Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Застосування вузьких стрічкових пил і лісопиляльних верстатів

Застосування вузьких стрічкових пил і лісопиляльних верстатів

Назва:
Застосування вузьких стрічкових пил і лісопиляльних верстатів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,09 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Застосування вузьких стрічкових пил і лісопиляльних верстатів


I. Вступ
Уже багато десятиліть ми користуємося стрічковими пилками, які дають можливість проводити розпилювання деревини, а також полімерів, продуктів живлення тощо. Поряд зі стрічковими пилками велике значення мають круглопильні і рамні верстати для розкроювання деревини.
Стрічкові пилки виготовляють шириною від 3 до 400 мм. Є : хоббі - і теслярські стрічкові пилки шириною від 3 до 25 мм ; столярні пилки і пилки для дров'яної деревини шириною близько 15-40 мм.; стрічкові пилки і пилки для колод шириною від 50 до 400 мм. Про цю групу пилок далі і піде мова.
Стрічкові пилки і пилки для розпилювання колод мають перевагу в порівнянні із дисковими і рамними. Через свою невелику товщину, вони дають можливість обійтися порівняно малою товщиною пропила і тим самим зменшити об'єм відходів у вигляді деревної муки. Другою важливою перевагою є універсальне застосування таких пилок. Робота зі стрічковою пилкою може бути дуже “мобільною”, якщо мова йде про одночасне задоволення побажання клієнта і оптимальне використання деревини. Стовбури великого діаметра для стрічкових пилок не є перешкодою, звичайно, при достатній швидкості і силі подачі. Правда, їх дещо важче обслуговувати, ніж інші типи пилок. Інформація, що подається нижче, містить важливі вказівки з правильного утримання пилок.
II. Вірний вибір пилки
Вузька стрічкова пилка або пилка для розпилювання колод не є товаром широкого вжитку, який можна купити у професійному магазині. Це - індивідуальний інструмент, який повинен відповідати заданим параметрам і області застосування лісопиляльного виробництва. Зрозуміло, що між споживачем і виробником повинен бути тісний контакт і постійний обмін досвідом. Саме тому Вам необхідно вибрати такого постачальника пилок, який не лише зможе запропонувати інструмент, але й має певний досвід для того, щоб правильно консультувати і пропонувати оптимальні рішення для Ваших виробничих проблем.
Пам’ятайте, що продуктивність Вашої стрічкової пилки і пилки для колод дуже істотно залежить від, власне, самої пилки. Ви повинні знайти такого постачальника, який зможе запропонувати оптимальну пилку саме для Вашого виробництва.
Ось деякі вказівки з правильного вибору розмірів пилки залежно від області її застосування. Виробник верстатів порекомендує Вам необхідну пилку, але Ви все ж повинні брати до уваги наступне:
1. Довжина пилки
Замовляючи пилку, найкраще вказати її максимальну довжину, оскільки при ремонті місця з тріщинами вирізають, зменшуючи, таким чином, довжину полотна на 1-2 зуба. Якщо довжина Вашої пилки ще перебуває в первинному стані, то після ремонту трьох тріщин полотно пилки матиме мінімальну довжину.
2. Ширина пилки
Максимально допустиму ширину пилки Вам повинен повідомити виробник верстата. Однак, не завжди є необхідність застосовувати максимальну ширину пилки. Досвід показує, що трохи вужчі пилки краще піддаються рихтуванню на сервісній дільниці. Меншою у цьому випадку є також небезпека виникнення тріщин. Існує загальноприйнята думка, що застосовуючи ділильні пилки шириною до 80 мм, відпадає необхідність в користуванні рихтувальним верстаком.
3. Товщина пилки
Товщина пилки повинна становити 1/1000 діаметра колеса Вашої стрічкової пилки – це загальноприйняте правило. Наприклад, якщо діаметр колеса 1100 мм, то товщина пилки становитиме 1,10 мм. Можна спробувати взяти тоншу стрічкову пилку і зменшити відходи деревини. Теоретично це можливо, однак, практика показує, що пилки з меншою товщиною при розпилюванні схильні до биття в такій мірі, що замість прямого малюнка виходить хвилястий. За всіма правилами при подальшому вирівнюванні деревини, її втрачається значно більше, ніж при застосуванні товстішої пилки. Ще потрібно пам'ятати, що чим тонша пилка - тим менша подача.
4. Крок зуба
Крок зуба повинен знаходитися в певному співвідношенні до ширини пилки і висоти матеріалу, що розкроюють. Загалом, потрібно визначитись у необхідності застосування розведеного чи стелітового зуба.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Застосування вузьких стрічкових пил і лісопиляльних верстатів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок