Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Фарборозпилювачі

Фарборозпилювачі

Назва:
Фарборозпилювачі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,45 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Фарборозпилювачі


Фарборозпилювачі призначені для розпилювання водних, олійних, лакових та інших малярних сумішей. Пневматичний фарборозпилювач є основною частиною фарбувального агрегату і розпилює фарбу за допомогою стисненого повітря. Від його роботи залежать якість фарбування, витрата фарбувальної суміші та продуктивність праці маляра.
Пневматичні фарборозпилювачі мають різну продуктивність, застосовують їх залежно від обсягу фарбувальних робіт. Продуктивність фарборозпилювача залежить від конструкції розпилювальної головки і діаметра вихідного отвору сопла, крізь яке виходить фарбувальна суміш. Чим більший діаметр сопла, тим більшу кількість фарби розпилює фарборозпилювач за одиницю часу. Отже, щоб нанести цю фарбу на поверхню рівномірною плівкою, потрібна достатня площа для фарбування.
Для фарбування поверхонь з великою площею застосовують фарборозпилювач СО-71Б, а для виконання аерографічного розпису і фарбування невеликих поверхонь — СО-6Б, СО-19Б тощо. Шпаклювальні суміші можна наносити фарборозпилювачами з великою продуктивністю, якщо працювати соплом діаметром не менш як 2,5 мм. Для нанесення лише шпаклювальних сумішей застосовують фарборозпилювачі СО-24А та СО-123А. Деякі фарборозпилювачі, як СО-6Б, СО-44Б, мають набір змінних сопел з розмірами отвору 0,4—1,2 мм, що дає змогу використовувати їх для різних видів робіт.
Сопло кожного фарборозпилювача має вихідний отвір круглої форми. Тому фарбовий факел, вилітаючи з сопла, набирає форму конуса і утворює на поверхні круглу пляму діаметром лише 10—15 см. При такій ширині фарбової смуги краще фарбувати невеликі поверхні: двері, радіатори, труби тощо, а поверхні стін і стелі зручніше фарбувати розпилювачами з плоским факелом, які дають відбиток у вигляді овальної або прямокутної смуги завширшки 30—65 см. Плоский факел утворюється при механічному або повітряному стисненні фарбувального струменя, що вилітає з сопла фарборозпилювача. При механічному стисненні застосовують спеціальну щілинну насадку, яку закріплюють на розпилювальній головці перед вихідним отвором сопла. Фарбувальна суміш, вилітаючи з сопла, проходить крізь щілинний отвір насадки і змінює свою форму. При повітряному стисненні фарбовий факел стискує струмінь повітря, що виходить крізь спеціальні отвори в насадці фарборозпилювача (рис. 1).
Рис. 1 Схема утворення фарбового відбитка фарборозпилювачем з повітряним стисненням факела
Фарборозпилювач СО-6Б (рис. 2) складається з корпусу, розпилювальної головки, бачка для фарби, голки і курка. Застосовують його для розпилення лакофарбових сумішей в'язкістю 15—20 с за віскозиметром ВЗ-4 при невеликих обсягах малярних робіт.
Корпус фарборозпилювача 5 має рукоятку 5, в нижній частині якої є штуцер для приєднання повітряного шланга 9. У верхній частині корпусу міститься штуцер 13 для приєднання бачка 3, положення якого фіксується за допомогою накидної гайки 2. Всередині розпилювальної головки 1 міститься сопло 12, отвір якого перекривається голкою 7, з'єднаною з курком 10. Кількість фарби, що надходить з бачка у головку фарборозпилювача, регулюють регулятором голки 6. Крім того, в цьому розпилювачі можна регулювати розмір факела поворотом розпилювальної головки. При повороті головки змінюється розмір щілини між носиком сопла і отвором головки. Тому для зменшення діаметра факела головку нагвинчують на корпус, а для збільшення — згвинчують з нього.
До початку роботи з фарборозпилювачем до нього приєднують наливний бачок і повітряний шланг, що йде від компресора. У бачок наливають фарбу. Включають розпилювач, натиснувши на курок, який передає зусилля на шток повітряного клапана. При цьому клапан зміщується і повітря крізь отвір клапана по внутрішніх каналах надходить у головку розпилювача і крізь вихідний отвір її виходить зовні. При наступному переміщенні курка відтягується голка, отвір сопла відкривається і суміш з бачка починає надходити в розпилювальну головку. Тут її підхоплює струмінь стисненого повітря і викидає з розпилювача розпиленим факелом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Фарборозпилювачі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок