Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Вимоги до поверхонь, які обклеюватимуть шпалерами. Інструменти для шпалерних робіт. Підготовка поверхонь під обклеювання шпалерами і опоряджувальними плівками

Вимоги до поверхонь, які обклеюватимуть шпалерами. Інструменти для шпалерних робіт. Підготовка поверхонь під обклеювання шпалерами і опоряджувальними плівками

Назва:
Вимоги до поверхонь, які обклеюватимуть шпалерами. Інструменти для шпалерних робіт. Підготовка поверхонь під обклеювання шпалерами і опоряджувальними плівками
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,80 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Вимоги до поверхонь, які обклеюватимуть шпалерами. Інструменти для шпалерних робіт. Підготовка поверхонь під обклеювання шпалерами і опоряджувальними плівками


План
1. Вимоги до поверхонь, які обклеюватимуть шпалерами
2. Інструменти для шпалерних робіт
3. Підготовка поверхонь під обклеювання шпалерами і опоряджувальними плівками
1. Вимоги до поверхонь, які обклеюватимуть шпалерами
Шпалерами обклеюють лише внутрішні обштукатурені, бетонні, дерев'яні або обшиті листами сухої штукатурки поверхні. Здебільшого обклеюють стіни, а іноді й стелі.
Шпалерні роботи виконують після закінчення всіх загальнобудівельних робіт. Крім того, перед початком шпалерних робіт фарбують водними сумішами стелі та віконні й дверні укоси, ґрунтують віконні рами та двері. Після закінчення шпалерних робіт фарбують підлогу і остаточно столярні вироби. Якщо в приміщенні є відкрита електропроводка, то перед обклеюванням поверхонь шпалерами її знімають.
Обштукатурені і бетонні поверхні обклеюють лише сухі (вологістю не більш як 8%), оскільки в свіжому шарі штукатурки є багато вільних лугів, які знебарвлюють нелугостійкі фарби, що застосовують для нанесення на шпалери рисунків. Обштукатурені поверхні повинні бути чисті, без жирних плям, вибоїн, щілин і дутиків, зернин піску, що виступають, та клейових набілів.
Якісного оздоблення досягають обклеюванням шпалерами дерев'яних поверхонь і поверхонь, облицьованих штучними листами заводського виготовлення: гіпсовими, гіпсоволокнистими, деревоволокнистими тощо.
Дерев'яні поверхні повинні бути сухі й мати вологість не більш як 12 %. Перед обклеюванням шпалерами їх оббивають картоном. На дерев'яних поверхнях, оббитих картоном, і поверхнях, облицьованих листами заводського виготовлення, місця стиків між листами підмазують і заклеюють стрічками паперу.
2. Інструменти для шпалерних робіт
Під час шпалерних робіт для виконання деяких операцій (обрізування кромок, проклеювання поверхні тощо) застосовують машини і механізми, проте більшість операцій виконують вручну. Тому на робочому місці маляра завжди повинен бути потрібний набір ручних інструментів для підготовки шпалер до наклеювання і наступної їх обробки (рис. 1).
Рис. 1. Інструменти для виконання шпалерних робіт:
а — ножиці, б — валик, в — ножі, г — щітка, д — ніж із змінним лезом, е — лінійка
Ножиці (рис. 1, а) з довгими лезами застосовують для розрізування полотнищ і обрізування кромок шпалер при заготовці їх на робочому місці, якщо обсяг робіт невеликий. Ними також підрізують шпалери у кутках, вирізують отвори у полотнищах для деталей, які не підлягають обклеюванню (розетки, вимикачі тощо), і виконують інші роботи.
Валик (рис. 1, б) завдовжки 15—20см, виготовлений з гуми, пластмаси, металу або деревини, який обтягують тканиною, призначений для розрівнювання стиків між двома полотнищами шпалер. З цією самою метою, а також для розгладжування паперу, шпалер, фризів і бордюрів після їх приклеювання застосовують щітку з пружною щетиною, найкраще одежну (рис. 1, г).
Маховою щіткою типу КМ або макловицею типу КМА наносять клейстер на поверхню і намазують його на папір або шпалери.
Ножами (рис. 1, в) обрізують кромки шпалер, використовуючи при цьому стіл із щілинним прорізом, кромки цупких шпалер, лінкруст і декоративні полівінілхлоридні плівки на паперовій основі, шпалери біля плінтусів і наличників, а також нарізують полотнища. Щоб забезпечити високу якість обрізування, ніж завжди повинен бути гострим. Обрізувати шпалери за допомогою лінійки найкраще дисковим ножем з круглим лезом.
Ніж із змінним лезом безпечної бритви (рис. 1, д) застосовують для обрізування безосновних декоративних плівок і плівок на тканинній основі безпосередньо на стіні після їх приклеювання.
Дерев'яна або металева лінійка (рис. 1, е) з поділками або без них призначена для направлення ножа під час обрізування шпалер. Найзручніше користуватись металевою лінійкою завдовжки 1,0—1,5 м.
Для підготовки поверхонь під обклеювання шпалерами, крім перелічених інструментів, застосовують звичайний малярний інструмент: терки, шпателі, різні щітки, а для перевірки вертикальності кромки першого приклеєного полотнища шпалер — висок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Вимоги до поверхонь, які обклеюватимуть шпалерами. Інструменти для шпалерних робіт. Підготовка поверхонь під обклеювання шпалерами і опоряджувальними плівками

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок