Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Скласти технологічний процес виготовлення зварного вузла “Опора”.

Скласти технологічний процес виготовлення зварного вузла “Опора”.

Назва:
Скласти технологічний процес виготовлення зварного вузла “Опора”.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,80 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
І. Теоретична частина
Скласти технологічний процес виготовлення зварного вузла “Опора”.
Для забезпечення максимальної продуктивності і економічності процесу зварювання існує технологічний процес на виготовлення “Опори” в такій послідовності операцій.
Опора складається із основи, двох косинок, кільця і стійки. При виготовленні опори виконуються операції в такій послідовності:
Подати деталі на робоче місце зварника.
Зачистити місце під зварювання від іржі масла і забруднень.
Встановити деталі на спеціальне приспосіблення для збирання і зварювання.
Прихватити деталі між собою.
Звільнити вузол від фіксаторів і, знявши з приспосіблення, встановити на стіл зварника.
Зварити вузол швами згідно креслення, обертаючи у зручне для зварювання положення.
Зачистити зварні шви і біляшивні зони від шлаку та крапель металу.
Перевірити якість зварки зовнішнім оглядом і відкласти виріб у тару.
Вибрати необхідне обладнання, пристрої і інструменти для
зварювання.
Місце, спеціальне обладнання для зварювальних робіт, називають зварювальним постом. До складу поста входять: джерело живлення зварювальної дуги (трансформатор, випрямляч), пускова та захисна апаратура, зварювальні кабеля, електродотримач або пальник і місце виробничої дільниці, на якому


працює зварник. Постійне робоче місце називають стаціонарним постом, змінне – пересувним постом.
Електродотримачі мають забезпечувати надійне закріплення покритих електродів у одній площині не менш як у двох положеннях (перпендикулярно та під кутом не менше 115о від осі електродотримача) і витримувати без ремонту 8000 запусків. Час заміни електрода не повинен перевищувати 4 сек. Усі деталі електродотримача, розташовані в області кріплення електрода, виготовлені з ізолюючих матеріалів, стійких до термічної дії дуги.
Для підведення струму до електродотримача та виробу від джерела живлення застосовують гнучкі кабеля марок РГД, РГДО, РГДВ за ГОСТ 6731-77. Довжина гнучкого кабелю, з яким зєднуюються електродотримач, звичайно дорівнює 2-3 м, інша його частина може замінюватися кабелями марок КРПГН, КРПГН, КРПСН ГОСТ 13497-77.
Зварювальна дуга – потужне джерело випромінювання видимих світлових і невидимих інфрачервоних та ультрафіолетових променів, які спричиняють різні хвороби очей та опіки шкіри. Для захисту обличчя та очей від попадання променів випромінюваних дугою, та бризок розплавленого металу слід працювати затуливши обличчя щитком або шоломом ГОСТ 12 4035-78 із спеціальни-ми світлофільтрами.
Виготовляються вони з фібри або спеціальних пластмас. Пластмасові щитки та шоломи стійкі до високої температури і підвищеної вологості, не деформуються, не псуються від бризок розплавленого металу. Вони зменшують імовірність потрапляння шкідливих аерозолів у зону дихання зварника. Наголовні та ручні шестки мають світлофільтр (90х102 мм) і можуть кріпитися до захисної каски робітника. Як світлофільтр використовуються темні стекла марки ТС-3С ГОСТ 9411-81 розмірами 46х65; 52х102; 65х120; 69х121; 80х80 мм завтовшки 1,5-4,0 мм із зовнішнього боку світлофільтр затуляють прозорим склом ГОСТ 111-78 завтовшки до 2,5 мм, яке у міру забруднень міняють.
1.3. Описати будову одного із джерела зварювального струму
та організацію робочого місця зварника.
Джерело живлення зварювальної дуги має задовольняти певні вимоги. Джерело повинне забезпечувати надійне збудження дуги, підтримувати її стійке горіння, високу еластичність дуги та стабільний режим зварювання, сприяти переносу електродного металу, її формуванню зварного шва.
Електричні властивості джерела під час роботи в статичному режимі виражаються його зовнішньою характеристикою. Зовнішньою характерис-тикою джерела живлення називають залежність між напругою на його клемах і струмом у зварювальному колі при навантаженні.
Зварювання дуги відбувається тим легше, чим вища напруга не робочого ходу джерела. Для надійного запалювання дуги напруга неробочого ходу має перевищувати 40-50 в. За умовами безпеки напруга неробочою ходу джерела змінного струму не повинна перевищувати 80 в джерел постійного струму 90 в.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Скласти технологічний процес виготовлення зварного вузла “Опора”.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок