Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Повсякденна та святкова сервіровка столу

Повсякденна та святкова сервіровка столу

Назва:
Повсякденна та святкова сервіровка столу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,87 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Повсякденна та святкова сервіровка столу


Повсякденна сервіровка столу
Існує помилкова думка, що красиво накривати на стіл випливає тільки для гостей. Спрощені умови прийому їжі припустимі під час пікніків, подорожей і походів, але їх не потрібно практикувати в домашніх умовах.
Для повсякденних обідів найкраще підійдуть скатертини пастельних тонів з льону чи бавовни. Можна використовувати також скатертини з пластику і різні серветки, досить зручні в звертанні. У комплект основних обідніх приладів на одну людину входять: дрібна і глибока тарілки, десертна чи тарілка креманка, ложка, вилка, ніж і чайна ложка.
До обіду стіл сервірується в такий спосіб: розставляються дрібні тарілки, на них ставляться десертні чи тарілки креманки і розкладаються столові прилади. Якщо Ви будете користатися тільки ложкою і вилкою, вони кладуться з правої сторони тарілки.
Якщо Вам буде потрібно ножик, тоді качана кладеться з лівої сторони, а ніж і ложка – із правої. Ніж кладеться вістрям убік тарілки, а не убік сусіда по столі. Чайну чи ложку десертну вилку кладуть над дрібною тарілкою. Суп подають або в глибокій тарілці, або в спеціальному суповому горщику. Суп завжди подають із правої сторони.
Якщо на вечерю подається салат і гаряче блюдо, то спочатку ставляться дрібні тарілки, а на них – десертні. Якщо для гарячого блюда потрібний ніж, то ложка кладеться з лівої сторони, а ніж – із правої.
Якщо ж потрібна тільки вилка, а ніж необхідний тільки для змазування хліба олією, то обидва прилади кладуть із правої сторони. Якщо Ви подаєте на десерт компот, у якому є фрукти з кісточками, то креманка ставиться на блюдце. Чайну чи ложку десертну вилку кладуть над тарілкою.
Паперову серветку складають по діагоналі і поміщають з лівої сторони тарілки поруч з вилкою. Якщо чи кава чай подається в кавнику, чашки з блюдцями розставляються заздалегідь. Якщо ж чай або кава розливаються в чашки, то вони подаються на підносі, разом зі стопкою блюдець. Тоді при подачі, на кожне блюдце кладеться чайна ложка. Цукор на стіл подають у цукорниці з чайною чи ложкою спеціальними щипчиками. У молочарі можна подати чи молоко вершки.
Святкова сервіровка столу
Сервіровка святкового чи обіду вечері.
Якщо Ви мають намір подати тільки гаряче блюдо і закуски, то на дрібну тарілку варто поставити десертну. Якщо Ви збираєтеся подати оселедець, то для неї на десертні тарілки ставляться маленькі тарілочки, що убираються зі столу в першу чергу. Якщо Ви запланували кілька змін блюд, то ставиться подставочная тарілка, на яку в процесі вечері блюда будуть ставитися по черзі.
Щоб не Ви, не Ваші гості не розгубилися, побачивши величезну кількість столових приладів, потрібно пам'ятати наступне правило: спочатку використовують прилади, що лежать далі усього від тарілки, потім наступні і так далі, наближаючи до тарілки. Прилади, призначені для головного блюда, завжди розташовуються безпосередньо поруч з тарілкою. Качана кладеться з лівої сторони, а ніж – із правої, причому, якщо вони гравіровані, то гравіруванням наверх.
Якщо Ви подаєте головне блюдо, суп і десерт, то столова ложка розташовується з правої сторони від тарілки, поруч з ножем для гарячого блюда. З лівої сторони кладеться вилка для гарячого блюда, ставиться тарілочка для хліба, на яку кладеться хлібний ніж. Десертні прилади розкладаються над тарілкою.
Якщо після супу подається рибне, а потім м'ясне блюдо, то праворуч біля тарілки кладеться м'ясний ніж, рибний ніж і ложка, а ліворуч – м'ясна і рибна вилки.
Якщо обід починається з закуски, а суп є другим блюдом, прилади розташовуються в такий спосіб: із правої сторони кладеться закусочний ніж, столова ложка і ніж для гарячого блюда. А з лівої сторони закусочна і їдальня качани.
Якщо перед супом подається два види закуски, наприклад, чи устриці равлики і м'ясна чи закуска салат, то праворуч кладуться: вилочка для устриць, закусочний ніж, столова ложка і ножик для гарячого блюда. У цьому випадку ліворуч повинні лежати закусочна і їдальня качани.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Повсякденна та святкова сервіровка столу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок