Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Засоби навантаження деревини на рухомий склад в умовах лісосіки

Засоби навантаження деревини на рухомий склад в умовах лісосіки

Назва:
Засоби навантаження деревини на рухомий склад в умовах лісосіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,24 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Засоби навантаження деревини на рухомий склад в умовах лісосіки


Щелепний лісонавантажувач є самохідною гусеничною або колісною машиною, оснащеною навісним технологічним устаткуванням. Основним призначенням щелепних лісонавантажувачів є вантаження лісоматеріалів (дерев, хлистів і колод) на транспорт лісовоза. Вони можуть використовуватися також на штабельовці лісоматеріалів, розбиранню штабелів, скидуванні колод на воду і інших роботах. За умовами роботи на вантаженні дерев і хлистів на лісосіці застосовуються зазвичай щелепні лісонавантажувачі, технологічне устаткування яких встановлене на гусеничних тракторах. Воно включає раму, стрілу, щелепне захоплення і гідропривід.
За принципом дії навісного устаткування щелепні лісонавантажувачі підрозділяються на три типи: неповоротні - фронтальні (рис. 1, а), поворотні (рис. 1, б) і перекидні (рис. 1, в). У неповоротних лісонавантажувачів навісне устаткування повертається у вертикальній площині лише на кут 70...80°. Тому при роботі такий лісонавантажувач повинен розгортатися разом з вантажем або необхідно багато разів переміщати пересувний склад з переходом лісонавантажувача через дорогу лісовоза. Це створює ряд незручностей при його роботі.
Навісне устаткування поворотних лісонавантажувачів встановлюється на колоні або поворотній платформі разом з приводним двигуном і може здійснювати рух у вертикальній і горизонтальній площинах. Проте при вантаженні і штабельовці дерев і хлистів поворот пачки в горизонтальній площині незручний, оскільки вони мають велику довжину.
Рис. 1. Щелепні лісонавантажувачі:
а, б, в - типи лесопогрущиков; г - ПЛ-1А; д - ПЛ-2; е - ПЛ-3; 1 - стріла захоплення, 2,3 - рухома і нерухома щелепи захоплення; 4 - скоба; 5 - коромисло; 6 - зірочка; 7 - спеціальний ланцюг; 8 - гідроциліндри
Конструкція навісного устаткування перекидного лісонавантажувача дозволяє повертати щелепне захоплення у вертикальній площині на кут 180...200°. Це дає можливість переносити пачку лісоматеріалів через лісонавантажувач і тим самим значно спростити процес вантаження і штабельовки. Тому на лісосічних роботах набули поширення щелепні лісонавантажувачі перекидного типу. До них відносяться ПЛ-1А, ПЛ-1Б, ПЛ-1В, ПЛ-2, ЛТ-65, ПЛ-3 і ЛТ-73.
Щелепний лісонавантажувач ПЛ-1А. Навісне устаткування лісонавантажувача ПЛ-1А (рис. 1, г) встановлюють на тракторі ТДТ-55. Замість щита і лебідки на тракторі вмонтовується спеціальна рама, до якої шарнірно на валу кріпиться стріла з щелепним захопленням. Стріла зварна, коробчатого перетину. Щелепне захоплення складається з рухомої нижньої щелепи, механізму її повороту і нерухомої верхньої щелепи, жорстко закріпленої на передньому кінці стріли. Нижня щелепа приводиться в рух за допомогою двох гідроциліндрів через спеціальні пластинчасто-роликові ланцюги і зірочки. Така конструкція механізму повороту дозволяє повертати нижню щелепу щодо стріли на кут до 200.
Поворот стріли з крайнього переднього в крайнє заднє положення проводиться за допомогою двох спарених гідроциліндрів шляхом дії їх штоків на важелі валу стріли. При русі штоків всередину циліндрів стріла повертається на кут 90°. При зворотному русі штоків продовжується поворот її в тому ж напрямі. Перехід стріли через мертву точку здійснюється третім допоміжним циліндром, шток якого передає рух валу стріли через спеціальну скобу. Поворот стріли з крайнього заднього положення в переднє відбувається в зворотній послідовності.
Навісне устаткування лісонавантажувачів ПЛ-1Б і ПЛ-1В встановлене на тракторі ТДТ-55А і має деякі конструктивні відмінності.
Щелепний лісонавантажувач ПЛ-2. Навісне устаткування лісонавантажувача ПЛ-2 (рис. 1, д) змонтоване на тракторі ТТ-4. Воно складається із стріли і щелепного захоплення, що принципово не відрізняються від стріли і захоплення навантажувача ПЛ-1. Основна відмінність навантажувача ПЛ-2 від ПЛ-1 полягає в кінематиці приводу повороту стріли. Поворот стріли навантажувача ПЛ-2 здійснюється двома парами гідроциліндрів і коромислами. Гідроциліндри кріпляться шарнірно до рами, коромисел і стріли.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Засоби навантаження деревини на рухомий склад в умовах лісосіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок