Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Виробництво магнію з магнієвих руд. Особливості процесу. Отримання відливок литвом під тиском

Виробництво магнію з магнієвих руд. Особливості процесу. Отримання відливок литвом під тиском

Назва:
Виробництво магнію з магнієвих руд. Особливості процесу. Отримання відливок литвом під тиском
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,01 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Виробництво магнію з магнієвих руд. Особливості процесу. Отримання відливок литвом під тиском


1 ВИРОБНИЦТВО МАГНІЮ З МАГНІЄВИХ РУД. ОСОБЛИВОСТІ ПРОЦЕСУ
Магній широко застосовують у вигляді сплавів з алюмінієм, цинком і марганцем для виготовлення деталей авіаційних і автомобільних двигунів. Магнієві сплави володіють хорошими ливарними властивостями, що дає можливість отримувати з них складні відливання. Сплави легко піддаються зварюванню і обробці різанням.
Основними видами сировини для отримання магнію є магнезит, доламає, карналіт і бішофіт: Головною складовою магнезиту є MgC03, а доломіту CaCO3MgC03. Карналіт - це природний хлорид магнію і калія MgCl2KCl-6H20. Бішофіт (MgCl26H20) виходить при переробці карналіта або випаровується з води солоних озер і Морея.
Найбільш поширений в даний час електролітичний спосіб отримання магнію. При цьому слід враховувати, що отримувати магній цим способом з водних розчинів його солей неможливо, оскільки електрохімічний негативний потенціал магнію по абсолютній величині значно більше негативного потенціалу розряду іонів водню на катоді. Тому процес електролізу ведуть з розплавлених солей магнію.
Основною складовою електроліту є хлористий магній. Для зниження температури плавлення електроліту і підвищення його електропровідності бажано, щоб в електроліті були присутні NaCl, Сас12 і До. Наприклад, дуже великого поширення набув чотири компонентний електроліт приблизно наступного складу: 10% MgCl2, 45% Сас12, 30% NaCl і 15% Кс1 з невеликими добавками NAF і CaF2.
Таким чином, для отримання електроліту необхідно, щоб були в наявності безводі хлориди і перш за все MgCl2. Його отримують хлоруванням окислу магнію або ж обезводненням карналіта.
Хлорування окислу магнію може бути здійснене при температурі 500 - 700° З по реакції
MGO + Сl = MgCl2 +1 / 2O2 -132630,
= +132630 Дж (31700 кал).
Процес полегшується у присутності вуглецю:
MGO + C + Cl = MgCl2 +СО- 22130
= +22130 Дж (5290 кал);
MGO + CO + Cl2 = MgCl2 + С02 + 78870
= -78870 Дж (25940 кал).
Процес обезводнення карналіта складається з двох стадій. Першу проводять в трубчастих печах при температурі 550 - 600° З, а друга зводиться до переплавлення карналіта і відставання окислу магнію і її здійснюють в електричних печах опори при температурі 780 - 850° З, в яких нагрівальним елементом служить розплавлений карналіт.
Окисел магнію хлорують в шахтних електричних печах, в яких тепло розвивається в шихті з вугільних брикетів, а хлор подають на розжарені вугільні брикети. Хлористий магній скупчується на подине печі і його випускають через льотку (малюнок 1.1).
Малюнок 1.1. Шахтна електрична пекти для хлорування: 1 - льотки: 2 - вугільні електроди: 3 - робочий отвір; 4 - пристрій завантаження шихти: 5 - отвір для відведення газів, що відходять; 6 – вогнетривка кладка; 7 - фурми: 8 – шихта; 9 - вугільний опір (брикети).
Електролітичне отримання магнію здійснюють в електролізері, схема якого показана на малюнку 1.2. Анодами служать графітові пластини 1, а катодами - сталеві пластини 2. Питома щільність магнію менше питомої щільності електроліту, і тому магній спливає. Слід врахувати, що хлор, що виділяється на аноді, теж спливає. Щоб уникнути взаємодії хлора і магнію, а також короткого замикання анода і катода розплавленим магнієм, вгорі встановлюють спеціальну розділову діафрагму 3.
В процесі електролізу витрачається хлористий магній, який заповнюють, вводячи свіжі хлористі солі.
Магній видаляють з поверхні катодного простору не рідше одного разу на добу. Для цієї мети застосовують вакуумні ковши з електричним нагрівачем.
Малюнок 1.2 - Схема магнієвого електролізера
Магній, що витягує з ванн, зазвичай піддають рафінуванню для видалення металевих (Fe. Na. Ю і неметалічних домішок (САСЬ, MgCb, NACI, КС I і MGO). Це здійснюють переплавленням магнію з флюсами або сублімацією.
Рафінований магній розливають в чушки на розливній машині.
Застосовують також термічні способи отримання магнію з використанням як відновник З, Si або САО.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Виробництво магнію з магнієвих руд. Особливості процесу. Отримання відливок литвом під тиском

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок