Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Функціональні можливості мобільних роботів

Функціональні можливості мобільних роботів

Назва:
Функціональні можливості мобільних роботів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,56 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Функціональні можливості мобільних роботів


Робота особового складу пожежно-рятувальних підрозділів при гасінні пожежі завжди пов'язана з великим ризиком. Часто особовий склад отримує опіки, травми і виникає небезпека загибелі при обваленні будівельних конструкцій. У багатьох випадках для збереження їх життя потрібно вести дистанційне керування гасінням пожежі. Такими інтелектуальними засобами боротьби з вогненною стихією стали частіше використовувати останнім часом дистанційно керовані мобільні протипожежні роботи.
Особливо актуальним є застосування протипожежних роботів під час різних надзвичайних ситуацій на підприємствах деревообробної, нафтохімічної, газової і атомної промисловості, оскільки крім гасіння пожежі доводиться іноді витягувати і нейтралізовувати хімічно небезпечні і радіоактивні матеріали.
Таким чином, як альтернатива, працівниками в пожежно-рятувальних підрозділах можуть бути використані дистанційно керовані машини - мобільні роботи. Оснащений різним технологічним і допоміжним обладнанням, системою відеоспостереження (декількома відеокамерами інфрачервоного і панорамного зображення), безліччю різних давачів, що імітують органи чуття людини, засобами зв'язку (мікрофоном), робот допоможе швидко зв'язатися, наприклад з пожежником, що отримав травму, відшукати людину, яка знепритомніла, надати їй екстрену допомогу, а при необхідності і евакуювати потерпілого [1].
Електронна техніка, що є складовою частиною - «мозком» системи управління і засобу зв'язку мобільного роботу, продовжує інтенсивно розвиватися, при цьому змінюється зовнішність і структура робота.
Німецький мобільний протипожежний робот Firerob, розроблений фірмою Telerob (Німеччина), має гусеничну ходову частину з індивідуальним приводом мотор-зірочок, броньований і тепловий захист корпусу, що дозволяє йому короткочасно діяти на близькій відстані від вогнища пожежі. У задній частині корпусу на кронштейні рухомо закріплені штанга-подовжувач з пожежним стволом і бобіна з намотаним на неї гнучким шлангом. Передбачені різні варіанти компоновки і оснащення навісним обладнанням, за допомогою якого оператор, дистанційно керуючи роботом, може проробляти (свердлити) отвори в стінах, переміщувати ємності які знаходяться під тиском, закривати-відкривати засувки, клапани і вентилі, а також виконувати інші види допоміжних технологічних операцій, що виникають при пожежі.
Фірма Telerob також проводить на базі серійного робота MV-4 протипожежну роботизовану систему Safety Guard.
Мобільний робот призначений для роботи з небезпечними об'єктами у разі виникнення пожежі на підприємствах атомної енергетики і хімічної промисловості. Телекамери переднього і заднього огляду Safety Guard забезпечені термокожухами, що захищають їх від теплової дії, при цьому блоки управління розміщені в спеціальному броньованому корпусі робота. Ходова частина робота має двохгусеничну геометрію з підресореними опорними катками. Встановлений на корпусі маніпулятор робота має 6 ступенів рухомості з можливістю обертання в горизонтальній площині на 360°. Захватний пристрій маніпулятора обладнаний датчиком, який дозволяє оператору контролювати силу його стиснення. Робот забезпечений мікрофоном для передачі мовних команд, керується як по кабелю, так і по радіо з поста керування автомобіля (Tel 600) або оператором вручну за допомогою переносного пульта [3].
Під егідою NASA за участю компанії General Atomics Aeronautical Systems була розроблена новітня технологія запобігання розповсюдженню лісових пожеж. Вона полягає в тому, що створений на базі безпілотного дистанційно керованого апарату Predator літак здійснює обліт пожежонебезпечного району і передає на комп'ютер командного поста керування відеозображення в реальному масштабі часу, а також інші дані, наприклад про метеорологічні умови в районі пожежі. Час польоту апарату, що отримав назву Altus II, складає близько 24 год. На борту безпілотного літального апарату Altus II може встановлюватися відеокамера, що працює в інфрачервоному спектрі зображень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Функціональні можливості мобільних роботів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок