Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Трелювальні лебідки та канатні установки

Трелювальні лебідки та канатні установки

Назва:
Трелювальні лебідки та канатні установки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,50 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Трелювальні лебідки та канатні установки


Лебідка має такі основні вузли: двигун, редуктор, барабани, муфти вмикання барабанів, гальма, пристрої для керування барабанами лебідки і раму, на якій змонтовані всі її вузли. Виконавчі механізми лебідки - барабани (рис. 1, а), що слугують для навивання канатів. При багаторядному навиванні застосовують барабани з ребордами; одну з реборд, звичайно, виконують як ведену частину муфти вмикання і одночасно як гальмівний шків.
Найбільшого поширення набули фрикційні муфти вмикання, в яких рух від привідної частини до веденої передається через тертя зіткнених поверхонь. Застосовують такі типи фрикційних муфт: конусні, радіально-колодкові, стрічкові, стрічково-планетарні, дискові. Завдяки простоті і надійності найбільш поширені конусні муфти, які складаються із конусів привідного, затисненого на позубцьованому колесі і покритого фрикційним матеріалом, і привідного, з'єднаного з барабаном чи відлитого разом з ним. Для вмикання муфти привідній чи веденій її частині надають осьового руху за допомогою різьбової натискної втулки, з'єднаної з рухомою частиною муфти. У лебідок великої вантажопідіймальності застосовують пневматичні колодкові та стрічкові фрикційні муфти. Принцип роботи такий. На привідній частині муфти прикріплена обіймиця з кільцевою гумовою камерою і колодки або стрічка з фрикційною обкладкою. При вимкнутій муфті колодка або стрічка пружинами відтягнуті до маточини. Для вмикання муфти стиснуте повітря подається в камеру, що притискує колодки чи стрічку до привідної частини муфти, пов'язаної з барабаном. Повітря до муфти, що обертається, підводиться спеціальним пристроєм. Барабани лебідок мають стрічкові і колодкові гальма. Перші (стрічкові) гальма, встановлені на робочих барабанах і розраховані на повну їх вантажопідіймальність. Колодковими гальмами оснащують барабани зворотного ходу, постійно їх пригальмовуючи для рівномірного розмотування канату. Лебідки виготовляють з приводом від електродвигуна або від двигуна внутрішнього згорання.
Передавальний механізм лебідки - одно- чи двошвидкісний редуктор і ряд відкритих зубчастих передач. Привідний вал редуктора приводиться в рух від вала двигуна через з'єднуючу муфту чи муфту зчеплення. Рама лебідки металева, звареної конструкції. Для зручності переміщення лебідки раму часто виконують у вигляді полозів. Управління муфтами вмикання і стрічковими гальмами барабанів здійснюють з одного місця при допомозі важелів і тяг або пневматичного чи гідравлічного привода. Залежно від призначення і умов роботи на лісозаготівлях застосовують однобарабанні лебідки ЛЛ-10, двобарабанні ЛЛ-9, ЛЛ-11, ЛЛ-12А, багатобарабанні ГИЛМ-4, ЛЛ-8, Л-59, ЛЛ-14М та ін.
Рис. 1. Кінематичні схеми одно- і двобарабанних лебідок: а - схема включення барабана лебідки; 1 - барабан; 2 - реборда; 3 - вісь барабана; 4 - ведений конус муфти включення; 5 - привідний конус з фрикційною накладкою; 6 - різьбова натискна втулка; 7 - гальмівна стрічка; б - кінематична схема лебідки ЛЛ-10; в - кінематична схема лебідки ЛЛ-9; 1 - двигун; 2 - з'єднувальна муфта; З - редуктор; 4 - вантажний барабан; 5 - муфта включення барабана; 6 - гальмо; 7 - барабан зворотного ходу; 8 - клинопасова передача; 9-компресор
Лебідка ЛЛ-10 (рис. 1, б) має вантажний барабан, який приводиться в рух електродвигуном потужністю 7,5 кВт через двоступеневий редуктор. Вмикання і вимикання барабана від привода здійснюється кулачковою муфтою за допомогою електромагніту. Найбільше тягове зусилля 15,5 кН, швидкість руху канату на нижніх витках 0,44 м/с, канатомісткість барабана 100 м при діаметрі канату К,9 м. Маса лебідки з канатом 500 кг.
Лебідка ЛЛ-9 (рис. 1, в) має барабани, які приводяться в рух від електродвигуна потужністю 28,3 кВт, через конічний одноступеневий редуктор і відкриті зубчасті передачі. Муфти вмикання барабанів шинно-пневматичні, що виконують одночасно функції муфт граничного моменту, гальма стрічкові, постійного вмикання. Живлення гальмівних пневмокамер і шинно-пневматичних муфт - від компресора лебідки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Трелювальні лебідки та канатні установки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок