Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Звуковий сигнал

Звуковий сигнал

Назва:
Звуковий сигнал
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,07 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Звуковий сигнал.
Контрольно-вимірювальні прилади”
Звуковий сигнал.
Контрольно-вимірювальні прилади.


Звуковий сигнал — вібраційного типу безрупорний. На автомобі-лях ВАЗ і ГАЗ-24 встановлюються два сигнали — низького й високо-го тонів. При цьому вмикання сигналів на автомобілі ГАЗ-24 здійс-нюється через реле сигналів.
Сигнал (рис. 3.11) складається з корпусу, електромагніту 2, якір-ця 3, контактів 5, мембрани <5та резонаторного диска 4. Після натис-кання на кнопку струм від акумуляторної батареї через замкнені контакти 5 надходить в обмотку електромагніту. При цьому електро-магніт притягує якірець, який прогинає мембрану й водночас розми-кає контакти. Електричне коло розривається, електромагніт розмаг-нічується, й якірець під дією пружності мембрани відходить назад, унаслідок чого контакти 5 знову змикаються, утворюючи замкнене електричне коло, якірець притягується, й процес повторюється. При цьому створюються часті коливання мембрани (до 100 коливань за секунду) і з'являється звук. Тон звука кожного сигналу регулюється гвинтом /, розташованим на задній стінці корпусу сигналу. Обертан-ням гвинта за годинниковою стрілкою сила звука збільшується, а в протилежному напрямі — зменшується.
До контрольно-вимірювальних приладів належать: * амперметр (або контрольна лампа); * покажчик температури охолодної рідини; * покажчик тиску оливи; * покажчик рівня палива; * аварійні сиг-налізатори температури охолодної рідини та тиску оливи.
Амперметр на автомобілях «Москвич» і ГАЗ-24 ввімкнено послі-довно в коло акумуляторної батареї та генератора. Він показує силу розрядного й зарядного струмів. Через амперметр проходить струм До всіх споживачів, крім стартера та звукового сигналу.
Амперметр складається з корпусу, постійного магніту, латунної шини, якоря зі стрілкою та шкали. Коли електричне коло розімкнене, якір зі стрілкою під дією магнітного поля постійного магніту Утримується в середньому положенні на нульовій поділці. Під час проходження струму через латунну шину створюється магнітне поле, під дією якого намагнічений якір зі стрілкою повертається в той чи інший бік залежно від напряму струму, показуючи заряджання або Розряджання акумуляторної батареї.
Рис. 3.11
Звукові сигнали автомобілів:
v — «Москвич»; б — ВАЗ; / — регулювальний гвинт; 2 — електромагніт; 3 — якірець; 4 — резонаторний диск, 5 — контакти; б — мембрана
Контрольну лампу заряджання акумуляторної батареї на автомо-білях ВАЗ і ЗАЗ ввімкнено в коло через реле. Коли ввімкнено запа-лювання й двигун не працює або працює з малою частотою обертан-ня колінчастого вала, контакти реле утримуються в замкненому стані; при цьому лампа на щитку приладів світиться червоним світлом, указуючи, що заряджання акумуляторної батареї не відбу-вається. В разі збільшення частоти обертання, коли напруга ге-нератора на 0,2...1,5 В перевищить напругу батареї, контакти реле розмикаються, вимикаючи акумуляторну батарею від живлення спо-живачів, контрольна лампа гасне, а батарея вмикається на заряджан-ня від генератора.
Покажчик температури охолодної рідини складається з датчика, встановленого в головці циліндрів, і покажчика, розташованого на щитку приладів.
У корпусі 10 датчика (рис. 3.12) розміщено термістор 11 — на-півпровідниковий прилад, що змінює свій опір залежно від темпера-тури охолодної рідини, яка його обмиває.
Електромагнітний покажчик складається з корпусу, всередині якого розміщуються нерухомий постійний магніт 7, три котушки 3, 4 та 6, резистор 7 і рухомий постійний магніт 2 зі стріл-кою 5. Коли ввімкнено запалювання, струм, що проходить обмотка-ми котушок, створює результуюче магнітне поле, яке взаємодіє з магнітним полем рухомого постійного магніту й установлює стрілку на відповідну поділку шкали. Сила взаємодії й положення стрілки визначаються опором термістора в датчику, оскільки від цього опору залежить сила струму в котушках, а отже, й результуюче магнітне по-ле. Нерухомий магніт слугує для встановлення стрілки на нульову поділку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Звуковий сигнал

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок