Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Чотиристоронні поздовжньо-фрезерні верстати

Чотиристоронні поздовжньо-фрезерні верстати

Назва:
Чотиристоронні поздовжньо-фрезерні верстати
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,64 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Чотиристоронні поздовжньо-фрезерні верстати


Для надання деталям правильної форми на сучасних деревообробних підприємствах застосовують чотиристоронні поздовжньо-фрезерні верстати, на яких дошки, бруски або планки обробляють одночасно з усіх чотирьох сторін. На цих верстатах встановлюють по чотири і більше шпинделів, на яких можна закріплювати ножові головки, фрези або пили. Залежно від профілю різального інструменту, що закріплений на шпинделях, деталі можна виготовляти плоскі і профільні.
Останні моделі верстатів мають додатковий поворотний шпиндель, на якому кріплять пилку для розкрою обробленої деталі я горизонтальному або вертикальному положенні. В окремих верстатах шпинделі приводяться в дію від електродвигуна через пасову передачу, а в деяких ножові головки насаджуються безпосередньо на вал електродвигуна; при цьому частота обертання вала електродвигуна приблизно 6000 об/хв. В усіх моделях чотиристоронніх верстатів подача механічна, в більшості вальцьова (С16-4А, С26-2), або вальцьово-гусенична (С10-2, С16-5П). Кращими є моделі верстатів, що мають безступеневий привод подачі (С10-2; С16-4А, С16-5П). Це дає можливість краще використовувати найбільш вигідні режими обробки.
Усі моделі чотиристоронніх верстатів мають багато спільного за конструкцією (вони відрізняються одна від одної розмірами, порядком розміщення робочих органів і потужністю електродвигунів).
Верстат С16-5П складається з чавунної станини, зібраної з окремих секцій, які скріплені між собою болтами. На станині закріп-лено стальні столи, на столах — напрямні лінійки. Верстат має п'ять шпинделів, які розміщені по ходу матеріалу в такій послідовності: перший (передній) нижній горизонтальний створює базову площину; два вертикальні, зсунуті по ходу матеріалу, фрезерують кромки; верхній горизонтальний фрезерує за товщиною; п'ятий універсальний (він може бути встановлений знизу або зверху оброблюваної заготовки, горизонтально або вертикально; на нього можна насаджувати ножові головки або пилки). Усі шпинделі верстата С16-5П одночасно є й валами електродвигунів, що розраховані на роботу від струму підвищеної частоти Електродвигун п'ятого додаткового шпинделя може працювати як на промисловому струмі (якщо на ньому закріплено пилковий лиск), так і на струмі підвищеної частоти.
Оскільки електродвигуни шпинделів закріплено на супортах, це дає можливість переміщувати їх при настроюванні в горизонтальному і вертикальному (для вертикальних шпинделів) напрямках. Крім того, лівий вертикальний шпиндель можна встановлювати під кутом до оброблюваної заготовки, що потрібно для вибирання глибоких профілів.
Рис. 1. Схеми організації робочих місць біля верстатів:
а — фугувального, б — рейсмусового, в — чотиристороннього, г — двостороннього кін-цевирівнювального і двостороннього рамного шипорізного, д — торцювального одностороннього з кареткою (заштрихованими кружками помічені основні робітники, напів-заштрихованими — допоміжні)
Подача заготовок здійснюється вальцьово-гусеничним механізмом і безступеневим варіатором, що дає змогу змінювати швидкість подачі в межах 7—43 м/хв. Гусениця механізму подачі змонтована в передньому столі. її положення відносно нижнього горизонтального шпинделя можна змінювати відповідно до товщини стружки, яку треба зняти з нижньої площини заготовки. Кнопкова система керування верстатом забезпечує чіткість і безпечність роботи на ньому.
Настроювання та експлуатація верстатів. У чотиристоронніх верстатах настроюють спочатку різальні вузли, а потім притискні елементи і подавальні пристрої.
При налагоджуванні необхідно: кромку переднього стола і нижні вальці встановити нижче від заднього стола на товщину шару деревини, що знімається; встановити верхні вальці відносно нижніх на товщину оброблюваної заготовки або на 1—3 мм менше (для кращого притискування); ножі передньої головки встановити на рівні заднього стола; верхні ролики і напрямні притискні пристрої відрегулювати відповідно до товщини і ширини оброблюваної заготовки (перші із запасом на притиск 1—3 мм, а другі — 15— 20 мм); напрямну упорну лінійку встановити на відстані 2—3 мм від вертикальної ножової головки під кутом 90° до осі нижніх валиків; напрямну бічну лінійку, яка розміщена після вертикальної ножової головки, встановити в площині, що є дотичною до різальної поверхні вертикальної ножової головки; нарешті, остаточно перевірити ножові головки й обмежувачі товщини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Чотиристоронні поздовжньо-фрезерні верстати

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок