Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Контрольно-вимірювальні інструменти для налагоджування деревообробних верстатів. Розкрій деревини на верстатах

Контрольно-вимірювальні інструменти для налагоджування деревообробних верстатів. Розкрій деревини на верстатах

Назва:
Контрольно-вимірювальні інструменти для налагоджування деревообробних верстатів. Розкрій деревини на верстатах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,53 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
Контрольно-вимірювальні інструменти для налагоджування деревообробних верстатів. Розкрій деревини на верстатах


Контрольно-вимірювальні інструменти для налагоджування деревообробних верстатів
Для налагоджування та настроювання деревообробних верстатів застосовують різноманітні контрольно-вимірювальні інструменти .
Масштабні лінійки виготовляють із сталі до 500 мм завдовжки (інколи до 1000 мм), 200 мм завширшки і 0,5 мм завтовшки. Масштабними лінійками перевіряють лінійні розміри деталей, розмірне настроювання верстатів, якщо точність вимірювання допустима в межах 0,5—1 мм.
Штангенциркуль — це розсувний інструмент, яким вимірюють,як внутрішні, так і зовнішні лінійні розміри. Штангенциркулі виготовляють для вимірювання різних довжин з різною точністю (до 0,5 мм). Для деревообробних верстатів застосовують штангенциркулі розміром до 150 мм з точністю вимірювання до 0,1 мм.
Мікрометри — це скоби з рухомим стержнем. їх застосовують для вцмірювання лінійних розмірів в межах 0—25 мм, 25— 50 мм, 50—75 мм і т. д. з точністю від 0,002 (при вимірюванні малих розмірів) до 0,01 (при вимірюванні розмірів понад 100 мм).
Перевірні лінійки виготовляють виключно із сталі 500, 1000 і, рідше, 2000 мм завдовжки. їх застосовують для визначення прямолінійності і площинності столів і плит верстатів, напрямних лінійок, а також для контролю форми деталей, оброблених на верстатах (фугувальному, рейсмусовому та ін.). Перевірну лінійку ставлять вздовж поверхні, яку перевіряють на прямолінійність, вузькою гранню до її площини, підкладаючи під лінійку калібровані плитки на відстані 0,3 довжини лінійки. Відхилення від прямолінійності визначають щупом, яким заміряють зазор між нижньою гранню лінійки і перевірюваною поверхнею. Для перевірки площинності перевірну лінійку ставлять на площину в різних напрямках (поздовжньому, поперечному, по діагоналях).
Калібровані плитки — це прості металеві пластинки однакової товщини, приблизно 0,5 мм (відхилення не більше ніж 0,01мм), 30—40ммзавдовжки, близько 10 мм завширшки. Їх ставлять під перевірні лінійки.
Щупи — це набір металевих пластинок різної товщини (0,03— 1 мм) залежно від номера щупа. Ними вимірюють величину зазора між перевірною лінійкою і поверхнею стола, прямолінійність напрямних та інших елементів.
Індикаторами перевіряють радіальне і торцеве биття шпинделів, валів, пилкових дисків, а також відхилення прямолінійності робочих столів відносно шпинделів, напрямних лінійок та ін. (рис. 1). У деревообробній промисловості найчастіше застосовують індикатори годинникового типу з поділками шкали 0,01мм на універсальному стояку з масивною основою. Для вимірювання у важкодоступних місцях застосовують індикаторний прилад з перехідними важелями і струбцинами.
Рис. 1. Індикатор для перевірки осьового биття пилкової шайби: 1 —- корпус індикатора з циферблатом, 2 — вказівна стрілка шкали циферблата. 3 — покажчик числа обертів, 4 — вимірювальний стержень, 5 — зубчасте колесо, 6 — наконечник, 7 — стояк
Кутниками перевіряють перпендикулярність взаємного розміщення елементів верстатів (наприклад, перпендикулярність пилкового вала і площини стола до площини напрямної лінійки, шпинделя до площини стола). Кутниками також перевіряють взаємне розміщення суміжних площин деталей (наприклад, кромки і площини, кромки і торця).
Рівні бувають горизонтальні і рамні. Горизонтальні рівні служать для визначення горизонтальності столів, плит, конвейєрів та інших елементів верстатів; рамні — для визначення горизонтального і вертикального розміщення поверхонь верстатів. Найширше застосовують рівні з ціною поділок основної ампули 0,05—0,1 мм на 1000 мм. Довжина рівня має бути не менш ніж 200 мм.
Розкрій деревини на верстатах
Швидкість різання і подачі при обробці деревини. Швидкість різання на механізованих верстатах залежить від їх конструктивного вирішення, потужності електродвигуна, кількості обертів робочого вала або шпинделя та діаметра кола, яке описують різці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Контрольно-вимірювальні інструменти для налагоджування деревообробних верстатів. Розкрій деревини на верстатах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок