Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Вібрація

Вібрація

Назва:
Вібрація
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,80 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Вібрація


При роботі певного устатку-вання (ковальські молоти, електро та пневмоперфоратори, електроприводи, насосні установки, компресори, механізований інструмент та ін.) вібрація відіграє негативну роль. У той же час, вібрацію застосовують і для інтенсифікації виробничих процесів, наприклад, при ущільнені бетонних сумішей, роздрібнюванні та сортуванні інертних матеріалів, розвантажуванні та сортуванні сипучих матеріалів.
Вібрація характеризується абсолютними та відносними параметрами. До основ-них абсолютних параметрів належать: вібропереміщення (s) — миттєве значення кожної з координат, які описують положення тіла, чи матеріальної точки під час вібрації; амплітуда вібропереміщення (А) — найбільше відхилення точки, яка колива-ється з певною частотою, від положення рівноваги, м: віброшвидкість (v) — кінема-тичний параметр, що дорівнює швидкості переміщення (перша похідна віброперемі-щення) точки, яка коливається з певною частотою, м/с: віброприскорення (а) — кінематичний параметр, що дорівнює прискоренню переміщення (друга похідна віб-ропереміщення) точки, яка коливається з певною частотою, м/с2: період вібрації (Т) — найменший інтервал часу, через який під час періодичної вібрації повторюється кожне значення величини, яка характеризує вібрацію, с: частота вібрації (f) - вели-чина, обернено пропорційна періоду вібрації, яка показує кількість коливань за одини-цю часу точки під час вібрації. Гц. Оскільки абсолютні параметри, що характеризують вібрацію змінюються з широких межах, то на практиці частіше використовують відносні параметри — рівні, які визначаються відносно опорного (порогового) зна-чення відповідного параметра і вимірюються в децибелах (дБ). Стандартні опорні значення наступні: амплітуди вібропереміщення Л0 = 8 * 10-12л: віброшвидкості v0 = 5 * 10-8 м/с: віброприскорення аа= 3 * 10-4 м/с2. Найчастіше для оцінки вібрації використовують логарифмічний рівень віброшвидкості L12 . який визначається за фор-мулою:
????
де v — абсолютне значення віброшвидкості, м/ с: V0— опорне значення віброшвидкості. м / с.
За способом передачі на тіло людини розрізняють загальну та місцеву (локаль-ну) вібрацію. Загальна вібрація передається на тіло людини, яка сидить або стоїть, переважно через опорні поверхні — сидіння, підлогу. Локальна вібрація передається через руки працюючих при контакті з ручним механізованим інструментом, органа-ми керування машинами та обладнанням, деталями, які обробляються і т. п. Можлива також одночасна дія загальної та локальної вібрації. Наприклад, при роботі на дорож-ньо-будівельних машинах на руки передається локальна вібрація від органів керу-вання, а на все тіло — від машини через сидіння.
Залежно від джерела виникнення загальна вібрація підрозділяється на: транспортну яка діє на операторів (водіїв) транспортних засобів (автомобілі, трактори); тпансг.ортно-технологічну, яка діє на операторів машини з обмеженою рухливістю та таких, що рухаються тільки по спеціально підготовлених поверхнях виробничих приміщень, промислових майданчиків та гірничих виробок (екскаватори, промислові
та будівельні крани, автонавантажувачі, авто- та електрокари); технологічну, яка діє на операторів стаціонарних машин або передається на робочі місця, що не мають джерел вібрації (метало- і деревооброблювальні верстати, ковальсько-пресувальне устаткування, насосні станції, бурові вишки).
Загальну технологічну вібрацію за місцем дії поділяють на такі типи:—
на постійних робочих місцях виробничих приміщень підприємств;—
на робочих місцях складів, їдалень, побутових, чергових та інших виробничих приміщень, де немає джерел вібрації;—
на робочих місцях заводоуправлінь, конструкторських бюро, лабораторій, об-числювальних центрів, медпунктів, конторських приміщень, робочих кімнат та інших приміщень для працівників розумової праці.
За джерелом виникнення локальну вібрацію поділяють на таку, що передається від;—
ручних машин або ручного механізованого інструменту, органів керування машинами та устаткуванням;—
ручних інструментів без двигунів (наприклад, рихтувальні молотки) та дета-лей, які обробляються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Вібрація

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок