Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Особливості зварювання чавуну

Особливості зварювання чавуну

Назва:
Особливості зварювання чавуну
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,47 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Особливості зварювання чавуну. Чавун зварюють, виправ-ляючи брак у чавунних виливках, під час ремонтних робіт (на-приклад, при заварюванні тріщин у блоках циліндрів двигунів, у станинах верстатів і пресів), а також при виготовленні зварно-литих конструкцій з високоміцних чавунів і наплавлюванні шийок на колінчастих чавунних валах автомобільних двигунів.
Основні труднощі в таких роботах пов'язані з утворенням у зварному з'єднанні зони вибілювання — структур цементиту. Ос-танні виникають внаслідок швидкого охолодження нагрітого вище точки асі (723° С) чавуну і появою в зв'язку з цим у зоні термічного впливу структур гартування (мартенситу, трооститу та ін.). Чавун з такими структурами дуже твердий і крихкий, його важко обробляти звичайним різальним інструментом, до того ж він дуже схильний до утворення тріщин. Тому основним завданням при зварюванні чавуну є виготовлення зварного з'єд-нання з однаковою твердістю металу шва і перехідних зон, яке б не мало тріщин і яке б можна було механічно обробляти.
У практиці застосовують багато способів і прийомів зварю-вання чавуну, які можна поділити на три групи: гаряче, напівгаряче і холодне зварювання.
2. Гаряче зварювання виконують з попереднім ї супровід-ним підігріванням усього виробу до 400—600° С в горнах, пе-чах або інших пристроях, опалюваних деревним вугіллям, кок-сом тощо. Найчастіше зварюють ацетилено-кисневим полум'ям. Як присадний метал застосовують чавунні стержні діаметром 5—15 мм, які містять 3—3,5% С і 3—4,6% 5і.
При виправлянні ливарних дефектів у важких товстостін-них чавунних виливках або під час ремонту деталей, які по-требують наплавлення значних об'ємів металу, застосовують також ручне або напівавтоматичне дугове і електрошлакове зварювання. У ручному зварюванні використовують чавунні електроди з покриттям, яке містить графіт, феросиліцій та ін-ші елементи. Напівавтоматичне зварювання виконують по-рошковим дротом із захистом з вуглекислого газу. Для елек-трошлакового зварювання застосовують пластинчасті елек-троди з сірого чавуну. Після зварювання деталь повільно охолоджують разом з піччю або засипають сухим піском чи шлаком.
Гаряче зварювання чавуну забезпечує найкращу якість звар-них з'єднань — без зон вибілювання і тріщин. Наплавлений ме-тал після зварювання легко піддається механічній обробці. Цей
спосіб застосовують для зварювання найважливіших деталей або деталей, які мають складну форму (блоки циліндрів, стани-ни та ін.)
3. Напівгаряче зварювання. При напівгарячому зварюванні деталь нагрівають до температури 250—450° С переважно в місцях зварювання. Такий спосіб застосовують для деталей неве-ликої товщини і при невеликому об'ємі нашіавлюваного мета-лу. Зварюють ацетилено-кисневим полум'ям і рідше — елек-тродуговим способом вугляними електродами. Зварені деталі, як і при гарячому способі, засипають сухим піском або шлаком для повільного остигання.
4. Холодне зварювання чавуну здійснюють без попереднього підігрівання виробу. Для цього найчастіше використовують дуго-ве зварювання стальними електродами, електродами з кольоро-вих металів (мідними, мідно-залізними, мідно-нікелевими) і по-рошковим дротом.
Зварювання стальними електродами (УОН1 13/15 тощо) застосовують під час ремонту неважливих деталей, які після зварювання не потребують механічної обробки. Більш складні і важливі деталі (станини і рами потужних дизелів, ци-ліндри газоповітродувних машин тощо) ремонтують з установ-ленням на різьбі по кромках деталей стальних шпильок. Спочат-ку кільцеподібне обварюють шпильки, потім короткими валиками наплавляють усю поверхню кромок і, нарешті, заповнюють увесь об'єм розчищення під шов. Зварюють електродами невеликого діаметра при малій силі струму так, щоб основний метал не встигав розігріватися.
Зварювання електродами з монель-металу (70% Мі, 30% Си) застосовують тоді, коли потрібний м'який метал шва, який легко піддається механічній обробці.
Мідними, міднонікелевими і залізнонікелевими електродами зварюють складні виливки з високоміц-ного чавуну, в основному тоді, коли після зварювання потрібна механічна обробка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Реферат на тему: Особливості зварювання чавуну

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок