Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Передачі в автомобілях

Передачі в автомобілях

Назва:
Передачі в автомобілях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,47 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Передачі в автомобілях
Подільник передач за конструкцією становить додатковий редуктор, картер якого жорстко пристикований до кар-тера коробки передач. У картері подільника розміщено ведучий і проміжний вали, пару зубчастих шестерень і синхронізатор і механізм перемикання. Проміжний вал подільника постійно з'єдна-ний шліцами з проміжним валом коробки передач. Шестірня веду-чого вала обертається на ньому вільно й має зубчастий вінець для взаємодії із синхронізатором, закріпленим за допомогою зубчастої муфти.
Подільник забезпечує дві передачі: пряму й підвищувальну.
Пряма передача не змінює передаваного моменту від двигуна до коробки передач. Вона вмикається переміщенням синхронізатора вправо, в результаті чого ведучий вал подільника й ведучий вал ко-робки передач жорстко блокуються.
Підвищувальна передача подільника вмикається, коли синхроні-затор переміщується вліво. В цьому разі шестірня блокується син-хронізатором на ведучому валу подільника, а крутний момент пере-дається з шестірні на шестірню проміжного вала й далі на про-міжний вал коробки передач. При цьому передаваний крутний момент зменшується на передаточне число подільника й частота обертання зростає на таке саме значення. Це дає змогу експлуатува-ти автомобіль при невеликих навантаженнях з підвищеною швид-кістю руху, що сприяє економії паливам
Автоматичні коробки передач. Механічні ступінчасті коробки пе-редач, які широко застосовуються на сучасних автомобілях, мають низку недоліків. Головний із них полягає в тому, що водієві для пе-ремикання передач весь час доводиться натискувати на педаль зчеп-лення й керувати важелем перемикання передач. Це вимагає від ньо-го чималих фізичних зусиль, особливо в умовах міського руху, а та-кож у разі частих зупинок.
На автобусах ЛиАЗ і ЛАЗ, а також на великовантажних автомобі-лях БелАЗ застосовують гідромеханічні передачі, які водночас викону-ють функції зчеплення й коробки передач з автоматичним або на-півавтоматичним перемиканням.
Гідромеханічна передача (ГМП) складається з гідротрансформа-тора й двоступінчастої механічної коробки передач з автоматичним керуванням.
Гідротрансформатор становить гідравлічний механізм, розміщений між двигуном і механічною коробкою передач, який забезпечує автоматичну зміну передаточного числа й крутного момен-ту відповідно до зміни навантаження на веденому валу.
У гідротрансформаторі є три робочих колеса з лопатями: насос-не, закріплене на маховику двигуна, турбінне, з'єднане з ведучим валом коробки передач, реакторне, встановлене на роликовій муфті вільного ходу. Насосне колесо має кільцеву форму й утворює корпус гідротрансформатора. Всередині нього розміщено двоє інших робочих коліс. Внутрішню кільцеву порожнину корпусу гідротрансформатора на 3/4 об'єму заповнено спеціальною оливою.
Механічна двоступінчаста коробка передач має ведучий, ведений і проміжний вали з шестерня-ми, фрикційні багатодискові муфти (фрикціони) і зубчасту муфту із пневматичним циліндром привода, відцентровий регу-лятор.
Під час роботи двигуна насосне колесо обертається разом із ма-ховиком двигуна й своїми лопатями відкидає оливу від осі обертання до периферії. Струмені оливи при цьому потрапляють на лопаті тур-бінного колеса і змушують його обертатися в тому самому напрямі, що й насосне. Далі олива надходить на лопаті реакторного колеса, яке змінює напрям потоку оливи, й після цього вона знову потрап-ляє в насосне колесо, циркулюючи по замкненому колу. Внаслідок зміни напряму потоку оливи в реакторному колесі створюється до-датковий крутний момент (реактивний), що сприймається турбін-ним колесом. Таким чином гідротрансформатор дає змогу дістати на ведучому валу коробки передач крутний момент, який відріз-няється від моменту, що передається двигуном.
Найбільше зростання крутного моменту на турбінному колесі гідротрансформатора відбувається, коли автомобіль рушає з місця. В цьому разі реакторне колесо загальмоване муфтою вільного ходу д реактивний момент на ньому максимальний. У міру розганяння ав-томобіля, тобто збільшення частоти обертання насосного колеса, частота обертання турбінного колеса також зростає.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Передачі в автомобілях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок