Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Основні несправності кривошипно-шатунного механізму

Основні несправності кривошипно-шатунного механізму

Назва:
Основні несправності кривошипно-шатунного механізму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,38 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Основні несправності кривошипно-шатунного механізму
ВСТУП
За останні сто років будова автомобіля принципового не змінилася. Він, як і Расіне має колеса, кузов, трансмісію, механізми керування тощо.
Проте всі вузли, агрегати і системи дістали колосальний розвиток і істотно ускладнилися. Завдяки цьому різко зросли швидкості, підвищилась потужність, економічність, комфортабельність, поліпшився їх дизайн. Сучасні автомобілі мають елементи автоматизації, а більшість іноземних обладнюються комп’ютерами.
Автомобіль – це транспортна безрейкова машина на колісному або напівгусеничному ходу, що проводиться в рух власним двигуном і призначається для перевезень вантажів, людей та спеціальних робіт. Автомобілі, а також причіпні засоби становлять руховий склад автомобільного транспорту.


ОСНОВНА ЧАСТИНА
До кривошипно-шатунного механізму багато циліндрових двигунів належать такі деталі: картер (блок циліндрів) з головкою. Й уцілювальними прокладками; поршнева група (поршні, поршневі кільця, поршневі пальці), шатуни: колінчастий вал: маховик, піддон картера.
Карт кет – це найбільша й найскладніша деталь двигуна як правило, коробчастого перерізу, що править за опору для робочих деталей та механізмів і захищає їх від забруднення. Іноді циліндри виготовляються разом із картером, тоді ця деталь називаються блоккартером.
Блок циліндрів відмивають із чавуну або алюмінієвих сплавів. У блок уставляють гільзи, які безпосередню обмиваються охолодною рідиною й тому називають “мокрими”.
Поршень – це металевий стакан, динцем повернутий догори, який сприймає тиск газів і передає його через поршневий палець і шатун на колінчастий вал.
Поршні відлито з алюмінієвого сплаву й по бічній поверхні покрито тонким шаром олова для кращого припрацювання. Поршневі кільця запобігають прориву газів крізь зазор між юбкою поршня та стінках циліндра, а також слугують для видалення зайвої оливи зі стінок циліндра, щоб не допустити потрапляння її в камеру згорання.. Зараз у замку компресійних становить (0,4±01) мм. Всі кільця виготовляють з чавуну, за винятком оливозмінних, які виконуються складеними – двох плоских сталевих кілець і двох розширників (осьового та радіального) Верхні компресійні кільця поривають пористим хромом.
Поршневий палець слугує шарнірного з’єднання поршня з шатуном і може мати найрізноманітніші конструктивні форми. Для зменшення маси пальців їх, як правило, виконують порожнистими.
Поршневі пальці виготовляють у вуглецевих сталей, які піддаються індукційному гартуванню струмами високої частоти. Шатун що передає зусилля від поршня на колінчастий вал, має двотавровий переріз, виготовляється з легованої або вуглецевої сталі штампування і складання з верхньої головки, стержня та нижньої головки.
У верхню головку шатуна запресовується бронзова втулка під поршневий палець.
Колінчастий вал що сприймає зусилля від шатунів і передає його на маховик, відливається з магнієвого чавуну й складається з таких елементів, носка, корінних шийок, шатунних шийок, щік з противагами на фланця для кріплення маховика.
Маховик – це чавунний диск, що кріпиться болтами до фланця колінчастого вала й призначається для підвищення рівномірності обертання останнього, а також забезпечує подолання двигуном короткочасних перевантажень (наприклад, у момент рушання автомобіля з місця) за рахунок накопиченої під час обертання енергії. На обід маховика напресовано сталевий зубчастий вінець для обертання колінчастого вала стартером під час пуску двигуна.
Піддон картера править за захисний кожух кривошипно-шатунного механізму й резервуаром для оливи.
Підвіску двигуна до рами роблять у трьох або чотирьох точках.


ТЕХНІЧНЕ ОБЛАДНАННЯ
Справний двигун розвиває повну потужність, працює безперебоїв при повних навантаженнях і на холостому ходу, не перегрівається, не ділиться і не пропускає оливу та охолодну рідину крізь ущільнення. Несправність можна визначити діагностуванням за зовнішніми без розбирання двигуна.
Очистити двигун від бруду та перевірити його стан.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Основні несправності кривошипно-шатунного механізму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок