Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Регулятори кута випередження запалювання

Регулятори кута випередження запалювання

Назва:
Регулятори кута випередження запалювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,18 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Регулятори кута випередження запалювання


Тиск газів, що розширюються після запалювання робочої сумiшi, може бути найкраще використаний при умові, якщо суміш цілком згорить зразу ж після переходу поршня в. м. т. (8-15° повороту шийки колінчастого вала після в. м. т.). Враховуючи, що суміш горить певний час, її треба запалювати з деяким випередженням, тобто до підходу поршня у в. м. т. Величина кута повороту колінчастого вала з моменту запалювання робочої сумiшi до в. м. т. називається кутом випередження запалювання. Цей кут залежить від числа обертів колінчастого вала, швидкості згоряння сумiшi i навантаження на двигун.
Швидкiсть згоряння робочої сумiшi i час на її згоряння у двигунi не завжди вiдповiдають одне одному. Із збільшенням числа обертiв колiнчастого вала двигуна час на згоряння сумiшi зменшується, тому кут випередження повинен збiльшуватись. При зменшеннi навантаження двигуна до мiнiмальної величини дросель прикривається i кiлькicть робочої сумiшi, що надходить до цилiндрiв, зменщується, а кiлькiсть залишкових газiв, що домішується до неї, збільшується. Така робоча сумiш горiтиме повiльнiше, i тому кут випередження запалювання повинен також збiльшуватися. Однак необхідно пам'ятати, що дуже велике збільшення кута випередження неприпустиме, бо гази, розширюючись, діятимуть назустріч поршню, i потужнicть двигуна зменшиться.
Надмiрне зменшення кута випередження призведе до пiзнього запалювання сумiшi, внаслiдок чого її згоряння продовжуватиметься нaвiть при pyxовi поршня униз, а тиск газів i потужнicть двигуна падатимуть.
При пізньому запалюванні стінки цилiндрiв, охолодна рiдина i випускнi труби перегріваються, бо робоча суміш згоряє під час робочого ходу i нaвiть при випуску відпрацьованих газів.
Рис. 1. Вiдцентровий регулятор випередження запалювання.
Відцентровий регулятор випередження запалювання. Регулювання кута випередження запалювання залежно від числа обертів колінчастого вала здiйснюється автоматично відцентровим регулятором (рис. 1). Він складається з пластини, закріпленої на приводному валику, двох тягарців на осях пластини, пружин, що стягують тягарцi, i планки кулачка. Кулачок з планкою вiльно посаджений на вісь приводного вала. Штифти тягapцiв входять у прорiзи планки кулачка. При обертаннi приводного валика пiд дiєю вiдцентрової сили тягарцi, якi в нормальному cтaнi стягнутi пружинами, починають розходитись i, коли вiдцентрова сила досягне певної величини, вони, переборюючи опір пружини, розходяться i своїми штифтами повертають планку з кулачком у напрямi обертання, забезпечуючи бiльш раннє розмикання контактів i вiдповiдно збільшуючи кут випередження запалювання. При зменшенні числа обертів зменшується i відцентрова сила, що діє на тягарці, пружина повертає їх у початкове положення, обертаючи при цьому планку з кулачком у бік зменшення кута випередження.
Вакуумний регулятор випередження запалювання. Змiнa кута випередження запалювання залежно від навантаження двигуна здiйснюється автоматично за допомогою вакуумного регулятора, який встановлюють на корпусі переривника.
Вакуумний регулятор (рис. 2) складається з корпуса, діафрагми, тяги i кришки з штуцером. Діафрагма завальцьована між кришкою i корпусом. Вона з'єднана тягою з рухомим диском переривника i пружиною відтискується в бік корпуса. Порожнина з боку кришки герметична i через штуцер i трубку сполучається в нижньому патрубку карбюратора з порожниною за дроселем.
Рис. 2. Вакуумний регулятор випередження запалювання.
Якщо прикрити дросель, навантаження на двигун зменшиться, а розрідження за дроселем збiльшиться. Це розрiдження передається по трубцi у порожнину пiд кришкою регулятора. Внаслідок рiзницi тискiв дiафрагма перемiститься в бік кришки, стисне пружину i за допомогою тяги перемістить диск переривника у напрямi проти обертання кулачка, забезпечуючи цим більш раннє запалювання. Коли навантаження двигуна збільшиться, дросель відкриється i розрідження за дроселем i в кaмepi регулятора зменшиться, пружина розтиснеться, діафрагма, а разом з нею i диск переривника займуть початкове положення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Регулятори кута випередження запалювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок