Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Альтернативні технології енергетики, їхні переваги й недоліки

Альтернативні технології енергетики, їхні переваги й недоліки

Назва:
Альтернативні технології енергетики, їхні переваги й недоліки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,88 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Альтернативні технології енергетики, їхні переваги й недоліки


Нині природних екологічно чистих джерел енергії відомо вже чимало. Але використовують їх зовсім недостатньо. Основна проблема — це низька якість (концентрованість) усіх відомих на сьогодні альтернативних видів енергії, і, відповідно, низька економічна ефективність їхньої конверсії у висококонцентровану форму.
Аналізуючи різні альтернативні джерела енергії, слід пам’ятати, що в усіх без винятку випадках важливо підібрати до кожного промислового об’єкта найбільш раціональне за концентрацією енергії джерело, пам’ятаючи, що чим більше концентровано енергію, тим вона дорожча. Розглянемо еколого-економічні аспекти альтернативних джерел енергії, які сьогодні вже застосовують.
Вітрові електростанції (ВЕС)
Проблема конверсії енергії вітру не нова, але не така проста, як може гадати не фахівець. Передовсім виникає питання якості (концентрованості) вітрової енергії, її ресурсу. Установлено, що на території в 1 млн km2 енергетичні ресурси вітру становлять близько 0,5Але з огляду саме на низьку концентрацію (якість), можливість використання вітру для конверсії в електричну енергію за сучасного стану техніки є незначною.
Оцінити потужність (отже, і енергетичну якість) реального вітрового потоку перерізом 12 і швидкістю в 10(швидкість бігу чемпіона світу на 100кожен зможе за формулою кінетичної енергії mv2/2 (відповідь: 0,645Отже, на кожний kW потужності вітрового двигуна треба мати контактну поверхню лопаті (за вітру 10близько 1,52. За потужністю такий вітровий потік еквівалентний тепловому потоку, який виділяється за спалювання кожної секунди лише 0,1 грама вугілля, а за з = 0,3 ТЕС — 0,3 g.
На початку минулого десятиріччя в СРСР експлуатувалось кількасот вітрових електрогенеруючих установок (ВЕУ). Одна установка типу АВЕУ-6 (автоматична вітрова електрична установка) потужністю у 6була спроможна за добу викачати зі свердловини глибиною понад 50до 203 води або освітлити й обігріти невеликий будинок. Але, щоб одержувати електроенергії від ВЕС стільки, скільки її виробляє лише один потужний електроблок сучасної ТЕС чи АЕС в 1200(а на кожній станції їх кілька), потрібно було б змонтувати 200 000 таких ВЕУ!
І все ж за останні 10 років, у зв’язку із загостренням екологічних проблем, вітровим турбоелектрогенераторам стали приділяти значно більше уваги. Щоправда, потужність сучасних великих вітрових турбоелектрогенераторів, значно більша і становить 50…100 і більше kW
Такі установки досить широко застосовують, наприклад, у Данії, де існують сприятливі кліматичні умови з постійними вітрами оптимальної швидкості від 14 до 24
На початку ХХІ ст. ВЕС будуть спроможні покривати до 10—15% регіональних потреб деяких розвинених держав у електроенергії. Так, наприклад, у США (Каліфорнія) в енергосистемі «Pacific Gas and Electric» уже працює понад десяток великих ВЕС, загальна потужність яких становить близько 1000 МW і планується дальше її збільшення. Слід зазначити, що такі ВЕС можуть ефективно працювати лише за певних кліматичних умов. Наприклад, одну систему ВЕС згаданої вище компанії США розміщено в 50від Сан-Франциско на перевалі Алтамонт-Пасс, де стабільні вітрові потоки забезпечують ефективну роботу 900 установок з потужністю 100кожна. Усе ж навіть ця сучасна ВЕС за потенційним ресурсом енергії еквівалентна лише 10% одного блока сучасної АЕС.
Більш потужну (1000 МW) ВЕС у 80-х роках планувалося будувати в СРСР в акваторії Фінської затоки на площі в 402, де середня річна швидкість вітру близька до оптимальної (див. графік на рис. ). За проектом ВЕУ потужністю у 2,5—5 МW мали бути гігантських розмірів: башта до 100а діаметр вітрового колеса особливої конструкції — 80 m. Наскільки реалізація такого проекту виявилась би економічно і екологічно виправданою, сьогодні сказати важко. Всяка гігантоманія породжує негативні наслідки. Але навіть менш потужні сучасні ВЕС мають значні екологічні вади: значний шумовий ефект (до 50 децибел на відстані понад 1великі площі відчуження земель, погіршання рекреаційних властивостей природного ландшафту, перешкоди міграції птахів, телетрансляціям і радіозв’язку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Альтернативні технології енергетики, їхні переваги й недоліки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок