Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Матеріальні і енергетичні ресурси промисловості

Матеріальні і енергетичні ресурси промисловості

Назва:
Матеріальні і енергетичні ресурси промисловості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,70 KB
Завантажень:
334
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
Матеріальні і енергетичні ресурси промисловості


План
1. Сировина. Загальні відомості про сировину
2. Мінеральна сировина
3. Горюча сировина
4. Рослинна і тваринна сировина
5. Маршрути сировини по галузях промисловості
6. Вода, повітря і енергія в промисловості .Вода в промисловості
7. Повітря в промисловості
8. Енергія в промисловості
9. Поняття про матеріальний і енергетичний баланси
Література


1. Сировина. Загальні відомості про сировину
Для отримання кінцевого продукту необхідні: сировина, енергія, технологія виробництва, трудові ресурси.
Сировину і енергію людина бере від природи, технологію створює сама завдяки науці і практиці. Отже сировина є основною складовою будь - якого виробництва.
Сировиною називають речовину природного або синтетичного походження, яку використовують при виробництві промислової продукції. Вихідним матеріалом багатьох виробництв є сировина, яка раніше вже підлягала промисловій переробці, наприклад, усі синтетичні матеріали. Таку сировину часто називають напівпродуктом або напівфабрикатом.
За агрегатним станом сировина поділяється на тверду, рідинну і газоподібну. Найбільш розповсюджена тверда сировина: вугілля, торф, руди, сланці, деревина. Найбільш поширеними видами рідинної сировини є вода, соляні розчини, нафта. Газоподібні – повітря, природні і промислові гази.
За складом сировину поділяють на органічну і неорганічну.
За походженням сировина буває мінеральна, рослинна і тваринна.
Джерелами сировини є:
- повітряний простір – добування кисню, водню, азоту та ін.;
- земні надра – добування неорганічної (мінерали) та органічної (нафта, газ) сировини;
- сільське господарство – добування рослинної і тваринної сировини.
Найбільше поширення набула сировина, яка зустрічається в земній корі. Це пісок, глина, граніт, вапно, гіпс, а також вода, природні гази, нафта та ін. Сировина завжди є складною речовиною. Вона складається з різних хімічних елементів. Найбільш поширеними в земній корі елементами є :
Кисень – 49,13 %; Кальцій – 3,25 %;
Кремній – 26 %; Натрій – 2,4 %;
Алюміній – 7,45 %; Магній – 2,35 %;
Залізо – 4,2 %; Калій – 2,35 %.
Деякі елементи у земній корі дуже розпорошені, в той час як інші сконцентровані у вигляді окремих скупчень. Масштаби промислового використання багатьох елементів знаходяться у різкій невідповідності з їх розповсюдженістю у земній корі. Наприклад, титану у земній корі майже вдвічі більше, ніж вуглецю, а добувається його приблизно в 100 000 разів менше. Це зумовлено дуже складною технологією виготовлення титану.
2 Мінеральна сировина
Наука, що вивчає мінерали, називається мінералогією. Сучасна мінералогія налічує відомості про 2500 мінералів, які зустрічаються у земній корі. але далеко не всі мінерали використовуються у промисловості. Сировиною називаються лише ті мінерали, які мають промислове значення.
Мінеральну сировину поділяють на рудну, нерудну і горючу.
Рудною мінеральною сировиною називають гірничі породи, що вміщують метали, котрі можуть бути економічно вигідно вилучені у технічно чистому стані. Руди, з яких у даний час економічно недоцільно вилучати метали не є сировиною. Але у зв’язку зі зменшенням кількості запасів металів у земних недрах, а також завдяки розвитку нових технологій, сировиною стають навіть дуже збіднілі руди.
Якщо з руди вилучають тільки один метал, то її називають монометалічною (хромові руди, залізні руди). Якщо економічно доцільно вилучати два метали, то таку руду називають біметалічною (мідно-молібденові.
Якщо з руди вилучають більш ніж два метали, то таку руду називають поліметалічною (алтайські колчеданові руди вміщують свинець, цинк, мідь, срібло; саксонські руди вміщують кобальт, нікель, срібло, вісмут, уран.)
В рудах метали знаходяться у вигляді оксидів або сульфідів. Лише іноді зустрічаються самородні руди, в яких метал знаходиться в чистому вигляді (золото) або у вигляді сплаву з іншими металами, наприклад, золото, мідь, платина.
Нерудною називають сировину, яку використовують для виробництва хімічних, будівельних та інших неметалічних матеріалів (фосфорити, апатити, граніти, алюмосилікати).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Матеріальні і енергетичні ресурси промисловості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок