Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Гальмова система автомобіля

Гальмова система автомобіля

Назва:
Гальмова система автомобіля
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,70 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Гальмова система автомобіля


Експлуатація будь-якого автомобіля допускається лише за умови справності його гальмової системи.
Гальмова система потрібна на автомобілі для зниження йо-го швидкості, зупинки й утримування на місці.
Гальмівна сила виникає між колесом та дорогою й спрямована проти напряму обертання колеса, тобто перешкоджає його обертан-ню. Максимальне значення гальмівної сили на колесі залежить від можливостей механізму, який створює цю силу, від навантаження, що припадає на колесо, та від коефіцієнта зчеплення з дорогою. За умови однаковості всіх факторів, що визначають силу гальмування. Ефективність гальмової системи залежатиме насамперед від особливостей конструкції механізмів, які гальмують автомобіль.
На сучасних автомобілях для підвищення безпеки руху встанов-люють кілька гальмових систем, що за призначенням поділя-ються на: *
робочу; * запасну; * стоянкову; * допоміжну.
Робоча гальмова система використовується в усіх режи-мах руху автомобіля для зниження його швидкості до повної зупин-ки. Вона приводиться в дію зусиллям ноги водія, що прикладається до педалі ножного гальма. Ефективність дії робочої гальмової систе-ми найбільша порівняно з іншими типами гальмових систем.
Запасна гальмова система призначається для зупинки автомобіля в разі відмови робочої гальмової системи. Вона справляє меншу гальмівну дію на автомобіль, ніж робоча система. Функції за-пасної системи може виконувати справна частина робочої гальмової системи (найчастіше) або стоянкова система.
Стоянкова гальмова система призначається для утри-мування зупиненого автомобіля на місці, щоб не допустити його са-мочинного рушання (наприклад, на схилі). Керує стоянковою галь-мовою системою водій рукою за допомогою важеля ручного гальма.
Допоміжна гальмова система використовується у вигля-ді гальма-уповільнювача на автомобілях великої вантажопідйомності (МАЗ, КрАЗ, КамАЗ) для зменшення навантаження на робочу галь-мову систему в разі тривалого гальмування, наприклад на довгому спуску в гірській або пагористій місцевості.
Взагалі гальмова система складається з гальмових механізмів та їхнього привода (рис. 6.14).
Гальмові механізми під час роботи системи не дають обертатися колесам, унаслідок чого між колесами та дорогою виникає гальмівна сила, яка зупиняє автомобіль. Гальмові механізми 2 розміщуються безпосередньо на передніх і задніх колесах автомобіля.
Гальмовий привад передає зусилля від ноги водія на гальмові ме-ханізми. Він складається з головного гальмового циліндра 5 з педал-лю 4 гальма, гідровакуумного підсилювача 1 і трубопроводів 3, запо-внених рідиною.
Працює гальмова система так. У момент натискання на педаль гальма поршень головного циліндра тисне на рідину, яка перетікає до колісних гальмових механізмів. Оскільки рідина практично не стискається, то, перетікаючи трубами до гальмових механізмів, вона передає зусилля натискання. Гальмові механізми перетворюють це зусилля на опір обертанню коліс, і відбувається гальмування. Якщо педаль гальма відпустити, рідина перетече назад до головного галь-мового циліндра, й колеса розгальмуються. Гідровакуумний підси-лювач 1 полегшує керування гальмовою системою, оскільки створює додаткове зусилля, що передається на гальмові механізми коліс.
задня. Тому, аби запобігти нерівномірному спрацьовуванню перед-ньої й задньої колодок, передню накладку роблять довшою, ніж зад-ня, або рекомендують міняти місцями колодки через певний строк. 0 іншій конструкції барабанного механізму опори колодок розміщу-ють на протилежних сторонах гальмового диска й привод кожної колодки виконують від окремого гідроциліндра. Цим досягають біль-шого гальмівного моменту й рівномірного спрацьовування колодок на кожному колесі, обладнаному за такою схемою.
Барабанний гальмовий механізм із пневматичним приводом (рис. 6.15, б) відрізняється від механізму з гідравлічним приводом конструкцією розтискного пристрою колодок. У ньому для розве-дення колодок використовується розтискний кулак 7, що приво-диться в дію важелем 8, посадженим на вісь розтискного кулака.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Гальмова система автомобіля

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок