Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Зміна масла в двигуні

Зміна масла в двигуні

Назва:
Зміна масла в двигуні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,76 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Зміна масла в двигуні


Іноді водії ставлять питання: «Чи можна замінити масло, а фільтр залишити старий?» Відповідь однозначна: якщо ви збираєтеся їздити на цьому автомобілі, то не можна. Їзда з брудним, забитим фільтром - це все одно, що їзда взагалі без фільтру, оскільки у всіх фільтрах є запобіжний клапан і, коли фільтр забивається, все масло через нього поступає в систему мастила, до вкладишів. Брудне масло, хоч ви його і злили, завжди залишається в невеликій кількості на стінках двигуна, в різних «кишенях» і, звичайно ж, в самому масляному фільтрі. У цьому маслі є тверді частинки (того ж сажа, металевої стружки, вірніше, металевий пил).
Встановивши новий фільтр, ви відфільтруєте все це сміття. У осоружному ж випадку він (з свіжим маслом) через запобіжний клапан забитого старого фільтру потрапить на вкладиші і там упровадиться в матеріал алюмінієвого вкладиша. Чи знаєте ви, що камені пиляють мідним диском, в який упроваджений алмазний пил? Так і вкладиші з упровадженими в них твердими включеннями (сміттям) «пилятимуть» шийку коленвала. Крім того, невідомо, що вийде в результаті взаємодії нового масла із залишками старого у фільтрі. Можливо, воно згорнеться, і отриманим «желе» (а його буде грамів двісті, не менше) заб'є який-небудь канал. Тому необхідно при зміні масла замінити і фільтр.
Розглянемо детальніше процес заміни масла. Необхідно відгвинтити зливну пробку з картера двигуна. Тут є декілька моментів, на яких хотілося б загострити увагу. По-перше, потрібно з'ясувати, чи ту пробку ви знімаєте, оскільки переплутати зливну пробку картера двигуна із зливною пробкою картера автоматичної коробки передач у поперечного розташованого двигуна (наприклад, «Тоуоtа Саmry») дуже просто. Потім, коли ви «підірвете» пробку і вона почне обертатися від зусилля руки, підставте який-небудь дрібний посуд, для того, щоб зібрати в неї перші краплі масла. Причому, як тільки вони з'являться, відразу ж припините відгвинчувати цю пробку, інакше, коли масло різко хлине, ви з своїм дрібним посудом будете, як мінімум, по лікоть в цьому маслі.
Коли капіж 10-20 впадуть, прибирайте свій дрібний посуд і викручуйте пробку до кінця. Причому, в той момент, коли ви її крутите, притискуйте пробку до картера, а перед тим, як перехопити пальці, спробуйте різко відсмикувати пробку вниз і убік: можливо, вона вже відкрутилася, і з отвору тут же хлине гарячий струмінь масла. Якщо ви не дотримуватиметеся цих правил, то і руки у вас будуть обійняті маслом, і пробка може відлетіти абикуди (коли несподівано хлине масло, ви можете відсмикувати руку, траєкторія «польоту» пробки буде найнеймовірніша).
Коли масло вже почне витікати з картера, розглянете перші краплі в своєму дрібному посуді - чи немає там металевої стружки; звернете увагу і на пробку - чи немає на ній тієї ж металевої стружки. Якщо зливане масло має колір слабкої кави з молоком (в цьому випадку перед зливом масла його рівень по щупу завищений), значить, у вас масло з водою, яка потрапила в картер в результаті, наприклад, прогорання прокладки.
І остання «тонкість», яку треба знати при заміні ма ла. Коли зливну пробку вже можна буде обертати пальцям: звернете увагу на те, де знаходиться мідна прокладка цієї пробки. Якщо вона прилипнула до піддону, спробуйте її відколупну пальцями, і надалі, при відкручуванні пробки, затискай головку пробки і прокладку пальцями. Інакше є велика вірогідність, що ви її втратите, а при подальшій експлуатації двигуна з пробкою без прокладки з-під неї тектиме масло. Якщо ви не змогли «підірвати» масляну пробку прочитайте розділ «Відкручування болтів».
Заміна масляного фільтру. У ідеалі фільтр повинен легко відкручуватися рукою, і так же легко тут же повинен укручувати новий фільтр. На практиці все виходить небагато інакше, буває так, що на відкручування фільтру в автомайстерні витрачає 2-3 години, тому не чекайте, що ваш масляний фільтр легко швидко відкрутиться. Спершу оберніть корпус фільтру крупним зернистим наждачним папером і відкручуйте цей фільтр через неї руками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Зміна масла в двигуні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок