі вихідні матеріали: метало шихта, флюси та окислювачі.
Основна частина метало шихти (до 80%) – це переробний чавун і сталевий брухт. Іноді – ще й феросплави. У якості флюсу використовують вапняк. У якості окислювача – залізну руду.
Основне призначення переробки чавуну в сталь – це зниження вмісту в ньому вуглецю, кремнію, марганцю і фосфору шляхом окислення і переводу їх у шлак або гази. Вуглець чавуну, з’єднуючись з киснем, перетворюється на газ СО і звітрюється. Інші домішки перетворюються у шлак. Існує три основних способи отримання сталі: конверторний, мартенівський і електро-спосіб.
2. Конверторний спосіб отримання сталі
Конвертор – це спеціальна металева посудина, обкладена всередині вог-нестійкою цеглою. Футеровка витримує до 2000 плавок.
Конвертор за допомогою приводних механізмів може повертатися навколо своєї горизонтальної вісі – при завантаженні шихти і при зливанні шлаку та виплавленої сталі. Робоче положення конвертора – вертикальне. Ємкість кисневих конверторів від п’тидесяти до п’ятисот тон.
В конвертор спочатку завантажують скрап (металевий лом), потім заливають рідинний чавун (при температурі 1300 С0), засипають вапно, залізну руду і окалину. Потім здійснюють продувку технічним киснем під тиском 1,6 – 1,8 МПа. Під час продувки кисень окислює домішки. Реакції окислення протікають дуже швидко, з виділенням великої кількості теплоти. Температура в конверторі підвищується до 2500С0. Після продувки сталь готова. Її випускають.
Завантаження печі триває 5 хвилин, продувка 12...20 хвилин, взяття проб – 6 хв., виливка сталі і шлаку – 5...10 хв. На весь цикл витрачається 35...40хв. Це найбільш продуктивний і найдешевший спосіб виплавки сталі. Але якість сталі невисока. Конверторна сталь йде в основному на невідповідальні будівельні конструкції.
Конверторним способом виплавляють біля 20% сталі.
3. Виробництво сталі в мартенівських печах
Спосіб виробництва сталі в мартенівських печах є універсальним з точки зору складу шихти. Але він менш продуктивний. Сталь - більш якісна, ніж конверторна. Використовується в основному у машинобудуванні.
По виду вихідних матеріалів відрізняють декілька видів плавки:
- скрап процес – плавка на твердому чавуні і металевому ломі;
- рудний процес – плавка на рідкому чавуні з добавкою руди для окис-лення;
- скрап рудний процес – плавка на рідинному чавуні, скарпі і руді.
Усі ці процеси здійснюють у полум’яних печах.
Шихта завантажується у піч через завалочні вікна. Паливом для марте-новських печей є природний газ або мазут, які подаються у плавильний простір через паливні головки. При згоранні палива в печі виникає факел з температурою 1800-1900С0. При цьому тверді складові частини розплавляються. В цей час відбувається процес окислення домішок і вони переходять у шлак.
Головний процес, який протікає в мартенівський печі – це кипіння металу, що відбувається внаслідок окислення вуглецю.
Тривалість однієї плавки – 6-10 годин.
Ємкість мартенівських печей – 180-600 т.
Мартенівським способом виплавляють близько 70% сталі.
4. Виробництво сталі в електропечах
Цей процес найбільш досконалий. Він дозволяє отримувати сталь найвищої якості, яка використовується у машинобудуванні для особливо відповідальних деталей. Цим способом виплавляють близько 10% сталі. Разом з цим, цей спосіб найбільш дорогий.
Існує два види печей для плавки – єлектродугові та індукційні.
В дугових печах в якості шихти використовують металевий скрап (відходи металургійного, ковальського і прокатного виробництва, сталевий брухт) – 90%, рідинний чавун – 5-10%, окатиші – до 5%, вапно – 1-2%.
Між графітовими електродами і скрапом виникає електродуга.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Металургія сталі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок