Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Багатоопераційні лісосічні машини

Багатоопераційні лісосічні машини

Назва:
Багатоопераційні лісосічні машини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,13 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Багатоопераційні лісосічні машини


Для виконання лісосічних робіт застосовують багатоопераційні машини різного призначення. До них відносяться звалювально-пакетувальні машини ЛП-19, ЛП-19А, ЛП-2, звалювально-трелювальні ВМ-4А, ЛП-17, ЛП-17А, ЛП-49, ЛП-53, сучкорізно-розкряжувальна машина ЛО-76 і ін.
Звалювально-пакетувальна машина ЛП-19 (рис. 1, а). Вузли машини ЛП-19 змонтовані на розширеному шасі трелювального трактора ТТ-4. Вона має поворотну платформу аналогічну платформі екскаватора ЕО-4121. На платформі встановлені дизельний двигун потужністю 96 кВт, кабіна оператора і технологічне устаткування - зчленована стріла маніпулятора із захватно-зрізуючим пристроєм (рис. 1, б), який шарнірно кріпиться до хобота маніпулятора і призначене для утримання дерев у момент спилювання, перенесення і укладання їх в пакети. Захоплення машини складається із стійки і двох затисків з нерухомим і поворотним важелями, що приводяться в дію гідроциліндром. Механізм того, що зрізає змонтований на нижньому затиску захоплення. Він включає гідродвигун, пильний апарат, що складається з пильної шини, зірочок і пильної ланцюга ПЦУ-30. Крім того, є корпус, що захищає механізм того, що зрізає від механічних пошкоджень в період роботи. Пильний апарат в процесі спилювання дерева насувається за допомогою гідроциліндра і зубчатої рейки, яка повертає шестерню, що сидить на валу провідної зірочки пильної ланцюга. При роботі звалювально-пакетувальна машина ЛП-19 формує пакет дерев на землі збоку або позаду себе.
Рис. 1. Звалювально-пакетувальна машина ЛП-19:
а - загальний вигляд; б - захватно-зрізаючий пристрій; 1 - поворотна платформа; 2 - зчленована стріла; 3 - гідроциліндр; 4 - захоплення; 5 - рама механізму того, що зрізає: 6 - механізм того, що зрізає (ланцюгова пила); 7 - поворотний затискний важіль; 8 - стійка захватно-зрізаючого пристрою; 9 - нерухомий затискний важіль
Рис. 2. Звалювально-пакетувальна машина ЛП-2:
а - загальний вигляд; б - захватно-зрізаючий пристрій; 1 - поворотна платформа; 2 - зчленована стріла; 3 - рама механізму того, що зрізає; 4 - захоплення; 5 - гідроциліндр; б - коник; 7 - аутригер; 8 - бульдозерний ніж; 9 - механізм того, що зрізає; 10 - поворотний важіль; 11 - стійка захватно-зрізаючого пристрою
У машині ЛП-19А внесені деякі зміни в конструкцію поворотної платформи, маніпулятора, ЗСУ, що дозволило декілька збільшити вантажопідйомність маніпулятора і поліпшити умови праці оператора, включаючи управління машиною, освітлення робочих зон і систему опалювання.
Звалювально-пакетувальна машина ЛП-2 (рис. 2, а). Навісне технологічне устаткування машини ЛП-2 встановлене на тракторі ТДТ-55. На відміну від машини ЛП-19 вона має дві кабіни, одна з них поміщається на поворотній платформі, на якій шарнірно закріплена також зчленована стріла маніпулятора. На кінці є пристрій для захоплення дерева і механізм для спилювання (рис. 2, б) з пильної ланцюгом ПЦУ-20. Для формування пакету дерев і утримання його при переїздах машина ЛП-2 має коника з двома затискними важелями. Машина забезпечена аутригерами і бульдозерним ножем. В процесі роботи машина спилює дерева і укладає їх на коника. Сформований таким чином пакет опускають на землю або трелюють до місця подальшої обробки дерев або вантаження їх на пересувний склад транспорту лісовоза.
Технічна характеристика звалювально-пакетувальних машин ЛП-19, ЛП-19А і ЛП-2 приведена в табл. 1.
Таблиця 1.
Параметр | Марка машини
Вантажопідйомність маніпулятора на максимальному вильоті стріли, кг |
3000 (3200) |
1200
Максимальний діаметр пропилу, см |
90 |
55
Звалювально-трелювальна машина ВМ-4А (рис. 3, а). Механізми машини ВМ-4А змонтовані на тракторі ТТ-4. Вона має механізм для зрізую чого дерева діаметром до 1,2 м, звалювального важеля для їх направленого зіштовхування, вантажний-формувального пристрою, що включає вантажний важіль, коника і обв'язувальний важіль, а також механізм очищення снігу біля дерева, що спилюється.
Рис. 3. Звалювально-трелювальна машина ВМ-4А:
а - загальний вигляд: 1 - ланцюгова консольна пила; 2 - гідропривід ланцюгової пили; 3 - вантажний важіль; 4 - коник; 5 - обв'язувальний важіль; 6 - звалювальний важіль; 7 - снігоочисник; б - механізм того, що зрізає дерева: 1 - гідромотор; 2- корпусу механізму того, що зрізає; 3 - упор; 4 - пильний апарат; у - схема підвіски механізму того, що зрізає: 1 - корпус механізму того, що зрізає; 2 - гідромотор; 3 - підвісна труба; 4 - тяга; 5 - гідроциліндр підйому і опускання пиляльного апарату; 6 - кронштейн; 7 - що направляють; 8 і 9 - нерухома і висувна балки; 10 - гідроциліндр висунення пиляльного апарату; 11 - гідроциліндр насування пиляльного апарату; г - схема механізму зіштовхування дерева: 1 - телескопічний звалювальний важіль; 2 - тяга; 3 - важіль; 4 - гідроциліндр висунення звалювального важеля; 5 - гідроциліндр повороту звалювального важеля; 6 - направляючі ролики
Механізм того, що зрізає (рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Багатоопераційні лісосічні машини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок