Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Паркет

Паркет

Назва:
Паркет
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,61 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Паркет


Паркет є одним із дорогих частин інтер’єру. Комбінація планок створює різноманітні візерунки, які давно почали використовувати, але і досі популярності не втратили. Натуральна деревина вносить частинку живої природи.
Текстура самого деревина, створена природою, не піддається впливу часу і деревний паркет багато років радує людське око. Популярність сучасного паркету пояснюється також тим, що він має дуже багато різновидностей: щитовий паркет і паркетна дошка, художній паркет, паркет із масиву, паркетні щити як із натурального дерева, так і деревинних плитних матеріалів, покриті полімерними ламінатами чи спеціальними лакофарбовими матеріалами.
Останнім часом на ринку з’явилося багато покриттів, основою яких є стружкові чи волокнисті плити, покриті синтетичними полімерними плівками. Однак не дивлячись на постійний ріст асортименту різної продукції для підлоги, паркет займає стабільну позицію лідера.
Для виготовлення паркету в основному використовують такі породи, як дуб, ясень, граб, береза, морений дуб, клен, бук, черешню тощо. Крім традиційних варіантів, на ринку можна знайти і широкий спектр тропічних порід: бамбук, акажу, мербау, махагані, белау, мерсава та ін., які проростають в Африці і східній Азії.
Штучний паркет – окремі планки, на крайках яких є паз і гребінь. Розміри планок можуть змінюватися в відносно широких межах: довжина 150-500 мм (з кроком 50 мм), шириною 30-90 мм (з кроком 5 мм) та товщиною 15-20 мм. Міцність готової конструкції уже задана на етапі виготовлення окремих елементів. Відповідно до європейських стандартів, наші виробники поділяють паркет на 4 класи. Клас Select представляє собою відбірний матеріал зі структурою і відтінками, які не мають помітних відмінностей. Паркетні планки не допускають заболоні, сучків тощо. Паркетні планки класу Natur мають колір заданий звичайним ростом. Тут не допустимі великі розбіжності в структурі та кольорі. Паркетні планки класу Gestr допускають тверду заболонь, здорові сучки, які зрослися і не виступають групами. Колір і структура планок класу Rustical утворюють живий образ. Паркет цього класу відрізняється різнобарвністю відтінків. Клас паркету визначає і його ціну. Наприклад, коли Rustical з дуба товщиною 22 мм коштує 16 ум. од., то Select коштуватиме 33 ум. од за 1 м2.
Паркетна дошка відрізняється від штучного паркету своїми розмірами. Довжина її складає 600-2500 мм, ширина 65-200 мм. Цей вид паркетної продукції є найвишуканішим матеріалом для дерев’яної підлоги. Масивна паркетна дошка поєднює в собі переваги штучного паркету (міцність, довговічність) і підлошної дошки (технологічність). Вартість паркетної дошки з дуба товщиною 22 мм коштує від 25 до 55 ум. од за 1 м2.
Щитовий паркет отримав свою назву із-за форми, функціональних особливостей і відповідного методу укладання. Паркетний щит складається із двох шарів. Основу виготовлено із низькосотрної деревини, а верхній шар з цінних порід. Паркетні щити можуть бути таких розмірів: 400х400, 600х600, 800х800.
Художній паркет характеризується тим, що більшість його елементів має різну форму. За рахунок підбору кольору, породи деревини а також вкраплень вузьких пластин-прожилок різного кольору викладається художній орнамент або рисунок. Можна отримувати цілі картини на підлозі, які називаються палацовим паркетом. Це найбільш складний в виготовленні вид паркету. Наприклад, розетка діаметром 1,5 м із палацового паркету коштує 1987 ум. од.
Ламінований паркет має такий же звичайний вигляд, але забезпечує значно кращий захист від зношення. Підлога із деревоволокнистої плити високої щільності покрита шаром акрилу є класичною ламінованою підлогою. Завдяки процесу спеціальної обробки на ламіновану підлогу може бути спроектовано будь-які особливості структури поверхні, а зовнішній вигляд поверхні може змінюватися від глянцевого до матового.
Якість штучного паркету контролюється в основному ДСТУ 3819-98 і ГОСТ 862.1-85. В даних нормативних документах регламентуються допустимі деревні вади, допуски, чистота обробки, кривизна поверхні та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Паркет

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок